Pomoc oko kupovine

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Milos1999
16 basova
16 basova
Postovi: 34
Pridružio se: 15 Jan 2019, 00:40

Pomoc oko kupovine

Post od Milos1999 »

Poz, moze li mi (a vjerujem da bi i ostalima znacilo) neko pribliziti pricu u vezi kabine, troglasnih, cetvoroglasnih, duplokabinskih harmonika... Ovo sto sam trazio po forumima sam slabo uspio da povezem. Znaci kakve su troglasne, kakve cetvoroglasne, za sta sluzi kabina, dvije kabine, koje odgovaraju za narodne pjesme i kola i koje bi mogle kabinske da se nadju do 1000-2000€... Malo je vise pitanja, nadam se da ce neko naci vremena da odgovori. :D
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Pomoc oko kupovine

Post od Koca »

Milose, jako je puno bilo pisano teksta na temu koju harmoniku kupiti, ali bas mnogo. Koliko shvatam iz tvojih pitanja nisi bas upoznat za ovim instrumentom, pa ti preporucujem da prvo prelistas sve tekstove da se ne bi ponavljali sa istim temama a drugo da kazes nesto o sebi tj. koliko imas godina, da li si svirao harmoniku , koliko, sta, sta nameravas sa harmonikom pa ce onda biti konkretnijih saveta. Ovako mozemo pisati desetine stranica a vec je o tome pisano. Ukratko kabinske harmonike imaju profesionaliji zvuk a narocito dvokabinske za narodnu muziku, 4-glasne vise boja zvuka od 3-glasnih. Za sada toliko od mene.
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: Pomoc oko kupovine

Post od sampionce »

Zdravo Milose.

Ovaj forum je DALEKO NAJBOLJI forum za harmoniku koji postoji. Veruj mi, neces naci drugi koji je makar priblizno dobar...

Clan foruma @Koca je, kao jedan od starijih i iskusnijih ovde, jako lepo primetio - na ovom forumu vec ima dosta, ali bas dosta toga. Tako da... samo polako... Kreni da iscitavas teme (koje te interesuju), uci, kasnije i pitaj. I da - najvaznije! - sviraj sto vise! :svirac:
Odgovori