Pomoc oko kupovine Guerrini

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od kompozitor »

sampionce napisao: 01 Mar 2019, 01:03 Svaki instrument moze da zvuci vrhunski, pa i ovaj. Bez obzira na spoljasnji izgled. Tj. spoljasnji izgled nije presudan... Zasto da ne probas...
Ja to ne bih ni pogledao, a ne probao, jer je prodavac neozbiljan. Posto cene rucnih radova nepoznatih autora idu i do 10 puta jeftinije. I da zvuci najbolje na svetu, njena cena je najmanje je bar 3 - 4 puta niza. Sigurno da moze kupiti bar 2-3 original Dalape za iste pare, koje bolje zvuce. Ako ima para, ne znaci da ih terba bacati. Moze preci u naviku. :D
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od kompozitor »

Kada pogledam slike fasena, cini mi se da su kombinacija camovine i nekog drveta, koje mi lici na mahagoni. Camovina je odlicno i akustino drvo, dok je mahagoni mutan, iako je vrlo cenjen (verovatno jer je atraktivan na izgled). Na prvom fasenu godovi su ravni i pravilni, mada bi mogli biti i sitniji. Drugi fasen je isti materijal, samo je camovina sa sirokim i nepravilnim godovima, trebalo bi da zvuci mutno i basovito (ali lose). Neki tonovi su strugani (malo vise), drugi su potamneli... Mislim da je vrlo mala verovatnoca da ce zvucati izuzetno.

Upada u oci da NIJE slikan meh, kao i da su su slikani samo delovi unutrasnjosti, pretpostavljam, oni koji su najlepsi, sto moze znaciti da ima i onih koji nisu tako lepi.

Licno ovo ne bih kupio nikad, a da moram, ne bih dao vise 450 evra, mada je i to previse, al' natips "unikat" mi se dopada, i ima lepu deklu. Eto, to je moje zapazanje, na osnovu onih par vrlo oskudnih fotografija unutrasnjosti instrumenta.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od Koca »

Kompizitor, pogledaj 4. sliku dobro, ne radi se o prestruganim tonovima, taj koji je tako radio znao je zasto radi.
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od kompozitor »

Koca napisao: 02 Mar 2019, 09:28 Kompizitor, pogledaj 4. sliku dobro, ne radi se o prestruganim tonovima, taj koji je tako radio znao je zasto radi.
Poslednji ton na slici mi izgleda kao malo vise turpijan, dosta se razlikuje u odnosu na druge.
vucko28
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 26 Feb 2019, 21:49

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od vucko28 »

I meni to djeluje poprilicno neozbiljno, oduatao sam od kupovine, za te pare mogu dobru Guerrini Superior 2 President Oro da kupim, original.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od sampionce »

Nemoj da odustajes druze!
Ponudi mu polovinu novca pa ces videti koliko je ozbiljan...
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od Koca »

Pa postoje odlicni rucni radovi licno sam se uverio u to, ali zna se u kojim okvirima idu cene tih harmonika i ja mislim da treba probati, svakako nije harmonka koju treba odbaciti jer su tonovi vidi se dodatno rucno obradjivani sto bi trebalo da obecava da se dobro javljaju.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od dugmetarac78 »

Ajd sad kad sam pročitao i naučio od pojedinih znalaca šta sve odlikuje dobru harmoniku, da napišem koje slovo.... Elem harmoniku sam lično probao, znam ko je prodaje, harmonika je potpuno nova i rađena je po narudžbi da počinje od tona C. znači 5 tonova niže ima naravno 41 ton. U njoj su takozvani kalajski tonovi 1KLASA. Radi kao grom. Godove na fasenama nisam brojao tako da neznam koliko ih ima, al znam da su faseni talijanski, jer u ostalom kod nas niko ni ne pravi šarene fasene. Mnogo novca je uloženo u tu harmoniku da bi sad neko ko je nije ni video i očigledno samo nagađa na osnovu 2 slike, rekao da nebi dao ni 450 evra za nju. Da naglasim nije moja niti imam šta sa tom harmonikom,al jednostavno mi smeta kad neko priča bez pokrića.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od Koca »

Pa vidi se na kabinskim tonovima da je neko tonove strucno odradio i to celo perce po duzini (sem tog zadnjeg) a razlog nije samo stimovanje. Vidi se da je 1. klasa radjena bombato tehnikom tj. da se perce dodatno zaobli kako bi sa nesto manjom masom bilo osetljivije i brze se javljalo. Sto je ton mesnatiji i manje doradjen ( sto bi se reklo u narodu "odsecen kao sekirom") on je tromiji, te se kao takav svrstava u nizu klasu. Tako da neko ne mesa ovo sa "kopanjem" po tonovima, a imao sam prilike svakakve tonove da vidim.
kompozitor
96 basova
96 basova
Postovi: 101
Pridružio se: 11 Jun 2016, 18:58

Re: Pomoc oko kupovine Guerrini

Post od kompozitor »

dugmetarac78 napisao: 04 Mar 2019, 10:09rekao da nebi dao ni 450 evra za nju.
450 evra je mnogo realnija cena za tu harmoniku nego 5000 evra, zar ne?
Odgovori