Sta Kupiti?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Balboa
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 25 Jun 2021, 09:18

Sta Kupiti?

Post od Balboa »

Totalni sam pocetnik,zelim da kupim novu Harmoniku do maximalno 2.000 e

Zanimaju me Harmonike koje mogu da kupim za Narodnu muziku do te cifre? Modeli znaci i proizvodjaci....
Ja svasta na internetu pronadjem ali zelim da kupim Novu Harmoniku a da ne pogresim.
trebala bi mi vasa pomoc i savjet.

Hvala :svirac:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Sta Kupiti?

Post od Koca »

MISLIM DA CES POGRESITI AKO KUPIS NOVU. Nova Hohner 96 basova troglasna bez kabine skuplja je od polovne Supite dvokabinke sa 120 basova.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Sta Kupiti?

Post od Koca »

Gledaj upotrebnu vrednost harmonike jer trazis za Narodnu muziku.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Sta Kupiti?

Post od dugmetarac78 »

Koca ti je lepo rekao. Pogrešit ćeš u startu ako planiraš da kupuješ novu harmoniku do 2000. eura, i da je za narodnjake, što svakako podrazumeva da je kabinska.
Balboa
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 25 Jun 2021, 09:18

Re: Sta Kupiti?

Post od Balboa »

ok. Sta bi onda mogao da kupim dobro i polovno do 2000 eura maksimalno?

Neke modele i proizvodjace ? sta vi savjetujete iz vaseg iskustva? :svirac:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Sta Kupiti?

Post od Koca »

Bilo je poveliki broj tekstova oko izbora harmonike na forumu, tema je neiscrpna, procesljaj najpre postojece tekstove. Ako si totalni pocetnik uzmes prvo nesto jeftinije pa za par godina vidis gde si i sta si pa odlucis za neku kvalitetniju harmoniku. Mislim nije presudno za uspeh prvo kupiti harmoniku od 2000e da bi ucio najosnovnije stvari, mada ako imas novaca i volje za ucenjem, kvalitetnija harmonike moze da ti ulije u startu vecu volju, ali samo volju da brze ucis. Bitno je da se spremis na svakodnevno odricanje, vezbanje i slusanje muzike.
Balboa
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 25 Jun 2021, 09:18

Re: Sta Kupiti?

Post od Balboa »

Dobro,Hvala vam....
Miškocaic
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 02 Jul 2021, 13:16

Re: Sta Kupiti?

Post od Miškocaic »

Ako ima netko stručan, molio bih pomoć. Ne mogu nigdje naći podatke od kad do kad se proizvodila Guerrini superior dva president dugmetara. Kupujem klavirnu Guerrini koja je prerađena iz dugmetare c-grif. Volio bih saznati više o toj harmonici ali ne nalazim nigdje na internetu podatke o njoj. Ipak je to investicija, ne želim uzeti nešto o čemu ne znam baš sve, originalna je talijanka ali svejedno.bih želio više znati o njoj. Hvala unaprijed.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Sta Kupiti?

Post od Koca »

Guerrini superior dva president dugmetara ne postoji.
Miškocaic
Nema harmoniku
Postovi: 3
Pridružio se: 02 Jul 2021, 13:16

Re: Sta Kupiti?

Post od Miškocaic »

zato ni ne mogu naći podatke o njoj, čovjek mi.govori da je prerada sa c-grif dugmetare, ali lijeva strana se ne dira kod prerade. Na lijevoj strani stoji superior dva president, savjet nekakav?
Odgovori