Guerrini President 2

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Korisnikov avatar
CoberJR
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 24 Apr 2020, 12:19

Guerrini President 2

Post od CoberJR »

Dobar Dan svim clanovima Foruma!

Imo bi jedno pitanje u vezi Guerrini Presidenta 2 - tako reci kupio bi jedan.. e sad, prodaju se dvi harmonike..

Prva harmonika:
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 370057421/

Druga harmonika:
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 368043894/

zar je moguce da je tolika razlika u cjeni? obadvojica kazu da su original??.. kad trazim na internetu mogu samo nac slike od ove skuplje da su slicne..

znam da skuplje nije uvik bolje ili ako neko ima jednu ovaku harmoniku da mi dadne vise informacija.

Hvala unaprijed

Pozz CJR
Korisnikov avatar
CoberJR
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 24 Apr 2020, 12:19

Re: Guerrini President 2

Post od CoberJR »

CoberJR napisao: 24 Apr 2020, 13:15 Dobar Dan svim clanovima Foruma!

Imo bi jedno pitanje u vezi Guerrini Presidenta 2 - tako reci kupio bi jedan.. e sad, prodaju se dvi harmonike..

Prva harmonika:
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 370057421/

Druga harmonika:
https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und ... 368043894/

zar je moguce da je tolika razlika u cjeni? obadvojica kazu da su original??.. kad trazim na internetu mogu samo nac slike od ove skuplje da su slicne..

znam da skuplje nije uvik bolje ili ako neko ima jednu ovaku harmoniku da mi dadne vise informacija.

Hvala unaprijed

Pozz CJR
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: Guerrini President 2

Post od paponja »

Ni jedna od te dvije nije orginal
Korisnikov avatar
CoberJR
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 24 Apr 2020, 12:19

Re: Guerrini President 2

Post od CoberJR »

paponja napisao: 24 Apr 2020, 19:17 Ni jedna od te dvije nije orginal
Kako vidis da nisu original? Ako mi mozes objasnit. Nerazumim se bas u guerrinke, sviro sam na jednoj president 2 pa mi se bas dopala, zato sam nekako ufuran da kupim..

Hvala unaprijed

Pozz CJR
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Guerrini President 2

Post od Dallape 1960 »

Nesto zezaju linkovi, na blic se samo moze videti slika. Ali ne mora ni da se vidi, niko ti trenutno nece prodati originalni Prezident za te pare. Cene su im otisle u nebo. Znaci ispod 10 000e ne razmisljaj.
Korisnikov avatar
CoberJR
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 24 Apr 2020, 12:19

Re: Guerrini President 2

Post od CoberJR »

Hvala na odgovoru dallape 1960!

U drugom postingu rade linkovi, a imam i video od ove skuplje, poslo mi vlasnik danas.. kaze da je skroz nova, zvuk nije los..
samo neznam kako da okacim video ovdje na komentar (ako moze pomoc :D)

Pratim tu skuplju vec duze, iz pocetka je trazio 7.300€ a sad trazi 5.500€ za nju..

Pozdrav CJR
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Guerrini President 2

Post od Dallape 1960 »

Ne pije to vodu brate.. za manje pare mozes da uzmes vrhunsku Dallape supermaestro, da
Sviras kao covek. Najvise ove guerinke sad maskiraju i prepravljaju itd.. zaro sete b30 je opasna harmonika isto, skoro je bilo nekih.. a i da jeste Guerinka original ako su zadnje serije ja to nebih gledao za te pare. Kazem ti Stari prezident nema sanse originalni da se nadje za te pare da valja.. to je neka budzevina i neko se debelo ogradjuje..
Korisnikov avatar
CoberJR
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 24 Apr 2020, 12:19

Re: Guerrini President 2

Post od CoberJR »

Hvala i ovaj put na iskrenom odgovoru!

Trazit cu onda dalje, valjda ce naletit jedna da je sve kako treba

Pozdrav CJR
Korisnikov avatar
paponja
48 basova
48 basova
Postovi: 79
Pridružio se: 17 Dec 2015, 17:16

Re: Guerrini President 2

Post od paponja »

Ta druga se prodaje u mojoj blizini i poznam covjeka koji je prodaje,on tvrdi da je orginal radjena u Italiji prije par godina po njegovim zeljama.Ajde i da je sve to istina,harmonika je iz Castelfidarda dosla u Bec,ali iz neke privatne garaze,a ne iz tvornice gueriini jer u tom periodu znamo svi da gueriini nije imao proizvodnju.
Na prvoj se vidi iz aviona da nije orginal,radjena je vjerovatno negdje u Srbiji,pogledaj joj samo bas registar mehaniku,to je toliko upadljivo da i netreba bit poznavaoc mozes doc do zakljucka
Korisnikov avatar
CoberJR
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 24 Apr 2020, 12:19

Re: Guerrini President 2

Post od CoberJR »

Hvala na odgovoru paponja!
Sreca pa sam se prijavio ovdje i pito vas forumase, vako se covjek zaleti i kupi neki fejk produkt a i da nezna.

Pozdrav CJR
Odgovori