koju harmoniku da kupim

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Goran1973
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 21 Mar 2011, 22:31

koju harmoniku da kupim

Post od Goran1973 »

dobro vecer nedavno sam poceo da sviram harmoniku , i sad je vrijeme doslo da bi trebao sebi kupiti jednu molio bi vas dragi prijatelji da mi olaksate odluku sa vasim informacijama zivim u stuttgartu , a odozdol sam iz slavonskog broda gdje cu naci povoljniju i dobru harmoniku cuo sam za nekog majstora iz osijeka imali neko iskustvo sa njim on valjda popravlja i prodaje ili imali neko iz slavonskog broda da prodaje harmonike molijo bi vas za telefon. 2 pitanje sta mislite da kupim za pocetak napisacu neke modelle ovdje a vi mi molim te recite sta vi mislite da je najbolji izbor za mene .excelsior model 320 4 glasna 10 godina stara dobro ocuvana 1200 eura, weltmeister supita za kabinom 1800 eura ili neka druga za te pare i koji model da trazim to su cjene iz njemacke hvala svima sto su mi pomogli
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: koju harmoniku da kupim

Post od micha56 »

Dobrodosao na forum Gorane1973.

U vezi sa ovim tvojim pitanjima ja bih prvo tebi postavio pitanje:

1. Za koje namene zelis harmoniku - kakvu vrstu sviranja (ucenje, amaterske svirke, profesionalne i sl)?
2. Do koje cene zelis da ides?
3. Za koju vrstu muzike zelis harmoniku (narodna, ozbiljna, dzez, uz jodlovanje ...)?

Nemoj da ti izgledaju cudna ova moja pitanja - jer u zavisnosti od tvojih odgovora ima mnogo vrsta razlicitih harmonika, ali i nacina kupovine.
A kad das odgovore - na ovom forumu ces naci sigurno i najbolja uputstva kako ces dalje, jer imamo veoma razlicit sastav clanova sa veoma velikim i iskustvom i znanjem o harmonici.

Mozda bi za pocetak bilo najbolje da nam se predstavis u temi - ovde:

viewtopic.php?f=38&t=168&start=50

A onda - ma vec cemo se mi druziti.

I da ponovim - Dobrodosao i ako volis harmoniku - na pravom si mestu.

Pozzz.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: koju harmoniku da kupim

Post od harmonistak »

u potpunosti se slazem sa mich-om. prvo moras da znas sta hoces i dokle hoces da ides. ako hoces da se bavis sviranjem " za svoju dusu" ili po rodjendanima slavama i preslavama onda bi mogao ici i na jednostavniju i jeftiniju varijantu. pak ako si odlucio da ides to kraja i da za koju godinu " teses binu" onda bi mogao da razmisljas da odmah kupis profesionalnu harmoniku na kojoj ces da ucis od samog pocetka. u svakom slucaju sistem je namjena-cijena-kvalitet
Goran1973
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 21 Mar 2011, 22:31

Re: koju harmoniku da kupim

Post od Goran1973 »

micha56 napisao:Dobrodosao na forum Gorane1973.

U vezi sa ovim tvojim pitanjima ja bih prvo tebi postavio pitanje:

1. Za koje namene zelis harmoniku - kakvu vrstu sviranja (ucenje, amaterske svirke, profesionalne i sl)?
2. Do koje cene zelis da ides?
3. Za koju vrstu muzike zelis harmoniku (narodna, ozbiljna, dzez, uz jodlovanje ...)?

Nemoj da ti izgledaju cudna ova moja pitanja - jer u zavisnosti od tvojih odgovora ima mnogo vrsta razlicitih harmonika, ali i nacina kupovine.
A kad das odgovore - na ovom forumu ces naci sigurno i najbolja uputstva kako ces dalje, jer imamo veoma razlicit sastav clanova sa veoma velikim i iskustvom i znanjem o harmonici.

Mozda bi za pocetak bilo najbolje da nam se predstavis u temi - ovde:

viewtopic.php?f=38&t=168&start=50

A onda - ma vec cemo se mi druziti.

