Kupovina nove harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Kupovina nove harmonike

Post od Tomina »

Pozdrav,
javljam se iz Hrvatske, sviranjem se bavim tek oko godinu dana.Imam 25 godina.

Ide mi dosta dobro, te bih htio kupiti novi instrument, sa kabinom naravno.

Na raspolaganju imam oko 1500 eura.

E sad, imam dilemu da li da potražim tu u Hrvatskoj kakvu welmeistericu sa kabinom, ili da probam iz Srbije kupiti kakvi ručni rad dallape? Pošto vidim da već ima oko 1500 eura ručnih radova.

Koje su vaše preporuke? Naravno, ne sviram po kafanama itd itd, jer još nisam takav svirač, ovo je više za moju dušu, te za kolege.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Tomina »

Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kupovina nove harmonike

Post od zvrk555 »

kolega kam si navro ko dvorska luda na kraljicu?

kaj će ti raznorazni delanci koje je klepal ko je kak stigo i natefteril unutra sve i svašta? Kom buš to prodal jednog dana kad se poželiš rešiti toga krampa kaj si si dovlekel pod krov? Za 1500 € si možeš kupiti ok harmoniku, ak oćeš kabinku onda neku weltmeister ili hohnerov model a ak ti nije bitna kabina onda čak možeš ubost i neku talijanku. :svirac:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Dallape 1960 »

Tako je apsolutno se slazem sa tobom..ili npr Paolo Soprani kabinska, a italijanska original..NIKAKO RUCNE RADOVE..
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Shop »

Za 1500e mozes naci dooooooobru dalapu u Srbiji!I ja se slazem,NIKAKO rucni rad!


pozdrav
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Tomina »

Hm, nisam napomenuo da tražim klavirsku harmoniku.

Evo onda ovako, ako tko prodaje dallapu tu oko 1500 eura, neka se javi na privat.

Hm, a zašto bi ručni radovi bili loši? Evo ovako, jedan kolega mi ima guerrini rađen u Srbiji, odlična harmonika, dao za nju 3000 eura, bila je svirana dosta dugo u jednoj profi grupi kod harmonikaša koji ne svira svaki drek!

Drugi skoro za iste novce ima istu guerrini ručni rad - prezadovoljan s tim.

Sad, ja mislim da sigurno ima harmonika koje su ručni rad, a da ih je sastavljao profi majstor sa odličnim dijelovima.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Dallape 1960 »

Nekada su druze bili dosta cenjeni radovi Ace Lukica..stari dobar majstor, ali to tesko da se nadje vise..original je original..dati 3000 e za rucni rad je PROPAST :asdfnjo: Vec sam negde pisao o razlikama koje su ogromne izmedju rucnih radova i originala da se ne ponavljam sada..mozes potaziti na forumu..videces za koliko ce para tvoj drugar da proda tu harmoniku ako je bude prodavao.. a original je druze sto stariji to bolji..i skuplji.. ako je u pitanju klavirna harmonika tesko da ces naci dobru dallape za te pare original..dosta su skuplje..jedino ako naletis na neku u losijem stanju, pa da je kasnije sredis..zato bih ti preporucio da se baziras na nemacke kabinske harmonike, ima ih cak 2+2..ili kao sto sam vec rekao paolo Soprani (Italijanska odlicna harmonika za te pare)..jedino i ona mozda nesto malo teza za prodaju..ako budem trebao da obrazlozim sve sto sam rekao rado cu ti pomoci..pozdrav
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Tomina »

Dallape 1960 napisao:Nekada su druze bili dosta cenjeni radovi Ace Lukica..stari dobar majstor, ali to tesko da se nadje vise..original je original..dati 3000 e za rucni rad je PROPAST :asdfnjo: Vec sam negde pisao o razlikama koje su ogromne izmedju rucnih radova i originala da se ne ponavljam sada..mozes potaziti na forumu..videces za koliko ce para tvoj drugar da proda tu harmoniku ako je bude prodavao.. a original je druze sto stariji to bolji..i skuplji.. ako je u pitanju klavirna harmonika tesko da ces naci dobru dallape za te pare original..dosta su skuplje..jedino ako naletis na neku u losijem stanju, pa da je kasnije sredis..zato bih ti preporucio da se baziras na nemacke kabinske harmonike, ima ih cak 2+2..ili kao sto sam vec rekao paolo Soprani (Italijanska odlicna harmonika za te pare)..jedino i ona mozda nesto malo teza za prodaju..ako budem trebao da obrazlozim sve sto sam rekao rado cu ti pomoci..pozdrav
Sve shvaćam, samo evo da ti budem iskreno što mene muči:

Jedan dio moji kolega svirača govorI, uzmi si i ručni rad iz Srbije, dallape, ako je ona org. talijanskih dijelova rađena, i ako je pažena biti će dobra. Pljuju po weltmeisteru S4 i S5, da to nema tipku, da to ovak da to onako.

