GUERRINI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: GUERRINI

Post od Bata Kanda 73 »

Ova tvoja je,ja bi reko,starija trojka.Izuzetni instrumenti i trojka i dvojka.Cetvorka odlican instrument ali,za moj ukus,fali joj onaj drugi fasen u kabini.Trojka je mozda za nijansu "cvrsca" nesto je gabaritnija a i pravljena je u neko bolje vreme.Mada prve dvojke su EEXTRAA!!!
U zdravlje da te sluzi i cuvaj je!Pozdrav! ;)
Korisnikov avatar
Keka
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: GUERRINI

Post od Keka »

Jeste 79 godiste je!!! :D
Korisnikov avatar
boki80
48 basova
48 basova
Postovi: 86
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: GUERRINI

Post od boki80 »

Moja dvojka je takodje '79. Tako da mogu da zamislim kako dobru harmoniku imas. Svaka cast.
Korisnikov avatar
Keka
Nema harmoniku
Postovi: 15
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: GUERRINI

Post od Keka »

Hvala..Pozzz
goran30
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 17 Mar 2011, 12:25

Re: GUERRINI

Post od goran30 »

Kako proveriti dali je harmonika prava ( orginalna ) ... gledao sam jednu guerinku al nema pločice i vlasnik je nešto radio na njoj ... cjena je dobra al ne bi da počne da kašlje poslje mjesec dana ...
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: GUERRINI

Post od micha56 »

goran30 napisao:Kako proveriti dali je harmonika prava ( orginalna ) ... gledao sam jednu guerinku al nema pločice i vlasnik je nešto radio na njoj ... cjena je dobra al ne bi da počne da kašlje poslje mjesec dana ...
Ha ...
Velika je to nauka. Toliko su plagijatori postali vesti da kopiraju mal te ne sve zivo.
Nikakva plocica ti nece razresiti dilemu - pa oni imaju plocice kakve god hoces ...

Nikako ne kupuj harmoniku bez nekog ko poznaje tu harmoniku, a uostalom - pogledaj ovu temu:

viewtopic.php?f=2&t=34

a ima i dosta price oko kupovine harmonike na ovom forumu (Diskusije o instrumentu) na vise tema, malo procitaj pa se cujemo ...

Pozzz.
abrajkov
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 20 Mar 2011, 12:18

Re: GUERRINI

Post od abrajkov »

boki80 napisao:
Keka napisao:CARSKA harmonika trenutno imam GUERRINI Superior 3 a pre sam imao cetvorku a pre te dvojku sve su extra harmonike meni najvise lezi trojka pa cetvorka a dvojka nije nesto al je ok...... :)
Da si probao moju dvojku, vrlo brzo bi promenio misljenje. Kakvi nije nesto, harmonika ubija koliko je dobra. Sve zavisi od primerka do primerka harmonike. ;)
SVAKA CAST MAJSTORE.
harmonistak
48 basova
48 basova
Postovi: 88
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: GUERRINI

Post od harmonistak »

jeste da je prica rekla kazala ali sam cuo od par renomiranih harmonikasa koji su isli u italiju direktno u fabriku da su probali po 20-30 komada dok nisu odabrali pravu harmoniku a sve su na izgled bile iste. jedan od njih mi je rekao da je isao 4 dana za redom i da je htjeo da odustane jer mu se nije svidjela ni jedna. na kraju kada je vec odlucio da odustane iznijeli su mu neku babarogu koja je bila nesto malo skuplja. na njoj svira i danas nakon skoro 30 godina.

sto ce reci od modela do modela!
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: GUERRINI

Post od Dallape 1960 »

ja sam uglavnom fan dallape harmonika, tako da se prilicno slabo razumem u guerini harmonike.. Procitao sam u oglasima da se prodaje guerini profesional 3 dugmetara..MIKADA MISAM CUO RANIJE DA POSTOJI TAJ MODEL DUGMETARE..Molio bih da mi neko objasni razliku umedju nje, 1-ce 4-ke i sampionke.. za mene je 4-ka od svih ponenutih najbolji instrument.. mada su to akusticni instrumenti, i svaki prica za sebe..
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: GUERRINI

Post od Dallape 1960 »

Nikooo? :cry:
Odgovori