I da ponovim - Dobrodosao i ako volis harmoniku - na pravom si mestu.

Pozzz.
Goran1973
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 21 Mar 2011, 22:31

Re: koju harmoniku da kupim

Post od Goran1973 »

dragi prijatelji hteo bi samo za svoju dusu svirati i nekad u drustvu znaci samo amaterski hteo bi kupiti harmoniku izmedu 1000 eura i 2000eura sta je po vama najbolji izbor jer mora biti 4 glasna ili mora imati cak kabinu neki su mi rekli da bi za mene odgovarala weltmeister cantus 4 pa svako mi nesta drugo kaze i sad znam jos manje nego prije hvala unaprijed
goran30
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 17 Mar 2011, 12:25

Re: koju harmoniku da kupim

Post od goran30 »

Molim za Pomoć,

Našao sam povoljno harmoniku 82g, instrument je ko nov i jako je malo svirano na njega. Sve što znam o njoj je ... da je PAOLO SOPRANI 41/V/120 ( petoglasna ). Dali je ta harmonika dobra za našu muziku i jel nekome poznata ( 15 + 7 registara ) ...

Puno hvala

Slika
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: koju harmoniku da kupim

Post od harmonistak »

Goran1973 napisao:dragi prijatelji hteo bi samo za svoju dusu svirati i nekad u drustvu znaci samo amaterski hteo bi kupiti harmoniku izmedu 1000 eura i 2000eura sta je po vama najbolji izbor jer mora biti 4 glasna ili mora imati cak kabinu neki su mi rekli da bi za mene odgovarala weltmeister cantus 4 pa svako mi nesta drugo kaze i sad znam jos manje nego prije hvala unaprijed

sad cu ja da se pravim pametan a micha i bata kanda ce da me pometu :o

ako planiras da sviras na "suvaka" onda ti treba robusnija, glasnija harmonika da ne razvlacis kao sivonja. ja sam svoju "hohner atlantic IVn" namucio par godina takvim svirkama. sa ovim kombajnom od dalape stvar je puno laksa na suvaka.

ako mislis svirati balkansku muziku tj. narodnu onda je kabinska harmonika preporucljiva. ja mislim da se za taj novac moze naci pristojna harmonika za te svirke.

e sad opet uvazavam misljenje iskusnijih kolega na ovom forumu a pogotovo majstorao gore navedenih
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: koju harmoniku da kupim

Post od harmonistak »

goran30 napisao:Molim za Pomoć,

Našao sam povoljno harmoniku 82g, instrument je ko nov i jako je malo svirano na njega. Sve što znam o njoj je ... da je PAOLO SOPRANI 41/V/120 ( petoglasna ). Dali je ta harmonika dobra za našu muziku i jel nekome poznata ( 15 + 7 registara ) ...

Puno hvala

http://img828.imageshack.us/i/101024160148.jpg/
gorane moraces sacekati bata kandu ali meni se cini da je ovo poprilicna baba roga od harmonike. zasigurno je kabinska samo je vjerovatno teska kao crna zemlja. ako budes morao stajati sa njom bolje je da si neki rmpalija :D

nadam se da si u prilici da probas ovaj primjerak. najbolje povedi nekoga ko se bolje razumije ako je moguce. ja nisam imao tu priliku pa sam uzeo harmoniku na nevidjeno. sad cekam da stigne sa velikim nestrpljenjem...
goran30
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 17 Mar 2011, 12:25

Re: koju harmoniku da kupim

Post od goran30 »

To nije kabinska harmonika a ni ja neki rmpalija :D

Puno hvala za dosadašnje savjete a i ja čekam batakandu i ostale mada ste i vi bili dosta ubjedljivi :D
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: koju harmoniku da kupim

Post od harmonistak »

ma i ja govorim cisto iz iskustva. lako je kupiti dobru harmoniku ali je tesko kupiti harmoniku koja ti lezi i odgovara. ja sam se namjerio na moj kombajn pre 15tak godina i sad mogu da eksperimentisem sa drugim harmonikama. nema para za koje bi prodao moju harmoniku
Odgovori