Saveti za kupovinu instrumenta

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od Koca »

Ja se malo nasalio prosli put ali to je jako dobra harmonika, i moras probati nema nekog velikog mudrovanja, odnos cene i kvaliteta je po mom misljenju optimalan. Nije bitna samo cena nego i stanje harmonike. Ako ti je Petrovic rekao raspon cena i ako uspes po njegovoj donjoj granici naci bez ulaganja e to bi bilo idealno. :svirac:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od Koca »

Veci akcenat je na onom "Bez ulaganja" nego na ceni. DZaba cena 2500e ako imas ulaganja 1000e i jos nerviranja usput ako nesto ne ispadne kako ocekujes pa onda sve "Jovo nanovo."
mbkrhr
16 basova
16 basova
Postovi: 40
Pridružio se: 14 Okt 2012, 14:17

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od mbkrhr »

Hvala lepa na odgovorima. Našo sam jednu u Hrvatskoj mozda otidjem isprobat a i možda kupim alo je ajnca
mbkrhr
16 basova
16 basova
Postovi: 40
Pridružio se: 14 Okt 2012, 14:17

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od mbkrhr »

Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od dugmetarac78 »

Da se i ja uključim u temu. Prijatelju dođi slobodno vidi, probaj. Nema frke, ja prodajem tu harmoniku
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od Koca »

E pa dobro si odabrao, dobar originalan Supermaestro. Ima jedna pesma: "Gledaj majku biraj cerku"... kontas, gledaj i od koga kupujes. Isto bi smeo reci i da si pitao za neku Petrovicevu harmoniku. Manje vise se mi forumasi znamo bar preko ovog foruma, zna se ko posteno radi a ko mulja i prodaje m..a za bubrege :cool:
micobl1
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 30 Maj 2013, 16:40

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od micobl1 »

dobro vece,
Trebala bi mi pomoc za kupovinu harmonike za sincica. Sin ima sest ipo god. i planiram ga slati na privatne casove.
Donio sam kuci weltmesiter 32 basa ( samo zbog probe velicine ) i nije mu velika. Sad me zanima da li mu je za pocetak ona dovoljna ili mu treba mozda 40 ili 48 basova.
Misljenja sam posto sve 3 imaju 2 oktave da mu je onda za pocetak svedno a da mu je 32 normalno laksa jer nisam siguran da na pocetku odmah uci svirati i basove.
U napred hvala
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od petar3petar »

Kad sam već tu pa da odgovorim.

Harmonike sa 32, 40 i 48 basova imaju jednako veliku tastaturu a razlikuju se u tome što harmonika od 32 basa nemam pomočne basove(ima 4 reda basova), harmonika od 40 basova ima 5 redova basova i nema sniženi septakord a ona od 48 basova ima 6 redova basova(kao i ona sa 72, 96 i 120 basova) te ima sniženi septakord.
Ako ide u oficielnu školu niti jedna od tih mu neće dugo trajati. Kočiti će ga u naprdovanju.
Pomoćni basovi trebati će mu gotovo odmah a klavijatura na spomenutim harmonikama ne dozvoljava mu da odsvira "G" dur ljestvicu na dvije oktave, tako da će harmonike sa 40 i 48 basova poslužiti nešto duže.
Za takav uzrast najbolje je naći harmoniku Hohner od 72 basa. One imaju 6 redi basova a tastature su im na 34 dirke kao i harmonikama od 60 i 80 basova.
Stare hohnerice tih karakteristika su lagane, male i primjerene za taj uzrast.
micobl1
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 30 Maj 2013, 16:40

Re: Saveti za kupovinu instrumenta

Post od micobl1 »

petar3petar napisao:Kad sam već tu pa da odgovorim.

Harmonike sa 32, 40 i 48 basova imaju jednako veliku tastaturu a razlikuju se u tome što harmonika od 32 basa nemam pomočne basove(ima 4 reda basova), harmonika od 40 basova ima 5 redova basova i nema sniženi septakord a ona od 48 basova ima 6 redova basova(kao i ona sa 72, 96 i 120 basova) te ima sniženi septakord.
Ako ide u oficielnu školu niti jedna od tih mu neće dugo trajati. Kočiti će ga u naprdovanju.
Pomoćni basovi trebati će mu gotovo odmah a klavijatura na spomenutim harmonikama ne dozvoljava mu da odsvira "G" dur ljestvicu na dvije oktave, tako da će harmonike sa 40 i 48 basova poslužiti nešto duže.
Za takav uzrast najbolje je naći harmoniku Hohner od 72 basa. One imaju 6 redi basova a tastature su im na 34 dirke kao i harmonikama od 60 i 80 basova.
Stare hohnerice tih karakteristika su lagane, male i primjerene za taj uzrast.
Da se zahvalim na odgovoru. Nisam mislio da ide u osnovnu muzicku. Mislio sam na privatne casove. Mozda i grijesim ali...
Plasim se, cak sam i siguran da na vecoj od 48 basova, 60 i dalje nebi uopste vidio dirke tj. tastaturu. Ovo je bas zeznut uzrast, ni tamo ni vamo. Da ima 8-9 god. bez razmisljanja bih uzeo 80 basova.
Za probu sam mu posudio od kolege 32 basa, i naravno nije mu velika. Pokusacu pronaci 48 da vidim da li ce mu biti teska a ako nebude onda cu ici sa kupovinom. Naravno navijati da je sto brze preraste.
Odgovori