SONOLA ??

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

SONOLA ??

Post od harmonikaš_ivan »

Pozdrav svima. Naišo sam u oglasniku na jednu harmoniku a to je SONOLA. Pa me zanimaju komentari. Šta mislite o toj harmonici, jeli imo tko iskustva s njom, jeli bi se ti isplatilo kupit i tako neke sitnice...

SONOLA 120 basova 11+1+7 registara
Link ka oglasu uklonjen / oglas više ne postoji

Unaprijed hvala!
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: SONOLA ??

Post od micha56 »

Ivane
Na Sonoli (dugmetarskoj) svira Branimir Djokic (ako se ne varam).
Ne znam koliko je to u evrima 8000 kn, ali ako je 1 Kn = oko 14 dinara, to je 112.000 dinara, a to je skoro 1100 evra - jednom recju PREVISE.
U oglasu je covek i naglasio da je dobra za ucenike, znaci nije za profesionalnu upotrebu. Jos kad poslusate video snimak - tipke basa prilicno "kljucaju" (klapcu), a nekako daje los ton.
Po meni ova harmonika je u klasi Royalstandarda od 120 basova.

Ja ovu harmoniku za te pare ne bih kupio. Naravno ovo je samo moje misljenje.
Za te pare imas mnooooogo bolju harmoniku.
MladenIsakovic
120 basova
120 basova
Postovi: 212
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Šabac
Kontakt:

Re: SONOLA ??

Post od MladenIsakovic »

Ovo ne vredi 1000 evra. Ako da za 600, pristani, mada...
Ako ćeš za početnika, imaš jeftiniju harmoniku, da vidiš kako ide, da uči. Kad preraste, skupi pare i kupi neku pravu harmoniku, za malo veće pare, i imaš pravu stvar. Ovo ti je 120 basova, što se klavirnih harmonika tiče, obično i profesionalci sviraju takve, ali mnogo kvalitetnije harmonike. Znači ni tamo ni ovamo. U svakom slučaju, ja bih te posavetovao da ne daješ tolike pare za ovo.
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SONOLA ??

Post od harmonikaš_ivan »

Hvala na savjetima. Ma ja ne planiram kupovati tu harmoniku nego jednostavno pitam, da se malo informiram
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SONOLA ??

Post od Bata Kanda 73 »

Sonola kao sonola jeste kvalitetna harmonika.Zapravo to je "cerka" firme Guerrini,da ne kazem to jeste Guerrini pod drugim imenom!B.Djokic je svira najvise kao reklamni potez. E,sada navedena sonola je bezkabinska,za te novce je previse! Ipak je 1000-1100 evra mnogo posebno na ovo ludo vreme kada je sve teze doci do novca.Za te pare (vec je bilo reci) imas i kabinske harm.a za upola svote imas skolske (bezkabinske) u super stanju i dobrog kvaliteta.I da ,ne bi se slozio sa michom,ipak Sonola i R.Standard se nikako nemogu uporedjivati a narocito izjednacavati!Veliki pozdrav!
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: SONOLA ??

Post od micha56 »

OK slažem se da ne treba izjednačavati Sonolu i Royalstandard, ali ja sam to uradio zbog opšteg utiska, koji sam dobio slušajući ovu Sonolu na video snimku.
Pa ona ne zvuči nikako - zvuk kao u tarabu, basovi klapću i sve ostalo lošeeee.
Čak sam stekao utisak i da je neka budževina teška, ali ...

PS
Jbg, kad sam hteo još jednom da je čujem - cvrc - piše da je harmonika prodata i oglas izbrisan.

Pozzz.
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SONOLA ??

Post od harmonikaš_ivan »

a izgleda da ju je prodo.....ali mene su zamo zanimali komentari i tako da malo cujem nesto i o toj harmonici...
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SONOLA ??

Post od Bata Kanda 73 »

Doduse ja je nisam slusao ali ipak je Sonola ime,mada se i meni cinilo (po fotkama) da je tu nesto sklapano-izgleda na dve natri.Prodao? A ja sam Alen Delon,kako da ne;kako bas da je proda posle nasih komentara ;) .
Korisnikov avatar
kamikazars
16 basova
16 basova
Postovi: 36
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SONOLA ??

Post od kamikazars »

E, da se i ja malo ukljucim u polemiku oko sonole. Jedan moj drugar svirao na "sonoli" koja je ujedno i na prodaju. Ja pogledao harmoniku i sto se mene tice to je supita a ni s od sonole. E sad molim samo neko da mi potvrdi jesam li upravu ili nisam. Evo link : http://www.pik.ba/artikal/978770/harmonika-sonola/
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SONOLA ??

Post od zvrk555 »

svašta se prodaje po oglasnicima, harmonike čija je objektivna vrijednost oko 1000-1200€, banditi (ispričavam se na upotrebljenom izrazu, ali stvarno ti ljudi koji to rade zaslužuju taj naziv!!!) prodaju nekima i za 3000€ pa i više, neznam kako nemaju ni malo srama i savjesti?
Odgovori