GUERRINI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: GUERRINI

Post od Dallape 1960 »

Ma sviram je ukika pravilno..kako je bog rekao..pa i to ti je prednost, ja sam ti u startu odvaljivao levu kao cika Jovica (levak, sta da ti kazem :jdishddf: )..salim se malo..evo sad ozbiljno..ja u svom bavljenju muzikom nisam video harmoniku za levoruke, viti da je neko svira naopako.. E sada kolegaFado..vas napredak zavisi od par cinjenica..ucite li da svirate kod profesora ili ste samouki (razlika je velika u svemu, pa i brzini napretka), koliko vremena vezbate, i kojevreme vi smatrate dovoljnim (to vam je za neku prosecnu svirku otrebno minimum 4-5 sati dnevno)..i u koju harmoniku, i u kakvom stanju imate (i todosta znaci, od toga vasa svirka zavisi puno), a i na dugmetari nece biti lakse ni malo..pozdarav :jdishddf:
Korisnikov avatar
Fado
48 basova
48 basova
Postovi: 54
Pridružio se: 27 Avg 2011, 21:46
Kontakt:

Re: GUERRINI

Post od Fado »

Hvala svima koji su mi fakticki dali podrsku i nadu da mogu uspeti i sa desnom i verujem vama iskusnim muzicarima da je to kako ste rekli. Za skolu mi je kasno, a ucitelja cu se potruditi "nabaviti" i onda klavirka i sta mi drugo preostaje vec slobodno vreme i trening - nadam se da cu jednog lepog dana bas ovde saopstiti da je krenulo po dobrom putu :)
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: GUERRINI

Post od Dallape 1960 »

Daj boze :D ma samo ugrij stolicu, uspeh je zagarantovan..Poozz druze
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: GUERRINI

Post od Bata Kanda 73 »

Fado.poslusaj Web-a.Ja se apsolutno slazem s njim.Jer kako mozes da uporedis svoju desnu ruku sa levom(koja nije svirala),pa da ocenis kako ti sa desnom ne ide.Isto ti se hvata a desna a leva-u pocetku bice ti tesko i mukotrpno ali kako vreme odmice (uz stalno i kvalitetno-pravilno vezbanje),videces,bice ti i lakse i lepse da vezbas a i imaCES VISE VOLJE!Dakle VEZBANJEE! :D :svirac:
kocha
Nema harmoniku
Postovi: 7
Pridružio se: 06 Sep 2011, 13:08

Re: GUERRINi

Post od kocha »

Keka posto si imao superior 2,3 i 4 znas li kolike su im tezine?
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: GUERRINI

Post od Ukika »

Dallape ae neki klip da cujemo tu levu ruku :D
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: GUERRINI

Post od Dallape 1960 »

Ma cu postavim..nego nema se vremena..radi se..a i ne umem ne vredi..tutu mrak sam za to i tacka..a nisam bas mator :D cekam zensku da dodje..ona je glavni tehnicar (msm za komp).. :D a ja za razvlacenje.. :svirac:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: GUERRINI

Post od Ukika »

hehe, obavezno zensku :D a o vremenu ne pricaj, krenuo u muzicku cimam se od barajeva do bg, a nikad ranije nisam imao toliko obaveze.. ono skola kuca, sedim vezbam, pa napolje kafana.. neka svirka ponekad i tako.. a sad 200 na sat uh -.-
elmoguerrini
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 30 Maj 2011, 20:18

Re: GUERRINI

Post od elmoguerrini »

pozZdrav majstori..jel ima ko kakvu guerrini superior2 ili superior 3 0rginall (onako da je glasna ko dallape) jeste da je teza od ostalih,ali javite see...
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Re: GUERRINI

Post od BaneVasic »

Ja imam Guerrini superior 3.Menjao sam puno harmonika ali mi najbolje ide trojka...nebih je menjao ni za 100000 evra...pored nje sam pre 5 meseca imao dallapu supermaestro pa sam je prodao.Ali da neko proba moju harmoniku odusevio bi se.Kad sam je doneo iz italije(ja sam prvi vlasnik) malo je gusila pa sam je odneo na generalku kod majstora Dragija Gadzihanca....kad je sredio reko je dabolju harmoniku da sad nije radio.Sad je toliku dobra da ja nemam reci 79 godiste je iz jedne dobre serije :svirac: posedujem je vec 30 godina. :svirac: :svirac: :svirac:
Odgovori