Da li je ovo original?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Korisnikov avatar
dallapejac
16 basova
16 basova
Postovi: 20
Pridružio se: 13 Dec 2012, 13:24

Re: Da li je ovo original?

Post od dallapejac »

Tomina napisao:http://www.kupujemprodajem.com/Harmonik ... id=9401678

Šta je ovo? dugo se prodaje, jel stvar boje da nitko neće ili?


Auuu ali izgleda kao da je bila u masnoći :? Evo ti i jedna slična (po dizajnu) od čika Jovice petkovića.....prodaje ih njegov sin ;)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Da li je ovo original?

Post od Bata Kanda 73 »

Znas kako,buduci da je ova prva sa elektronikom,predpostavljam da je moralo nesto da se zrtvuje,te se odstupilo od standardne seme da ima 15 reg.u primu,isto se odstupilo od onih crno-belih registara (koji su kod nas jedino poznati) a dallape je stavljao i samo "prljavo" bele(ko slonovaca) i to kod starijih modela 50-60g.i to 11-12,pa cak i 13reg. a u basu 6 reg. a bilo je reci o modelu supermaestro i nisu to bile kopije vec originali i to kakvi primerci :o .
Sto se tice druge tu je sve potpuno i cisto i jasno;rec je i ovde o originalu i to (ovako preko fotosa) o extra primerku.A to sto je duza klavijatura...pa i Pavketov prezident je produzen pa nije kopija :) .Eto,to je neko moje misljenje.Pozdrav.
cok
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 29 Jan 2013, 23:40

Re: Da li je ovo original?

Post od cok »

Pozdrav svima,
nov sam na ovom forumu i molio bi za vase misljenje i savet...planiram da kupim harmoniku dallape organtone ako imate vremena i volje ukucajte Cristian Giugea pa mozete videti i cuti harmoniku a probacu i da ubacim slike samo ne znam dali cu uspeti :pudc8:
Interesuje me vase misljenje a posebno Bata Kande i jos par forumasa
Unapred hvala
Guerrini master
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 27 Okt 2011, 03:00

Re: Da li je ovo original?

Post od Guerrini master »

Nesto se bas ne razumijem puno u dugmetare, ali ipak mislim da je ovo orginalna Dallapa i fino zvuci.
Ako je vako dobro ocuvana onda stvarno nije losa, a opet povedi nekog iskusnog majstora ili harmonikasa pa je detaljno pregledajte.
Pozdrav.
cok
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 29 Jan 2013, 23:40

Re: Da li je ovo original?

Post od cok »

Hvala Guerrini master...jbg kad nemogu da ubacim i neku sliku
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Da li je ovo original?

Post od dugmetarac78 »

I ja sam primetio taj oglas ako mislimo na isti, a ja sam siguran da mislimo. Čovek kaze da ima certfikat, e sad.... preko slike je teško proceniti, nejasno mi je što piše ORGANTONE a ima malu kabinu, da nije mozda nesto preopravljano, ili neznam. al i čini mi se malo gabaritnija. Mozda je ipak najbolje prvo nazvati čoveka, pa sve ispitati, pa onda sa nekim iskusnim otići i dobro pogledati, jer dok se harmonika nestavi na grudi, i ne otvori da se vidi uzivo sta je unutra, ovo su samo pretpostavke preko slike.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Da li je ovo original?

Post od steela »

nisam neki exper za dugmetare,ali i meni je cudno sto organtonka,ima malu kabinu koliko znam,ona ima jednu kabinu 3 +1 i to na bassonu..
a mozda je posebno narucena.boga pitaj.i kao sto rece dugmetarac:zovni ga..
cok
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 29 Jan 2013, 23:40

Re: Da li je ovo original?

Post od cok »

Mislim da ima samo je malo redja pojava...inace nije preprodavac,ima je 17-18 godina,drugi je vlasnik,ima sertifikat sa njenim brojem koji je upisan i na plocici No 005,mada to sve :pudc8: ,,,sve u svemu ne znam.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Da li je ovo original?

Post od steela »

koliko cijeni?
Odgovori