Guerrini??

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini??

Post od dugmetarac78 »

Ako je kvalitetan i dobar ručni rad,sa ubačenim dobrim tonovima, onda se moram složiti sa Steelom, prije bih uzeo njega, nego bezkabinski original u svakom slučaju, jer ja se i dalje držim toga da ne svira pločica, nego se boduje ono šta izlazi iz harmonike.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Guerrini??

Post od Bata Kanda 73 »

Ma taman posla.Hvala Bogu da svako ima svoje misljenje,jedino mozda ja nisam bio dorecen kada je rec o tome da li rucni rad ili bezkabinski original.Zasto sam takvog misljenja kakvo sam naveo; zato sto sadasnji rucni radovi nemogu biti tako dobri kao oni pre 30-ak god. Vr.su retki stari majstori koji umeju i zele da posvete vreme izradi dobre harm.99% se radi o sklepotinama, A ako bas i nadjes nekog ko ispunjava predhodne uslove,nema sanse da odlicno uradjen rucni rad kosta ispod 2500 evra.A kad smo vec kod te cifre,onda je bolje za isti novac ili malo veci uzeti original.Iz iskustva govorim da su me neke bezkabinske harm.mnogo vise odusevile (i tonski i mehanicki) nego neki kabinski rr.na kojima je pisalo sve i svasta. I opet kao i mnogo puta na ovom forumu (kao i jos neki clanovi) ako neko trazi kompromis izmedju cene i solidne (pa mogu reci i kvalitetne) kabinske harm.onda su to kabinski modeli Weltm.,na prvom mestu modeli:Supita i Cantora.Cak i kupovina bezkabinskog originala sa naknadnom ugradnjom kabine moze ispasti bolje resenje (za manje para) od kupovine nadasve sumnjivih rr. Ali.opet dolazimo do toga da je za bilo kakvo "petljanje" oko harm.potreban DOOOBAR i ISKUSAN majstor koji ce imati i vremena i ljubavi da odradi (sta god) kako treba.Ja oduzi jbga. ;) Veliki pozdrav :svirac:
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Guerrini??

Post od steela »

hvala bogu da se dugmetarac slozi samnom ! :D
bata kanda:
bilo bi ludacki da sam rekao da je bolji rucni rad od originalne,dvojke,ja sam samo pogleda sta je ovaj ivan napisao,nisam ni listao sledece strane :D
i to napisao//
a sto se tice rucnih radova,samo najbolji majstori mogu napraviti dobar rucni rad,tj majstori s iskustvom..
po meni ima nekih boljih rucni radova (1 od 100)..ali to je rijetko..
a sto se tice rucnog rada,i centore,ili supite,prije bih uzeo jednu od te dve nego rucni rad!
LP :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini??

Post od dugmetarac78 »

steela zasto se nebih slozio ako imam isti stav prema nečemu, ja nikome ne zelim da teram kontru ako se u nečemu neslazem sa nečijim mišljenjem, nego jednostavno imam svoje, a tudje poštujem. To oko ručnih radova što je Batakanda naveo je skroz tačno, al ručni rad kao pojam se uvek cenio, e sad kakav ručni rad, to je već neka druga priča. Po meni harmonika ako je stara i DOBRO odradjena, ima svoju vrednost i kvalitet, ali te harmonike postaju plagijati tek onda kad se na njih nakači znak Guerrini, Dallape ili nebitno koji, jer to nikako nisu. Recimo i Raiwa je ručni rad, al je čovek napravio svoj brend, kao i pokojni gospodin Djordjević, na njima je pisalo Djordjević a ne dallape ili slično, a stariji i iskusniji harmonikaši sigurno znaju o kakvoj je harmonici reč. Vrhunska izrada. U tek sad vidim al sam se raspisao.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Guerrini??

Post od steela »

drago mi je da smo se slozili..
a to oko rucnih radova sigurno stoji..
:svirac:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini??

Post od Koca »

Postoje i jako dobri i jako losi rucni radovi. Pre mesec dana imao sam priliku da probam Dallape rucni rad 2+2 dugmetaru koja je imala dobru tastaturu i tako jake tonove da ja nisam mogao da se nacudim njenoj snazi i punocu tonova, rece da je narucio u radnji za servisiranje instrumenata Simfonija iz Beograda pre 20-ak godina. Posavetovao sam ga da je ni u kom slucaju ne proda jer nece dobiti ni problizno adekvatnu cenu njenoj stvarnoj vrednosti jer nema obelezja originala. Znam da je Simfonija bila serviser Guerrini harmonika video sam njihove Garantne listove i pecate. Obrnutih slucaja takodje ima koliko hoces sve kao original a zvuk kao trumbeta, klavijatura groblje.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini??

Post od dugmetarac78 »

Slažem se. To je relativna stvar, a ako pričamo o harmonikama od 30+ godina, sigurno je da ima dobrih R.R. Sve zavisi ko je radio i koliko je dobro napravljeno. A isto tako ima i loših originala, a ima i iskompleksiranih ljudi kojima je identifikaciona pločica naj bitniji deo na instrumentu, kakav god on bio.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Guerrini??

Post od Koca »

Bilo je reci na forumu ali sad ne mogu da nadjem voleo bih da me neko podseti interesuje me jeli Guerrini pravio sarene fasene do 79.g. ? Slika
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: Guerrini??

Post od steela »

jeste pravio sigurno
posto imas one trojke sto su radjnee 80 ih,one su imale sarene fasene,samo su imale onaj metalni pisani niziv,i plasticni master na bovima..
a i g.petrovic iz zageba je ima jednu novije izvdbe,s sarenm fasnema..
pozdrav :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Guerrini??

Post od dugmetarac78 »

Steela dečko je pitao jel su rađene šarene fasene do 79, a ne od 79god.
Odgovori