Da li je ovo original?

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Da li je ovo original?

Post od Bata Kanda 73 »

Ma nebi se uopste bunio da mi je da mogu da nabacim giulietu ali...tesko :| Al dobro nikad se nezna! ;) A sto se tice kolekcionarstva,uvazeni muzicar i virtuoz na harmonici-Mikica Markovic je poznati kolekcionar harm.,ima ih oko 25-28 i sve su EXTRA tj.u TOP stanju kao da su sad izasle iz fabrike a stare su u rasponu od 30 do 60 god.svaka ima kofer i svaka mu je draga na svoj nacin.Ono sto je jos lepse,ima ko da brine o njima i jos bitnije da svira na njima.Pored Mikice,harmonikom se bavi i njegova supruga i svo troje dece a posebno njegov sin koji je vec postigao puno dobrih rezultata na raznim takmicenjima.Eto jos uvek za harmoniku (bar ovde kod nas na jugu) nema opasnosti,mada moramo stalno ljubav prema njoj obnavljati-nema druge! Veliki pozdrav! :svirac:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Da li je ovo original?

Post od alibaba40 »

Webmaestro napisao:Alibaba, ti ćeš da prevazidješ i ovog što ima 140 harmonika: Najvece kolekcije harmonika
:D :D :D
Pa Webmaestro skoro da si u pravu, vjeruj zena hoce da me izbaci iz stana nema gdje da se okrene sami koferi sa hormonikama,jbga sta cu kad to volim.A jos veci problem je sto sad moram i zeni ispu javati hobi jer kaze kad mozes ti mogu i ja pa me satra po djepu. :( :lol: :svirac:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Da li je ovo original?

Post od Bata Kanda 73 »

Aaaa druže sad nećeš moći da izvrdaš :lol: jbga "zadužio si se".Nego,stvarno,koliko ih imaš? ;)
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Da li je ovo original?

Post od Koca »

Pa Alibaba bi mogao postaviti sliku takvog automata iz patosa, ja sam licno cuo od majstora da su postojali i takvi automati kod starijih Dallapa ali ne znam kako to izgleda. Za pocetak Alibaba vidi da nisi pretegao fasene, pa probaj malo olabavi srafove i vidi da li se registri lakse porkecu, ovo sam licno proverio ali ne na takvoj harmonici nego sa klasicnim automatom.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Da li je ovo original?

Post od alibaba40 »

Bata Kanda 73 napisao:Aaaa druže sad nećeš moći da izvrdaš :lol: jbga "zadužio si se".Nego,stvarno,koliko ih imaš? ;)
Pozdrav BataKando, nemam puno za sada ih imam tri Dellapu ,Guerinni i za malog sam uzeo Skalu ali je jako u dobrom perfektnom stanju.A ova Dellapa sto sam te pitao za nju jos je u putu do mene, a ova Guliete nije moja nego kako sam naveo od prijatelja mi je samo sto sam se slikao sa njom.Ma cuti prijatelju najebo sam ga zena hoce da me objesi! :asdfnjo: :asdfnjo: :asdfnjo: :asdfnjo:
Korisnikov avatar
k3ra
48 basova
48 basova
Postovi: 58
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:35

Re: Da li je ovo original?

Post od k3ra »

Korisnikov avatar
celicni
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 19 Maj 2011, 13:57
Lokacija: Smederevo

Re: Da li je ovo original?

Post od celicni »

Nije original. Vec duze vreme Guerrini nepravi President vec President Oro. Covek koji je dao oglas kaze da je kupio ove godine novu, a to znaci da je SIGURNO rucni rad (verovatno) sa naseg prostora. Mozda je i dobar, treba da se proveri. Leva strana sigurno nije od President-a jer registri treba da budu isti kao kod dvojke- imaju velika tri i sest malih. Veoma je tesko naci President koji je original, treba otvoriti cetvore oci... I povesti jos nekog, po mogucstvu majstora u kojeg imate poverenja...
Poslednja izmena od celicni u 27 Dec 2011, 21:30, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
k3ra
48 basova
48 basova
Postovi: 58
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:35

Re: Da li je ovo original?

Post od k3ra »

celicni hvala na odgovoru. samo mi nije jasno zasto ljudi na pravljene harmonike stavljaju plocice castelfidardo, i jos to slikaju i stave na oglas da izleda kao original, i trebao je navesti da je pravljena, a ne slikavati plocice!
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Da li je ovo original?

Post od petar3petar »

Ova harmonika je tipičan plagijat i to takve vanjštine da se to iz aviona vidi.
Što se tiće pločica, današnja tehnologija omogučuje da se vrlo jeftino uradi identična pločica koja posluži u svrhe koje se koristi.
Oćigledno još uvjek ima onih koji nasjedaju na takve trikove pa je to još uvjek unosan posao.
Poslednja izmena od petar3petar u 08 Sep 2012, 17:59, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
eman
16 basova
16 basova
Postovi: 31
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Da li je ovo original?

Post od eman »

Poznajem covjeka koji prodaje harmoniku na pik-u, jednom sam kupio Cantus 4 od njega. Cesto ima Dallape i Guerrini, ali uglavnom se radi o rucnim sklapanjima iz Srbije, cak i iz Italije i dođu mu tako sa plocicom sto i on sam priznaje... Dakle nije prevarant, vec se bavi preprodajom harmonika.
Ovakve stvari nam se desavaju, jer pojedinima je bitno samo da ima natpis Guerrini ili Dallape, a kakav instrument svira to je u drugom ili trecem planu :)
Licno ne patim od toga i nabavio sam Victoriu A420V sistem 2+2, harmonika je ko grom i tonski i tehnicki, ne mislim je nikad mijenjati.
Odgovori