GUERRINI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Soltonms100
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Jan 2020, 19:44
Lokacija: Nederland

Re: GUERRINI

Post od Soltonms100 »

Pozdrav svima na forumu, i htio bih iskoristiti priliku da se i predstavim i da upitam nesto vezano za serijski boj i godiste proizvodnje Guerini harmonika.
Ja sam se bavio muzikom aktivno prije zadnjih zbivanja na teritoriji nase Juge. Poslije toga slabo ili skoro nikako svok dok nisam dobio na poklon harmoniku od supruge izvlacio sam se na to da nemam istrument i stojekakve trice, medjutim nisam se mogao vise izvlaciti.
Pitanje je slijedece. Radi se o harmonici superior 5 koja je kupljena u Europi, ali dolazi kao i sve ostale iz Italije od zene koja je prva vlasnica. Na svakom dijelu harmonike je udaren/ugraviran broj 805, znaci od fasena pa do dekla svuda se proteze isti broj, pa predpostavljam da je serijski broj jer na poledjini je samo plocica da su glasovi rucni rad.
Ispocetka sam sumnjao da je laznjak najvise zbog basova koje nisu "standard" izvedba vec kao dugmadi na dugmetari imaju samo dugmadi koje su postavljeni stepenasto kao u dugmetara desna strana.
Medjutim rekli su mi da postoje i takve izvedbe kod starijih modela pa me za to interesuje misljenje strucnjaka sa foruma, moze li se po tom broju odrediti godina proizvodnje.
Unaprijed hvala i lijep pozdrav svim kolegama muzicarima
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: GUERRINI

Post od sampionce »

Na osnovu toga (broja 805 i malo, premalo detalja) se apsolutno ne moze odrediti godiste instrumenta.

To sto navodis, stepenasto postavljena bas dugmad zvuce prilicno sumnjivo - to sam samo vidjao na francuskim harmonikama.

Najbolje je da snimis i postavis fotografije pa cemo moci vise da kazemo...
Soltonms100
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Jan 2020, 19:44
Lokacija: Nederland

Re: GUERRINI

Post od Soltonms100 »

Vidi jos se ne snalazim bas dobro sa postavljanjem slika ali cim uspijem stavit cu slike.
Soltonms100
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Jan 2020, 19:44
Lokacija: Nederland

Re: GUERRINI

Post od Soltonms100 »

Evo nadam se da sam uspio uslikati da se priblizno mogu vidjeti detalji harmonike iznutra, kao sto sam rekao meni nije problem autenticnost harmonike. Jerr kao sto sam rekao to je vise za familijarne feste i za moju kucnu upotrebu, ali bih rado saznao koliko je stara harmonika jer ne zvuci lose cak ni sa ovim standardnim stimom, mada planiram da je prestimam na "balkanski" stim.
I da li se neko susretao sa ovom izvedbom basova, ja licno nisam ali sigurno ima neko na forumu ko jeste.
Pa ako jeste na kojoj harmonici i koja proizvodnja.
Hvala i lijep pozdrav
Korisnikov avatar
sampionce
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 603
Pridružio se: 04 Feb 2012, 22:41

Re: GUERRINI

Post od sampionce »

To je negde pocetak 80-ih, prva polovina 80-ih.
Basovi su pravi raritet na Guerrini instrumentima. Cesto se takvi vidjaju na harmonikama francuskog tipa.
Soltonms100
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Jan 2020, 19:44
Lokacija: Nederland

Re: GUERRINI

Post od Soltonms100 »

Hvala na objasnjenju svakako da se ovaj tip basova ne vidja svakodnevno. Zbog toga sam bio zainteresiran za godiste proizvodnje. Mada se prilikom svirke ne osjeti razlika.
Hvala i lijep pozdrav svima
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: GUERRINI

Post od Koca »

Koliko kosta ta harmonika u oglasu i gde se nalazi ? Ako mozes posajli link u p.p. ili javno, ne radi se o kupovini te harmonike koju si ti mislio kupiti :D
Soltonms100
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 16 Jan 2020, 19:44
Lokacija: Nederland

Re: GUERRINI

Post od Soltonms100 »

Bojim se da te nisam dobro razumio na koji link mislis. Jer ovo su slike moje harmonike koju sam kao sto rekoh na pocetku posta dobio od svoje supruge kao poklon, i posjedujem je vec jedno vrijeme ali me interesovala starost harmonike i da li se neko susretao sa ovom izvedbom basova, to je sve.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: GUERRINI

Post od Koca »

Izvinjavam se nisam pazljivo procitao mislio sam da je sa oglasa. Pitao me je poznanik nesto o tom modelu hoce da je proda ili takvu ili preradjenu za balkansku muziku. Ista je takva samo ima pisani natpis Guerrini.
Odgovori