Settimio Soprani - vase misljenje

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
adonis86
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 20 Nov 2018, 10:55

Settimio Soprani - vase misljenje

Post od adonis86 »

Upravo sam se zagledao u jednu harmoniku, koja je trenutno na ponudi.
Nazalost nema vise slike, idem je ove sedmice pogledati.

https://imgur.com/a/VeMqzSu

Moze li mi iko ista reci o ovoj harmonici?
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Settimio Soprani - vase misljenje

Post od sampionce »

Bezkabinska, cetvoroglasna (mada, cini mi se da ima i petoglasnih ovakvih), stari model je u pitanju, iz 50-ih.
Ako ti radi posao za vrstu muzike koja ne zahteva kabinski zvuk, i cena je povoljna, zasto da ne...
adonis86
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 20 Nov 2018, 10:55

Re: Settimio Soprani - vase misljenje

Post od adonis86 »

Da, 4-glasne je i covjek trazi 950€ za nju.
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Settimio Soprani - vase misljenje

Post od DzoksySp »

Imao sam skoro identicnu godinu i po dana, kpd mene su registri bili bez tih oznaka, bas paciji kljun kao na artistu..Donesena iz Austiralije L model..svirala je kao luda bolje od wm cantusa (on je bio masniji ali je settimio imao vecu snagu) i od scandalija sa klapnama. Kod mene su bili tonovi druge klase ili tipo a mano. Ja sam moju prodao za 1100, ali je bila top sredjena. Ja sam razmisljao da ugradim kabinu ali majstor mi je rekao da je rizik jer ima losu izvedbu klavijature tako da sam je prodao u Tuzlu jednom momku. Bila je 11.5kg, koristio sam je za akustiku
adonis86
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 20 Nov 2018, 10:55

Re: Settimio Soprani - vase misljenje

Post od adonis86 »

bas me zanima da li ce mi odgovarsti. danas je idem pogledati.

koliko kosta od prilike ugradnja kabine? da li se ugradjiva bas kabina ili tkzv. polo-kabina (salozina, itd.)?
mislim, znam da se ne moze ocekivati original kabinski zvuk, ali da li ta donagradnja kabine ima ikakvu prednost prema bez-kabinskoj?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Settimio Soprani - vase misljenje

Post od Koca »

Pa ja to ne bih radio jer ugradnja kabine je jako slozen i zahtevan posao i ne znas koliko ce te ta skupa promena usreciti jer pisao sam ako nisu tonovi jaki onda je kabina besmislena, onda kupi sa kabinom ali bar znas da je to to. Ovako mozda dobijes mali pomak a ocekujes veci.
adonis86
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 20 Nov 2018, 10:55

Re: Settimio Soprani - vase misljenje

Post od adonis86 »

pa harmoniku kupujem iskljucljivo za svoju dusu. znaci, nakon dugog razmisljanja i istrazivanja sam odlucio da uzmem solidnu bezkabinsku. i nadam se da ce me ta zadovoljiti.

ali sam kontao, ako bi se moglo jos sta izvuci za neku donaplatu da to odradim. ali eto, cijenim strucno misljenje i tako da cu ostati na tom sto imam.

znaci, ova s. soprani bi trebala da bude poprilicno solidna, ili?
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Settimio Soprani - vase misljenje

Post od Koca »

Trteba da je jaka, samo da nije taj primerak zapusten, pa treba da se sredjuje ali posto ides da probas javi utiske.
adonis86
16 basova
16 basova
Postovi: 30
Pridružio se: 20 Nov 2018, 10:55

Re: Settimio Soprani - vase misljenje

Post od adonis86 »

Kupio! :svirac:

http://imgur.com/a/srYi3Xs

posto nisam sad neki poznavac oko harmonika, pokusao sam da je sto bolje ocjenim za sebe.

legla mi je bas super na prsa, i nije mi djelovala teska. klavijatura je sasvim mekahna, sto sam se tek bolje uvjerio kad sam dosao kuci i rastego je 😂

mehanicki mi djeluje dobro, ma da sam osjetio, da kad je horicontalno povalita, jedna tipka se malo teze vraca, dok u vertikali je ok. mislim da bi se trebala malo dorediti, al de, Boze moj, sta je tu je za 850€

mislim da sam sve u svemu zadovoljan.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Settimio Soprani - vase misljenje

Post od Koca »

Bravo, sa srecom.
Odgovori