Dallape supermastro 1960-1968g

Ukoliko vam treba pomoć pri kupovini ili prodaji harmonike ovo je pravo mesto da postavite pitanje. Procene vrednosti, stanja, karakteristika, godišta i originalnosti instrumenta.
Odgovori
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Dallape supermastro 1960-1968g

Post od Motif »

Pozz.zanima me koliko bi po vama vrijedila harmonika,rijec je o dallapi koja je radjena za americko trziste negdje pocetkom 60"-pa do 68g ima 15+6+m,primjerak je kao nov,tehnicki i tonski vrhunska,zanima me i nesto malo o njoj,dali netko sa foruma ima,imao,ili probao,pa da kaze svoje utiske???

Hvala!!
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: Dallape supermastro 1960-1968g

Post od Dallape 1960 »

Druze daj neku sliku da pogledamo..
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Dallape supermastro 1960-1968g

Post od Motif »

Nemam poslikano,to je tip sa rebrastom maskom,koji se pravio za americko trziste
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Dallape supermastro 1960-1968g

Post od zex »

Inace, sa harmonikama nije kao sa kolima ili nekim uredjajima, tj. da je bolje ono sto je pravljeno za americko trziste. Najbolje Dallape harmonike su uglavnom proizvedene za balkansko trziste. A i sama cinjenica da se radi o modelu Supermaestro za americko trziste, budi sumnju. Verovatno ima ovde ljudi koji su bolje upuceni u to, ali bilo bi od pomoci da nam pokazes neke slike, bar probaj da nadjes slike na netu od neke takve harmonike...
Motif
96 basova
96 basova
Postovi: 117
Pridružio se: 22 Dec 2011, 16:40

Re: Dallape supermastro 1960-1968g

Post od Motif »

Neznam uploadati sliku,ajd posaljite mail,pa posaljem tko zeli,neka postavi na forum
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Dallape supermastro 1960-1968g

Post od Ukika »

ajd posalji na [email protected]
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: Dallape supermastro 1960-1968g

Post od The Accordeon Player »

za mene lično te harmonike nisu baš supermaestro. Možda grešim , ako grešim neka me neko ispravi, ali to je moje lično mišljenje.
nisam imao prilike da ih lično vidim, ali ja tako mislim jer se amerikanci ne razumu previše u harmonike, pa im mogu podvaliti šta hoće. ;) :) :D
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Dallape supermastro 1960-1968g

Post od šokac »

Šta to vredi kad nije poslo slike Ukiki!
Dečko je ok i da ih je dobio na mail već bi davno ugledali ovamo tu harmoniku.
Ovako nema smisla nagađati ovo i ono.. :pudc8:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Dallape supermastro 1960-1968g

Post od Ukika »

nisam dobio slike.. inače supermaestro gotivim, i čak bi je radije uzeo nego guerini dvojku ili prezidenta
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: Dallape supermastro 1960-1968g

Post od restaurator »

The Accordeon Player napisao:za mene lično te harmonike nisu baš supermaestro. Možda grešim , ako grešim neka me neko ispravi, ali to je moje lično mišljenje.
nisam imao prilike da ih lično vidim, ali ja tako mislim jer se amerikanci ne razumu previše u harmonike, pa im mogu podvaliti šta hoće. ;) :) :D
Ja se sa ovim bas i ne bih slozio! Mnogi od nas sa balkana mislimo da kad je harmonika u pitanju, da smo najpametniji i da puno vise znamo o harmonici u odnosu na harmonikase iz drugih zemalja. A to bas i nije tako. U americi ima isto tako vrhunskih harmonikasa, kao i u svakoj drugoj zemlji. Ako ne znaju osvirati uzicko kolo ili tamo neki triler, to jos uvijek ne znaci da ne znaju svirati i da se ne razumiju u harmonike. Zato sviraju dzez i njhovu kantri muziku.

Amerika je bila pedesetih i sezdesetih godina najveci importer harmonika. Postavlja se onda pitanje zasto bi italijani pravili za njih lose harmonike. Moze samo biti obrnuto - tj. da im prave dobre harmonike.

Ja takodje pratim forume na njemackom jeziku, i mogu vam reci da sam fasciniran koliko ima kod njih ljudi koji se fantasticno razumiju u tematiku harmonike. Na kraju krajeva ne smijemo zaboraviti da je harmonika i izmisljena na njemackom govornom podrucju. Zato apelujem dobronamjerno da pojedine da ne misle da smo mi sa balkana pokupili svu pamet svijeta kad je harmonika u pitanju!
Pozdrav i bez ljutnje.
Odgovori