Jedan dio isto pljuje po weltmeisteru da je to kredenc (ima oko 14kg S5, ja probao meni uopće nije teško), ali i isto pljuju po tim ručnim radovima, da su to delanci itd itd (a opet imam u Hrvatskoj delanac, ručni rad, brand petromaestro koji pak svi hvale - što mi nije jasno zašto onda pljuju po Srpskim delancima, a Petromaestro poštuju - ne kažem da je petromaestro loš, sigurno je dobra harmonika, ali mi nije jasan mentalitet tih ljudi:)

Dok jedan dio ekipe govori, kupi si taj weltmeister S5 ili S4, to su dobre harmonike, kabinske, talijanski tonovi, imaju malo prtljavi mehanizam klavijature i basova, ali za početak su dobre.

Ja sviram oko godinu dana, sviram jer mi je to volja i želja,a ne zbog nekog "moranja" ili zarade.

Trenutno sviram weltmeister bez kabine, i sad imam volje ići na poduke i malo si povećati znanje.

Stalno imam tu želju kupiti si bolju harmoniku, no jedan dio mene govori - čekaj i skupljaj za nešto bolje, a jedan dio mene strelovito bježi u kupnju.

A najgorje mi je od svega, što od kad sam probao guerinija i dallapu, želja za promjenom instrumenta mi je još veća.
A imam i dojam da na svojoj razjebanoj weltmeisterici ne mogu nikaj normalno više naučiti (iako ima brze tipke).

Ne znam ni sam, ja bi najradije uzeo weltmeister s4 ili s5, ali opet to može biti kasnije problem sa prodajom itd itd...

A recimo za cifru od 2000 eura, kakvi orginala se može pronači u Srbiji, ali samo da je kabinska i taj balkan štim?
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Tomina »

Jedno ovako čudno pitanje:

Kome se mogu javiti na pvt u vezi jednog oglasa, možda vam je poznat majstor iz Srbije?

Rekao je gospodin da će mi se javiti tokom dana, pa bih htio ovako upitati nekog na privat ako je poznat majstor, da se ne zaletavam unaprijed nekamo.
Čisto informativno!
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kupovina nove harmonike

Post od zvrk555 »

Tomina napisao:Hm, nisam napomenuo da tražim klavirsku harmoniku.

Evo onda ovako, ako tko prodaje dallapu tu oko 1500 eura, neka se javi na privat.

Hm, a zašto bi ručni radovi bili loši? Evo ovako, jedan kolega mi ima guerrini rađen u Srbiji, odlična harmonika, dao za nju 3000 eura, bila je svirana dosta dugo u jednoj profi grupi kod harmonikaša koji ne svira svaki drek!

Drugi skoro za iste novce ima istu guerrini ručni rad - prezadovoljan s tim.

Sad, ja mislim da sigurno ima harmonika koje su ručni rad, a da ih je sastavljao profi majstor sa odličnim dijelovima.
kolega ne razmem di je zapelo? ak ne vjeruješ meni vidiš da ti ljudi isto govore da se maneš delanaca, kud si zapel za to?

Ti koji pljuju po Weltmeisteru su sigurno neki opaki harmonikaši i nemogu si dopustiti da sviraju tako seljačku i lošu harmoniku, zamisli da ih neko vidi s tim na prsima, pa pukla bi bruka najmanje do trećeg sela... :roll: weltmeistre sviraju ameteri koji samo navlače mačka za rep eto pogledaj si Petra Ralcheva tip nema tri čiste o svirci i takav antitalent ni ne zaslužuje da svira Guerrini, Scandalli ili Dallapu, čak bi bilo dobro da pitaš te svoje harmonikaše dal bi hteli čoveka malo podučiti kak se treba črevo rastezati :roll: znači ako kupiš weltmeister i daš za njega 1200€ nisi faca, ali ako kupiš delanac koji je neko sklepal od weltmeistera i na njega nakeliil Guerrini i za to daš 2000€ onda si car. :?

Ovaj stručnjak kaj je dal za delanca 3000€ je som i to kapitalac, ak je već išel davat tolke pare onda je mogel skupiti još kakvih 700-800 € pa bi imal orginal harmoniku, a čak i kod nas u HR se da naći Dallape Supermaestro orginal za 2800-3000€ i nije za drugo nek da mu se smije cela bivša juga ak je znal kaj kupuje a dal je tolko penez!!! :asdfnjo:

Kaj se tiče petromaestra nebi htel biti ničiji advokat, ali imaš na forumu kolegu @bpodnar koji ima doma petromaestro harmoniku pa pričekaj da se javi ili mu pošalji privatnu poruku pa ti bude čovjek iz prve ruke rekel sve kaj te zanima o harmonici.

evo to ti je bil od mene dobronamjeran savjet, al kak ti oćeš svak ima pravo trošiti svoj novac kak i gdje hoće. :svirac:
Odgovori