Guerrini Superior 2

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Guerrini Superior 2

Post od sampionce »

Mnogo toga upucuje da ovo nema veze s originalnim Prezidentom, NAROCITO ne iz 79’ kao sto pise na plocici.

Maksimum 3000-3500$, pod uslovom da je SVE kako treba. To je prerada neke od dugmetara iz Skandinavije. Garantujem da je « neki Amerikanac » u stvari neki Balkanac! Potpisujem!!

Trazi mu da otvori instrument, snimi fotografije i posalje. Garantujem, potpisujem da ce odbiti da to uradi!

Koliko trazi za tu harmoniku??
Solo2
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 06 Okt 2018, 01:58

Re: Guerrini Superior 2

Post od Solo2 »

Harmonika lijepo zvuci - glasna je i ocuvana je ali mi je bila sumnjiva.. hvala ti - trazi $5,500 za nju jer je i on platio toliko prije nekoliko godina - probat cu da slikam unutra pa posaljem slike
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini Superior 2

Post od Koca »

Ovo je prerada sa troglasne dugmetare i to se mora probati pre kupovine koliko god da je povoljna. Jesi li u mogucnosti da probas posto na znam odakle si?
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Guerrini Superior 2

Post od sampionce »

Koco, mislim da je u pitanju ipak cetvoroglasna dugmetara tipa Guerrini Symphony (ima ih i sa ovakvim bas automatom), ili neki Ramses, Rämjes... vidi se po broju (13) registara u primu. Mislim da u korpus troglasne ne bi mogao da se doda jos jedan fasen bez nekog prevelikog krpljenja...

Bilo kako bilo nije « original », a samim tim ni cena ni bi smela da bude « originalna ».

Savet ta Solo2 - trazi da ti posalje dimenzije meha.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Guerrini Superior 2

Post od petar3petar »

Model 803 nosi neka od dugmetara. Nije mi pri ruci da u arhivu pogledam o kojoj harmonici se točno radi.
Dakle nije orginal. U pitanju je neka prerada.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini Superior 2

Post od Koca »

Model 803 je od neke dugmetare a vise njih ima isti broj modela (npr. CHampion, mislim i Professional ...), to je sigurno, a da je troglasna zakljucio sam po nazivu na bas registru "Master piece".
Solo2
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 06 Okt 2018, 01:58

Re: Guerrini Superior 2

Post od Solo2 »

Idem iduci vikend da je probam i da slikam izunutra - pa cu da postavim slike i da mi date finalni prijedlog u vezi sa cijenom :)
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Guerrini Superior 2

Post od sampionce »

Nasao sam.
Broj na plocici - 803 - je od Profesional 4 dugmetare.
Jaric_T_Zivadin

Re: Guerrini Superior 2

Post od Jaric_T_Zivadin »

A po cemu si siguran da je plocica od cetvorke? Moze da bude i sampionka, a moze i kec...
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Guerrini Superior 2

Post od sampionce »

Ni po cemu. :D

Cetvorka mi izgleda nekako najpribliznija (po gabaritu) a i 2+2 je.
Uostalom, to nije ni bitno. Bitno je to da je prerada u pitanju...
Odgovori