GUERRINI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
sone.sone
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 12 Mar 2014, 17:56

Re: GUERRINI

Post od sone.sone »

imali koga da prokomentarise,ja se nerazumem puno u harmonike....
odgovor potreban sto pre jer planiram da pazarim instrument
Korisnikov avatar
skylionM
120 basova
120 basova
Postovi: 142
Pridružio se: 08 Apr 2013, 23:56
Kontakt:

Re: GUERRINI

Post od skylionM »

sone.sone napisao:imali koga da prokomentarise,ja se nerazumem puno u harmonike....
odgovor potreban sto pre jer planiram da pazarim instrument
Evo, slučajno videh, fino se razumem u svirku i muziku, manje u originalnost i kvalitet harmonika, ali ću reći svoje mišljenje...
Ovako, ne znam cenu, ali sa slika mi liči da je ovo veoma stara harmonika, primerak za kolekcionare i zaljubljenike, a nikako za muzičku školu, vežbu i takmičenja!
Prvo, kakav god zvuk da ima, tri registra su malo (jedino ako se mogu stisnuti dva odjednom, pa da ima više od tri kombinacije zvuka, jer harmonika sa tri fasena može da ima i 7 registara!!!)
Drugo, bilo za klasičnu ili narodnu muziku, za takmičenja ova harmonika nije! Ako će dete ići dalje sa muzičkom školom treba birati harmoniku sa bariton basom, ako ne, opet mu treba ostati kvalitetan instrument (tim pre što svaka dobra harmonika košta)...i to, treba birati harmoniku sa 4 fasena i bar jednom "kabinom" (to je ono kada je jedan fasen drugačije postavljen - u kabini, tako da zvuk izlazi mekše), takva harmonika ima najmanje 11 registara i svi se upotrebljavaju u sviranju...itd...da ne davim

Neki moji predlozi: za školsku svirku i takmičenja u nižem cenovnom rangu (do 1000 eura recimo), a odličan instrument je Weltmeister Supita...od skupljih su Beltuna, Dega, Scandalli, Guerrini (ali samo originalni superior2 recimo iz 80tih godina, takav instrument košta od 2,5-3,5 hiljada eura recimo, možda i više), i naravno "mercedes" među harmonikama Settimio Soprani Artist (ali opet iz 80tih godina)...da, da mi ne zameri moj prijatelj Vlada koji ima Petro Maestro harmoniku, to je nov proizvođač harmonika, odličnog odnosa cene i kvaliteta :-). Eto, za namenu koju ste naveli, ova harmonika nikako NE, moje mišljenje!

Jedino ako ste kolekcionar, žuljaju vas novci (nemam pojma, možda je ovo antikvitet, kao oldtajmer, kupite za 500 eura, sredite, prodate za 5000... :-))

Šalu na stranu, detetu će trebati bolja harmonika ako nastavi da se njome bavi, a harmonika se obično kupuje jednom i traje....

Pozdrav
sone.sone
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 12 Mar 2014, 17:56

Re: GUERRINI

Post od sone.sone »

ok hvala na odgovoru,za te harmonike koje mi preporucujes nemam novce,mogu da uzmem neku weiltmeister od 80 basova ili neku jeftiniju horner 80 basova,ovu staru guerini sam zagledao iz razloga sto je velicine iste kao i harmonike od 80 basova jer decak nemoze vecu da nosi
inace harmonika bi mu trebala za period od 2 godine a kasnije bih mu kupio kavalitetniji instrument
pozdrav
lemic46
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 17 Nov 2013, 04:35

Re: GUERRINI

Post od lemic46 »

Ovako harmonika izgleda izvana orginal to je ime sta je koristio guerrini nekad davno a jeli za natjecanja to nije to je harmonika za ucenje
nadam se da se neljutite na mom odgovoru
darko
lemic46
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 17 Nov 2013, 04:35

Re: GUERRINI

Post od lemic46 »

lemic46
16 basova
16 basova
Postovi: 23
Pridružio se: 17 Nov 2013, 04:35

Re: GUERRINI

Post od lemic46 »

eto ja imam istu samo 4 glasnu jako dobre harmonike
sone.sone
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 12 Mar 2014, 17:56

Re: GUERRINI

Post od sone.sone »

lemic46 napisao:Ovako harmonika izgleda izvana orginal to je ime sta je koristio guerrini nekad davno a jeli za natjecanja to nije to je harmonika za ucenje
nadam se da se neljutite na mom odgovoru
darko
ok hvala na odgovoru,ako je ok za vezbu dali bi smetalo sto su dirke uze mislim zbog kasnijeg prelaska na normalnuu dirku...
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: GUERRINI

Post od dugmetarac78 »

Sone pa to je standardna klavijatura sa 41 tipkom tj. 24 bele i 17 crnih. Nije standard 20 belih, tako da nebude zabune, ako je duža od harmonike koja ima 20 belih to je normalno jer ponavljam ovo je standard 41 tipka. Pozdrav :pozdrav:
sone.sone
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 12 Mar 2014, 17:56

Re: GUERRINI

Post od sone.sone »

nismo se razumeli,dirke su joj uze nego standard 18 mm sirina dirke,harmonika ima 24 bele dirke a fizicki je klavijatura iste velicine kao na harmonici koja ima 20 dirki standardne sirine....
sone.sone
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 12 Mar 2014, 17:56

Re: GUERRINI

Post od sone.sone »

hvala svima na odgovorima,harmonika je kupljena
pozdrav...
Odgovori