Da li je ovo original?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Da li je ovo original?

Post od petarbg77 »

Ovo je moja harmonika...necu da je hvalim, sami procenite kad pogledate link oglasa, ima dovoljno slika i audio-video snimak. Prodajem je iz dva razloga, prvi je što sam slomio rame i ne mogu da sviram još dugo vremena....a drugi je što očekujem u narednoj godini prezident koji mi je obećan...pa ako bude sve u redu, njega bi zadržao. Eto toliko...stavio sam je samo na oglas u HR, jer sam trenutno tamo. Ko uzme ovu harmoniku, nece se pokajati, prvo jer tonski odlična, a drugo jer je stvarno, kao nova.
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Da li je ovo original?

Post od petarbg77 »

petarbg77 napisao:Ovo je moja harmonika...necu da je hvalim, sami procenite kad pogledate link oglasa, ima dovoljno slika i audio-video snimak. Prodajem je iz dva razloga, prvi je što sam slomio rame i ne mogu da sviram još dugo vremena....a drugi je što očekujem u narednoj godini prezident koji mi je obećan...pa ako bude sve u redu, njega bi zadržao. Eto toliko...stavio sam je samo na oglas u HR, jer sam trenutno tamo. Ko uzme ovu harmoniku, nece se pokajati, prvo jer tonski odlična, a drugo jer je stvarno, kao nova.

evo link sa snimkom ove harmonike http://www.youtube.com/watch?v=2PkjmbLxUYU pa sami prosudite.
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Da li je ovo original?

Post od ssokac »

Sve u redu samo kad je u rangu "presidenta" neznam sta je treba toliko hvaliti i zasto ju onda prodavat kad je tako jako kvalitetna da je dobra i za poznate harmonikase.
Bez zamjere ali nema mi to bas neku logiku osim ako bas tolko volis "president".
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Da li je ovo original?

Post od Koca »

Poslusao sam video snimak i mogu reci da harmonika ipak zvuci onako kako i izgleda jer sam imao malu rezervu dok ne cujem, tako da je za mene ovo dovoljno! Nego reci nesto o tom modelu prvi put ga vidim. Pozzz. :jdishddf:
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Da li je ovo original?

Post od petarbg77 »

ssokac napisao:Sve u redu samo kad je u rangu "presidenta" neznam sta je treba toliko hvaliti i zasto ju onda prodavat kad je tako jako kvalitetna da je dobra i za poznate harmonikase.
Bez zamjere ali nema mi to bas neku logiku osim ako bas tolko volis "president".
Šokac , niste dobro pročitali.....dakle, ja sam za moju harmoniku , rekao da necu da je hvalim....ostavio sam link , gde se vidi i čuje harmonika.
Konstatacija, da se radi o harmonici koja je " u rangu prezidenta",je izvučena iz moje rečenice, koja se odnosi na sasvim drugi post, koji je u vezi na temu "guerrini superior 1973", gde sam odgovarao na pitanje člana "Koča"

a taj post izgleda ovako:

petarbg77 napisao:
Koca napisao:Da nisi napravio lapsus pa da si mislio da kazes superorgantone a ne superior, jer superior + broj je oznakakoja ide ispod bas registara? Ako je tako dobra kao sto pricas postavi i slike i obavezno rasklopljenu, jer to godiste nagovestava da bi trebalo biti dobra harmonika naravno ako nije zapustena. Uslikaj i sam ton u krupnom da vidimo koji su tonovi ako je moguce. Sigurno je zadovoljstvo svirati na njoj! :svirac:

Nije u pitanju lapsus...ove harmonike su se proizvodile do 73, godine, imale su natpis "superior", na srednjem velikom bas registru, gde se posle 73 godine, nalazi natpis "master". Super-organtone se nalazi na "trojkama" i "četvorkama"...na dvojkama je natpis "master", ali tek posle 73 godine.

Ove harmonike imaju "binci" tonove i drvenu kabinu, šarene fasene, prepoznatljive žute basove, a širina korpusa je 2o.5 cm, težina nešto preko 13, kg. Dimenzije, znači, kao i vecina "dvojki" Klavijatura je jedna od najboljih koje je stavljao "guerrini". Probao sam 3 ovakve harmonike i bez imalo preterivanja tvrdim da sviraju u rangu "presidenta". Tad se nije radio "president" i ovo je bio vrh ponude "Guerrini"-ja. Izrada na najvišem nivou.
Inače , ovom serijom " Guerrini " je na našim prostorima preuzeo primat "Dallape" harmonikama. Ne zovu ih bez razloga " Dalape - atentator". Ko ima ovakvu harmoniku, treba da zna, da ima vrhunski instrument, još ako je očuvana...nemam šta da dodam. Imam i slike unutrašnjosti ovakve harmonike i snimak kako izgleda svirka u živo, na dve ovakve potpuno iste harmonike....to je nešto izuzetno...postavicu , kad budem imao više vremena.
Inače ovu harmoniku svira Mikica Gačić, Perica Jaćimovic i Ljubo Kešelj i još nekolko vrhunskih muzičara, s tim što je kod Ljube i Mikice stavljena maska kao na "presidentu" . Eto toliko...nadam se da sam pomogao.
ovo je link te teme :

posting.php?mode=quote&f=67&t=1942&p=20867#preview

Pošto su teme bile sliče i jedna do druge, predpostavljam da ste zbog toga, prevideli o čemu sam zapravo pisao. O razlozima prodaje svoje harmonike, napisao sam u postu koji se odnosi na nju, kao i link, gde možete poslušati harmoniku...tako da tu nema nikakvih dilema. Pozdrav, ne mislim da ste bili
zlonamerni, nego jednostavno, teme su bile jedna do druge , pa je tako došlo do zabune.
Napisah roman, bez potrebe... :svirac: :lol:
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Da li je ovo original?

