PAOLO SOPRANI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Guerrini master
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 27 Okt 2011, 03:00

Re: PAOLO SOPRANI

Post od Guerrini master »

Kada kupujete Paolo Soprani, morate obratiti paznju na puno stvari. Ovakvih identicnih modela ima mislim 3.
Ja sam licno imao ovakav model sa 15 registara u primu i 9 registara u basu, ali BEZ KABINE!
Onda imate model, Paolo Soprani SUPER PAOLO. Modeli Super Paolo mogu biti cetvoroglasne, tri vani i jednim fasenom u kabini, a opet imas model sa 2+2. E taj model nisam svirao, ali su mi ljudi pricali da nema razlike izmedju tog modela i Guerrini Superior 2.
Jedan od tih slavnih modela je svirao Bosanski harmonikas Serbo i ta njegova harmonika je trenutno na generalki ili je vec zavrsena kod Dzaica u Srbiji.
Ta harmonika ce uskoro da bude na prodaju i prodavat ce je jedan moj drug.
Ovi modeli bez kabine ili sa jednim fasenom u kabini ne bi trebali biti vise od 1500-1800 eura onako po mojoj procjeni jer nisu bas nesto specijalni dok ovaj drugi model 2+2 je vec puno bolji i nisam siguran koliko im je cijena.
MIXA
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 05 Mar 2013, 20:52

Re: PAOLO SOPRANI

Post od MIXA »

Ja sam imao Paolo Soprani 3+1 i jedva sam je prodao a posle sam uzo paolo soprani sa ugrađenim kabinama sasvim solidna harmonika sad imam guerini superior 2 i to je nebo i zemlja ne znam super paolo kakav je to je najjači model ali i Weltmajster sam imao dvokabinsku kantus 4 imala je fantastičan to i bolja je od soprani tonski samo što je slabije izrade
Korisnikov avatar
vunimrav
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 30 Okt 2011, 18:58

Re: PAOLO SOPRANI

Post od vunimrav »

Paolo Soprani super paolo II stariji model sa stampanim slovima je zbilja vrhunska harmonika.Ja imam super paolo III isto je odlicna harmoika ali je malo teza,dok na dvojci sam i pre mesec dana svirao...odusevila me lezajem na grudima,dirkama,bojom tonova(doduse na njih sam navikao).Jedina mi je zamerka ako uopsti jest,a to je registar mehanizam.Nekako kod mene ide lakse prilikom pritiskanja samog registra a i drukciji je sam mehanizam.
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: PAOLO SOPRANI

Post od srks69 »

Zna li neko nešto o ovom modelu, da li je originalan ili je nešto sklapano? Sumnjam na bas registre.
http://imageshack.us/a/img96/5586/lv5a.jpg/
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: PAOLO SOPRANI

Post od srks69 »

Slika
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: PAOLO SOPRANI

Post od cupavac »

srks69 napisao:Zna li neko nešto o ovom modelu, da li je originalan ili je nešto sklapano? Sumnjam na bas registre.
http://imageshack.us/a/img96/5586/lv5a.jpg/
Koliko se može vidjeti sa slike, originalna harmonika, sa 2 ili 3
registra na basu (slika je na mjestima dosta svijetla, pa se ne vidi najbolje).
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: PAOLO SOPRANI

Post od srks69 »

U kom je rangu ova harmonika kvalitetom i za koju je svirku pogodna?
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: PAOLO SOPRANI

Post od srks69 »

Vredi li 700€?
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: PAOLO SOPRANI

Post od cupavac »

Mislim da bi za te pare trebala biti stvarno kao nova. Troglasna harmonika bez pikola..., ne znam... :hmmm:
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: PAOLO SOPRANI

Post od srks69 »

Šta ću dobiti ako weltmaister 5 registara i 80 basova, zamenim sa ovom??
Odgovori