Savjet: Paolo Soprani, Hohner, Acordiola

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
adonis86
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 20 Nov 2018, 10:55

Savjet: Paolo Soprani, Hohner, Acordiola

Post od adonis86 »

Pozdrav drustvo,

Nov sam na forumu, pa evo jedan kratki opis o meni.
Ima vec nekoliko godina sviram sintisajzer. Iskljucljivo sviram za sebe i svoju dusu. No, medjutim sam razmisljao da pocnem svirati/uciti harmoniku. Od muzike mi se vise svidja narodna i sevdah.

Nabavio sam neku "handrmolju" Solton, da vidim da li ce mi se svidjeti uopste svirati harmoniku i dali sam u stanju da je upraksam. Nakon nekoliko muke i patnje, sam uspjeo da uvjezbam lijevu i desnu ruku i svidjelo mi se, s'cim sam zakljucio da zelim kupiti harmoniku.

Prateci ovaj forum, informisao sam se, da su za tu vrstu muzike neophodne kabisnke harmonike. Istrazivaci sam shvatio, da su talijanske dobre. Nazalost te harmonike se krecu u budzetu od 2.500 € i vise. Gledajuci na to, da iskljucljivo sviram za sebe i da te pare koje ulazem necu nikad vratiti, jer ne sviram po festama i ne naplacivam :-)

Pa sam sad u nekoj dilemi. Ima nekih ponuda na oglasima, koje su ovdje u Becu i pristupni.
- Razmisljam da kupim neku Hohner Atlantic IV deluxe, koja ima na ponudi za 600€.
- Takodjer ima jedna Paolo Soprani super paolo na ponudi za 1.950€. Razmisljam da mozda ulozim malo vise para, i da kupim nesto pametno.
- I jos mi covjek jedan, majstor, ponudio Acordiolu za 2.500€ i kaze, da je tonski bolja od te Super paolo.

Nekako me vise privlaci ta Super paolo. Jer mislim (odnosno nadam se) da dobivam nesto dobro/solidno/dovoljno, za manje pare.
Sad me zanima, da li cu biti zadovoljan sa tim? Ili bi za moje upotrebe cak i ta Hohner Atlantic bila dovoljna?

Ovdje viditie slike harmonika o kojima se radi.
https://imgur.com/a/qXSkcQR

Pozz
overa
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 11 Nov 2017, 18:43

Re: Savjet: Paolo Soprani, Hohner, Acordiola

Post od overa »

Najbolje je otići kod nekog majstora koji prodaje i popravlja harmonike.Tu se može uporediti više harmonika i dobiti savet majstora.Ako nećeš
harmoniku koristiti za profesionalnu svirku nema smisla kupovati skup instrument osim ako nemaš višak para.Majstori koji trguju se dosta reklamiraju
naprimer na kupujem prodajem.I ne zaboravi i klavijatura je osim zvuka harmonike vrlo bitna.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Savjet: Paolo Soprani, Hohner, Acordiola

Post od zex »

Nisam neki poznavalac navedenih modela, ali mi deluje da su to teške i glomazne harmonike. Za taj "ulazni" nivo kabinske harmonike uvek je bestbuy bila Weltmeister Supita, koja je skroz upotrebljiva za našu narodnu muziku. Njena cena se kreće oko 1200-1300€ i lakše ćeš moći da je prodaš, ukoliko se kasnije odlučiš za to.
U slučaju da ti kabina nije bitna i budžet manji, potraži neku lakšu (npr. troglasnu) italijansku harmoniku. Najbitnije je da je tehnički odlična tj da sve na njoj lepo radi, klavijatura, automat, dihtacija, bas mehanizam, itd.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Savjet: Paolo Soprani, Hohner, Acordiola

Post od sampionce »

Glasam za Hohner Atlantic medju ove tri.
Bezkabinska, ali ima strasnu klavijaturu! A moze da se nastima da bude bomba! Pogotovo ova sa crnim registrima.
Odgovori