GUERRINI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: GUERRINI

Post od zvrk555 »

@bata kando to sam i ja mislio :depkvk: što se tiče "šampionke" bio sam gotovo siguran da je plagijat iako ima orginalni cijenu :asdfnjo: :cry: a što se tiče ove druge ne poznajem taj model. Da li slučajno znadeš nešto o tim "profesional" modelima dugmetare? Da li su proizvedeni prije šampiona i koje su im karakteristike? :svirac:
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: GUERRINI

Post od Dallape 1960 »

Razlika izmedju prof.1,prof.4 i champoin-ke je sledeca:
Profesional 1 je 3+1 .champion-ka je 2+2 i obe su manjeg gabarita (narocito champion-ka,koja je i najmanja) u odnosu na profesional 4 (2+2) koja je nesto glomaznija (ima 49 tona u odnosu na predhodno pomenute koje su sa 43 glasa).
Inace mislim da nije profesional model poceo da se proizvodi pre sampionke.. Ako gresim neka me Bata ispravi :jdishddf:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: GUERRINI

Post od Bata Kanda 73 »

Zvrk555 mislim (nisam bas 100 % siguran) Profesional model je pravljen nesto pre sampionke,i to prvo 1 a kasnije 4,a sampionka je nastala malkice kasnije uz pomoc cika Dragija Gadzihanca (koji je tih godina intezivno saradjivao sa Guerrinijem) a na molbu jednog vrsnog harmonikasa Milenceta (koji je osvojio I harm Sokobanje 1968 kolom Potocanka) jer je covek bio sitan rastom pa su mu postojece Dallape i Guerrini prof.1 bile preglomazne i teske.Tako da je sampionka "sitnija" od svih dugm.Guerrinija,kompaktna a opet cvrsta,prilicno prodorna (za jednu Guerrini harm.) i veoma kvalitetna,pa zato neocekuj da se jedna takva harmonicica u dobrom ili pak odlicnom stanju nadje ispod 3000evra.Toliko ja znam.Pozdrav!
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: GUERRINI

Post od Dallape 1960 »

Imala je Bata Kando u oglasima neka Guerini sampion 64 godiste (neki sub-specijal mode) , a nije mi delovala pakovano..ja znam da su one sampion sons serije negde cini mi se iz pocetka 70-ih a profesionalke nisam nalazio nesto starije od tog dtuma pa na psnovu toga nesto zakljucujem da su "tu negde" po pocetku proizvodnje..hvala na ispravkama :jdishddf:
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: GUERRINI

Post od zvrk555 »

hvala vam na odgovorima momci :depkvk: znam da se dobra šampionka kreće oko 3000€ i za kvalitetnu harmoniku to nije puno, ali me smeta kad ovako pojedini "stručnjaci" prodaju divljake pod cijenu orginala jer ovaj divljak vlasnik cijeni 3200€, makar to je već sad spada pod neku drugu temu
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: GUERRINI

Post od Dallape 1960 »

Ma ove dve harmonike pojma sa originalom nemaju..ova od 3200 je radjena komplet rucni rad, a ova prof 1 je pola dallape koliko mogu da vidim sa slike :asdfnjo:
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: GUERRINI

Post od Bata Kanda 73 »

Dallape u pravu si ya ovo da je pola od dallape,a mozda i za ovo predhodno,mada mislim da je prof.serija nesto malkice starija od sampionke mada...nisam siguran.Bas cu da proverim.
Korisnikov avatar
armonistak93
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 08 Jul 2011, 23:28

Re: GUERRINI

Post od armonistak93 »

da se ukljucim. ova championka nije videla fabriku guerrini po mom misljenju ovo je dallape supermaestro sa guerrinijevim registrima. a za porfessional mislim da je original on se proizvodio 70-ih godina http://www.guerriniaccordions.it/sito20 ... ua=surpski kliknite na predstavnici jedne epohe pa na sliku u donjem desnom uglu.
Korisnikov avatar
Fado
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 27 Avg 2011, 21:46
Kontakt:

Re: GUERRINI

Post od Fado »

Zna li neko ili dali je neko nekada vidio harmoniku namenjenu za levu ruku?
Vidim da gitaristi sviraju kako koji - neki levom neki desnom rukom, kakav je slucaj sa Harmonikom ili je to samo privilegija za desnjake.
Korisnikov avatar
zvrk555
120 basova
120 basova
Postovi: 133
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: GUERRINI

Post od zvrk555 »

pa to je kod harmonike jednostavno, samo je okreneš naopačke i odma postane harmonika za ljevaka :-)
Odgovori