Post od petarbg77 »

Koca napisao:Poslusao sam video snimak i mogu reci da harmonika ipak zvuci onako kako i izgleda jer sam imao malu rezervu dok ne cujem, tako da je za mene ovo dovoljno! Nego reci nesto o tom modelu prvi put ga vidim. Pozzz. :jdishddf:
Hvala...zato sam postavio link, a ako ste pogledali fotografije sa oglasa, videli ste da je harmonika zapravo "dvojka" sa drugačijim deklom. Probao saam na nju da stavim deklo sa "dvojke" i to baš od Perice Jaćimovica, koji ima staru dvojku ....i bez problema je legla. Ovaj model je "dvojka" radjen pod imenom "Artist 2 ", za tržišta, Kanade, Skandinavije...a isto deklo je stavljan na model "Guerrini , model 629 folk", ima ga na You tube, kad ukucaš ovu oznaku, mada je taj model bezkabinska harmonika.... bilo je na još nekoliko modela, ali sad ne mogu da se setim tačne oznake. U Švedskoj ga je uvozila muzička kuca Romjes , koja je na Dallape i Guerrini harmonike, stavljala svoj logo. To je u kratko...nadam se dovoljno.... :depkvk: Imam i deklo "dvojke", koje sam dobio, ali nisam hteo da narušavam originalnost i posebnost ovog modela. Bez lažne skromnosti, promenio sam 4 harmonike, i sve su bile vanserjiski očuvane u perfektnom stanju, a svako koje kupio od mene harmoniku, postao mi je i prijatelj. To dovoljno govori. Nikad ne bi kupio lošu ili pohabanu harmoniku, niti bi je prodavao nekom. Za mene je harmonika nešto posebno.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Da li je ovo original?

Post od Koca »

Video sam skoro Romjes kao dvojka prodavana je u Subotici cini mi se sa istom deklom a i model Folk sam video 5-glasnu bez kabine sa takvom deklom ali su retke harmonike i izgubio sam ih iz vida. Da li su onda sa tom deklom prodavane i kao Romjes i kao Guerrini? :pudc8:
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: Da li je ovo original?

Post od ssokac »

petarbg77 napisao:
Šokac , niste dobro pročitali.....dakle, ja sam za moju harmoniku , rekao da necu da je hvalim....ostavio sam link , gde se vidi i čuje harmonika.
Konstatacija, da se radi o harmonici koja je " u rangu prezidenta",je izvučena iz moje rečenice, koja se odnosi na sasvim drugi post, koji je u vezi na temu "guerrini superior 1973", gde sam odgovarao na pitanje člana "Koča"

Pošto su teme bile sliče i jedna do druge, predpostavljam da ste zbog toga, prevideli o čemu sam zapravo pisao. O razlozima prodaje svoje harmonike, napisao sam u postu koji se odnosi na nju, kao i link, gde možete poslušati harmoniku...tako da tu nema nikakvih dilema. Pozdrav, ne mislim da ste bili
zlonamerni, nego jednostavno, teme su bile jedna do druge , pa je tako došlo do zabune.
Napisah roman, bez potrebe... :svirac: :lol:
Pogresno sam povezao teme,oprosti,zbilja nije bilo s losom namjerom.
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Da li je ovo original?

Post od petarbg77 »

Koca napisao:Video sam skoro Romjes kao dvojka prodavana je u Subotici cini mi se sa istom deklom a i model Folk sam video 5-glasnu bez kabine sa takvom deklom ali su retke harmonike i izgubio sam ih iz vida. Da li su onda sa tom deklom prodavane i kao Romjes i kao Guerrini? :pudc8:
Pa sigurno...ne znam iz kog razloga, ali Guerrini je za Švedjane imao uvek neke posebne oznake, za iste harmonike....tako imaš Guerrrini Superior 2, koji je ranijih godina za Švedsku isporučivan pod oznakom Superior 12.
Evo link da pogledas http://www.youtube.com/watch?v=dsfK8VyvtUU na snimku na 1:06 sek. se vidi jasno taj natpis.
Kad sam čuo kako zvuči, stupio sam u kontakt sa vlasnikom, da je kupim, ali je vec bio prodao.
tihomir_2
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 15 Apr 2011, 12:31

Re: Da li je ovo original?

Post od tihomir_2 »

Lijep pozdrav! Da li je ovo original: http://www.njuskalo.hr/harmonike/dallap ... as-9188214
Odgovori