GUERRINI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
ssokac
48 basova
48 basova
Postovi: 91
Pridružio se: 22 Avg 2013, 22:40

Re: GUERRINI

Post od ssokac »

Nije jasno ko ju je kupio,vi ili neko drugi..
Nebi nikom preporucio te uske tipke,kad se jednom nauci na njih to je jako tesko kasnije ispravit.
Zna se sta je standard i uobicajeno na nasim prostorima.
Ti damen modeli nisu za one koji ce kasnije htjet imat neku pravu harmoniku.
Cak ako neke take i postoje ko ce to nac i kolki je izbor..
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: GUERRINI

Post od dugmetarac78 »

Ma i damen vole kad su deblje, malo više neka rašire...... šaku dok sviraju. :svirac:
sone.sone
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 12 Mar 2014, 17:56

Re: GUERRINI

Post od sone.sone »

JA sam je kupio,mali svira na njoj vise od mesec dana i odlicno se uklopio,ja ipak mislim da ce se kasnije uklopitui na standardnu sirinu dirke.
Imamo kuci melodiju 60 basova na kojoj je prethodno svirao i kada uzme nju posle par minuta je isto svira kao i ovu sa uzim dirkama...
Mogu da postavim snimak,neznam jel ovde na forumu moze da se ubaci snimak u post ili sa youtube... pozz...
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: GUERRINI

Post od dugmetarac78 »

Sa youtube-a link postaviš
sone.sone
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 12 Mar 2014, 17:56

Re: GUERRINI

Post od sone.sone »

Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: GUERRINI

Post od Dallape 1960 »

Drugari jel ima neko iskustva sa Guerini artist harmonikom 1+2? 9 registara u primu, 5 u basu? Original italijanska.. mnogo mi lelpo zvuci, mala, laka 2 kabine, gde ces bolje :-) a nisam imao prilike da sviram na njoj, videh u oglasima!
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: GUERRINI

Post od dugmetarac78 »

Fine harmonike, mada je po mom mišljenju bolje ako se radi o troglasnoj harmonici, da je 2+1 jer kud je već troglasna, i sa malom kabinom(bez soprana) je "gluva" znači ima samo pikolicu vani, i nema oštri bandonion, njoj je master, što bi na 4-glasnoj 2+2 bio kabinski harmonium, a mala kabina samostalna se ni ne koristi toliko, koliko se koristi u kombinaciji sa ostalim registrima, po meni ako je troglasna, obavezno 2+1 :pozdrav:
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: GUERRINI

Post od mamula »

ja bi kad bi imao sanse da biram prije uzeo 1+2, tj dvije kabine! Po meni je klarinet u kabini ono glavno sto cini Guerrini, najvaznije je da ima piccolo! Nikako mussete za nasu mjuzu. :ijuju:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: GUERRINI

Post od dugmetarac78 »

mamula napisao:ja bi kad bi imao sanse da biram prije uzeo 1+2, tj dvije kabine! Po meni je klarinet u kabini ono glavno sto cini Guerrini, najvaznije je da ima piccolo! Nikako mussete za nasu mjuzu. :ijuju:

Nisam ni ja mislio na mussete nikako, nego da ima sopran, picolo i veliku kabinu, jer je glasnija i oštrija, ima bandonion sa sopranom(sax) i oštriji harmonium (u ovom slučaju je to master), samostalan sopran itd. a umesto male kabine se može neka deonica odsvirati i u višoj oktavi na bassonu. Al opet, sve je stvar ukusa. :pozdrav:
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: GUERRINI

Post od Koca »

Ja bih pre uzeo troglasnu sa basonom, sopranom i pikolom nego sa basonom, klarinetom i pikolom. I Delicija 2+2 ima klarinet tj malu kabinu i nema neke znacajne razlike u jacini izmedju nje i Guerrini u ovom glasu, dok su razlike u sopranu izmedju Guerrini i Delicije ogromne kao nebo i zemlja. Guerrini se kupuje zbog snage i dobre klavijature. Klarinet u kabini se dobar moze naci i u jeftinijim 2+2 harmonikama. Slazem se sa Dugmetarcem da ce opcija 1+2 biti gluva ili tonski tisa od 2+1. Ko sta voli nek` izvoli. :svirac:
Odgovori