GUERRINI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Zeljkoa
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 12 Jun 2014, 00:26

Re: GUERRINI

Post od Zeljkoa »

Pozdrav svima,

Interesuje me da li je ova harmonika original? Čudni su mi registri u levoj ruci. Nisam video ni na jednom Presidentu metalne registre. Da li neko zna koja je godina ove harmonike (ako je original)?

Hvala vam na odgovoru...

Slika
Zeljkoa
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 12 Jun 2014, 00:26

Re: GUERRINI

Post od Zeljkoa »

Niko da mi da informaciju?
Njonja81
Nema harmoniku
Postovi: 14
Pridružio se: 03 Nov 2013, 00:47

Re: GUERRINI

Post od Njonja81 »

Nije ovo original,naklepana od više harmonika...leva strana korpus i crom.registar-automat jesu od Guerrinija...ali desna strana mi je malo smešna! :affraid:
pogledaj i masku dole linije ispod lepeze,pa celo kučište registara na maski,sve nešto traljavo. A i prezident serijski uvek imao šarafe a ne eksere (relativno)!!
Šta se tiće kromiranih registara na basu to se uvek moglo da uradi po naruđbi,to nema veze.
Guerrini a pogotovo stari Remo Guerrini dok je radio do zadnjeg uvek je pazio mnogo na izgled i estetiku svojih instrumenta kod svakog modela...pozzz :svirac:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: GUERRINI

Post od dugmetarac78 »

Bas registri sa natpisom MASTER su stavljani na Superior 2 od 73god.... Dekla definitivno nije original, i na presidentu se gornja i donja zakovica stavljane sa gornje i donje strane korpusa...... Bilo kako bilo......President nije. :pozdrav:
Zeljkoa
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 12 Jun 2014, 00:26

Re: GUERRINI

Post od Zeljkoa »

Hvala puno na odgovoru.
Meni je bila čudna i klavijatura (malo je duža od originala) prodavac mi kaže da je prerađena desna strana tj da je ubačeno više dirki, ali da je harmonika 78 godište i da je original sve na njoj. Kaže da su se tada radile sa metalnim registrima u basu.
Zeljkoa
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 12 Jun 2014, 00:26

Re: GUERRINI

Post od Zeljkoa »

Imam dosta da pičim do njega da bih je probao, pa sam zbog toga hteo sa vama da vidim da li je uopšte vredno i da odem da je probam? Znači cenite da bolje da ne idem?
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: GUERRINI

Post od dugmetarac78 »

To vi sami procenite, al jedno je sigurno.....to nije president.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: GUERRINI

Post od Dallape 1960 »

Cao drugari posle duzeg vremena :-) Vidjao sam od skoro sve cesce u oglasima da se prodaje harmonika Guerini profesional 3, pa me zanima koja je razlika izmedju nje i profesional 4 posto mi je vizuelno makar na slikama potpuno ista. postoji li i guerini profesional 2? Nisam se sa 2-kom i 3-kom sretao..
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: GUERRINI

Post od petar3petar »

Zeljkoa napisao: Interesuje me da li je ova harmonika original? Čudni su mi registri u levoj ruci. Nisam video ni na jednom Presidentu metalne registre. Da li neko zna koja je godina ove harmonike (ako je original)?
Ovo je vjerojatno orginalna guerrini harmonika sa produženom tastaturom ali nije president. Maska nije orginalna, niti natpisi.
Moguče je da je i prerađena od neke dugmetare. Dugmetare imaju tastauru i na više od 43 klapne.
Dallape 1960 napisao:Cao drugari posle duzeg vremena :-) Vidjao sam od skoro sve cesce u oglasima da se prodaje harmonika Guerini profesional 3, pa me zanima koja je razlika izmedju nje i profesional 4 posto mi je vizuelno makar na slikama potpuno ista. postoji li i guerini profesional 2? Nisam se sa 2-kom i 3-kom sretao..
Profesional 1, 2 i 3 razlikuju se po dužini tastature i po broju fasena u kabini i vani.
Profesional 1 je 3+1 na 43 klapne, Profesional 3 je 2+2 na 46 klapni poput Dallape Supermaestro dugmetare a Profesional 4 je 2+2 na 49 klapni, 4 pune oktave.
Da li postoji i Profesional 2 ne znam. Možda postoji ali se nisam sretao s takvom harmonikom.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: GUERRINI

Post od Koca »

To i mene zanima evo jedan navodno prof.2 bar tako pise. Kaze da je 3+1.

http://www.kupujemprodajem.com/Guerrini ... d=16626026
Odgovori