Kupovina nove harmonike

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Tomina »

Istina, mene najviše muči što slušam druge, pa onda ne znam kome da vjerujem.

Znaš šta ja vjerujem? Ja vjerujem da je meni S4, S5 i sličan kabinski weltmeister sasvim dovoljna za sljedećih godinu dana dok ne steknem neko veće iskustvo, a opet vjerujem da nisu svi delanci iz Srbije loši, jer ako nije loš taj petromaestro koji opet radi Hrvat od taljanskih dijelova, zašto bi bila loša svaka dallape koja se radi u Srbiji od tal. dijelova?

Orginali koštaju, to sam svjestan, no eto, istinu govoriš, meni jučer čovjek pljuje po weltmeisteru, da to nevalja itd itd...
A ja probao i S4 i S5, sasvim solidne harmonike, naprosto ljep zvuk imaju.
A vjerujem da i ostale kabinske od welmeitsera imaju takav zvuk, znam da ih ima puno, ja sam zapamtio samo ove dvije.

Čekam ovog čovjeka da vidim što će mi ponuditi od njegovi harmonika iz Srbije.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Webmaestro »

Kolega Tomina, ako niste procititali ove savete, obavezno pogledajte pre kupovine, narocito ako se opredelite za polovnu harmoniku:
KUPOVINA NOVOG INSTRUMENTA
KUPOVINA POLOVNOG INSTRUMENTA
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Dallape 1960 »

Mozete mi se obratiti pr. prukom za tog prodavca iz Srbije o kome govorite..verovatno cu znati o kome se radi, i moci cu da vam pomognem..
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kupovina nove harmonike

Post od zvrk555 »

Tomina napisao:Istina, mene najviše muči što slušam druge, pa onda ne znam kome da vjerujem.

Znaš šta ja vjerujem? Ja vjerujem da je meni S4, S5 i sličan kabinski weltmeister sasvim dovoljna za sljedećih godinu dana dok ne steknem neko veće iskustvo, a opet vjerujem da nisu svi delanci iz Srbije loši, jer ako nije loš taj petromaestro koji opet radi Hrvat od taljanskih dijelova, zašto bi bila loša svaka dallape koja se radi u Srbiji od tal. dijelova?

Orginali koštaju, to sam svjestan, no eto, istinu govoriš, meni jučer čovjek pljuje po weltmeisteru, da to nevalja itd itd...
A ja probao i S4 i S5, sasvim solidne harmonike, naprosto ljep zvuk imaju.
A vjerujem da i ostale kabinske od welmeitsera imaju takav zvuk, znam da ih ima puno, ja sam zapamtio samo ove dvije.

Čekam ovog čovjeka da vidim što će mi ponuditi od njegovi harmonika iz Srbije.
to ti ja govorim, bolji je orginalni weltmeister nego plagijat neke talijanke, orginal je uvjek orginal!

radije nemoj kupovti S5 jer to je teška harmonika i peteroglasna ti je, S4 je OK, supita, a probaj i možda ako imaš prilike Hohner imperator 4 one su oko 1000€.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Dallape 1960 »

Ma to i ja kazem..ok jesu italijanske harmonike bolje za nasu muziku, ali bolje original Nemacka nego Neka budzevina ili r. rad..jos u danasnje vreme kad vecina strah od nikog nema, a za sramotu ne zna pa ti raznorazni "majstorcici " utrpavaju sve i svasta..ne rizikuj nikako..i ja bih ti preporucio da obavezno iscitas ove savete za kupovinu koje je postavio Vebmaestro..ili se jos malo strpi..stedi, i onda nabacis Dallape supermaestro ili ako vise volis guerini i imas harmoniku za vek vekova..
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Tomina »

http://www.kupujemprodajem.com/dalape-1 ... id=4531495

http://www.kupujemprodajem.com/dalape-1 ... id=4531495

http://www.kupujemprodajem.com/Klavirna ... -oglas.htm

Ima tko sazanja o kakvih se instrumentima radi?

Prva dva su od istog prodavača, a ova druga različita.

Hvala svima puno!
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Kupovina nove harmonike

Post od zvrk555 »

Tomina napisao:http://www.kupujemprodajem.com/dalape-1 ... id=4531495

http://www.kupujemprodajem.com/dalape-1 ... id=4531495

http://www.kupujemprodajem.com/Klavirna ... -oglas.htm

Ima tko sazanja o kakvih se instrumentima radi?

Prva dva su od istog prodavača, a ova druga različita.

Hvala svima puno!
ma koju god uzmeš nemreš pogriješiti, možda najbolje ovu za 950€ sve tri su dallape a na ovoj u odnosu na one dve budeš ušparal 1000€, to te ja pitam, sve tri su strojevi samo takvi, samo nemoj tak javno davati harmonike koje misliš kupiti jer bi se moglo desiti da te neko pretekne i kupi ju prije tebe :? evo sad mi dojde da najradije svoju dallapu zdrobim s čekićem i da si i ja kupim ovakav stroj ko na slici :lol: :svirac:
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Kupovina nove harmonike

Post od mamula »

Momcino, vidim da te interesuje majstor koji radi harmonike u Srbiji. On se zove Vekić Đorđe (+381112775366), i harmonika te izađe oko 2500€ po tvojim instrukcijama.
Ja bi ti savjetovao da uzmeš Guerrini superior 4, mogu se naći u perfektnom stanju za 2000€, a malo lošije oko 1600€. Ipak je to original harmonika.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Kupovina nove harmonike

Post od Dallape 1960 »

Superior 4 za 2000 eura? Odlican izbor ako ima da se kupi za te novce.. Imala je u oglasima Dallape supermaestro..jako stara serija, odlicna harmonika..prodaje je covek iz Novog pazara..vidi se da bi trebalo da se ulozi u nju, nebi trebalo da bude preskupa pri kupovini, a to su strahovito dobre harmonike..
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: Kupovina nove harmonike

Post od mamula »

Superior četvorke nemaju neku cijenu radi 3+1, i radi korpusa. Zato je cijena manja.
Xe,xe, dobio sam basson, sad idem na organ! :jdishddf:
Odgovori