PAOLO SOPRANI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PAOLO SOPRANI

Post od dugmetarac78 »

Ako sam dobro shvatio prijatelju, pitaš šta dobijaš ako daš Weltmeistericu 80bass za ovu, e pa sve zavisi dali je "ključ za ključ" ili???? Ali u svakom slučaju dobit ćeš kvalitetniji instrument, e sad to nije profi harm. toga si i sam svestan, al ipak je Paolo soprani bolja u svakom pogledu od te Weltmeisterice. Tako da po mom mišljenju možeš biti samo u plusu. :jdishddf: :depkvk: :svirac:
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: PAOLO SOPRANI

Post od srks69 »

Da, upravo sam to mislio, nije u pitanju zamena. Jeste da planiram kućnu varijantu svirke ali ova moja weltmaisterka se može kupiti već od 150-200€ a ova mi se nudi oko 700€. Zato i pitam, opravdava li kvalitet te harmonike ovoliku razliku u ceni.
Pravo da ti kažem ubi me ova weltmaisterka, tvrda i duboka, ništa ne mogu da stignem a doduše skroz malo vežbam, trošim one zalihe od pre 15-tak godina :D .
Tražim neku harmoniku ,za sad bez kabine, koja ima dobru klavijaturu, recimo mekana i plitka, bar 7 različitih registara i 120 basova. Šta bi mi preporučio?
Svirao sam na guerrini 4 pa mi se posle nje teško odlučiti za neku harmoniku. Nisam u prilici da probam te harmonike po oglasima (ne bavim se kupovinom i prodajom), jer ono po oglasima je od Vardara pa do Triglava.
U ovom slučaju morao bih prevaliti oko 400 km da se uverim kakva je harmonika, neda mi se, a i košta. :pudc8:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PAOLO SOPRANI

Post od dugmetarac78 »

Pa iskreno ako je u pitanju 700 eura keša, po meni je to puno za takvu harmoniku, ja bih se prije odlučio za neku rr. kabinsku naravno 3+1 jer nećeš naći 2+2 za tu lovu, dok 3+1 može da se nađe. :depkvk:
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: PAOLO SOPRANI

Post od srks69 »

Zar može da se kupi bilo kakva kabinska za te pare. Dosad po oglasima su uglavnom bez kabine za te pare. (rr.- misliš, ručno rađene).
Koliko sam čitao uglavnom kod tih ručno rađenih ode brzo klavijatura a to mi je nekako najvažnije. Možda grešim.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PAOLO SOPRANI

Post od dugmetarac78 »

Ma ljudi pričaju svašta, pusti to. Ti si rekao da ti se dopada Guerrini sup4, ako sam dobro shvatio??? Iskreno i ja smatram da su to dobre harmonike, (nemam je u vlasništvu da ne ispadne reklama) nego zaiste, to što si naveo da ima tončinu, dobru klavijaturu i da je zahvalna, to imaš u sup4. pa jel si razmišljao mozda da kupiš tako nešto, moglo bi se odraditi.
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: PAOLO SOPRANI

Post od srks69 »

Ma ne preferiram ja superior 4 nego je posle nje manje više teško naći da ti šta odgovara nego samo u njenom rangu. Nisam mislio tih gabarita harmoniku. Svirka, rekreativna za svoju dušu. Najviše bih voleo neku harmoniku sa dobrom klavijaturom da mogu stići i izvesti trilere čak i petim prstom a to je sa weltm. nemoguće. Pazi ne insistiram na hitnoj kupovini, polagano listam oglase ako šta naleti povoljno , ali uglavnom teško. Čim je nešto dobro i povoljno, prepoznaju je odmah ovi preprodavci i kupe a onda stave cifru da te glava zaboli. Imao sam priliku da sviram i na guerrini student ili oxford, sada i ne znam koja tačno, ta harmonika kao da nije iz iste firme guerrini a original su obe. A što se tiče weltmaister nikad više. Ne sviđa mi se ta harmonika počev od naziva, iz principi :D
Malo smo odužili a nije ovde mesto ovoj priči, ali ajde...
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: PAOLO SOPRANI

Post od petarbg77 »

srks69 napisao:Šta ću dobiti ako weltmaister 5 registara i 80 basova, zamenim sa ovom??
Nije zahvalno davati komentare bez dobrih i jasnih fotografija, posebno bez fotografija unutrašnjosti, ali ako uzmemo u obzir da je ovo talijanska harmonika, troglasna, naverovatnije bez kabine, onda ces u najmanju ruku dobiti puno bolju klavijaturu i bolji ton. Koliko to vredi - teško reci. Samo pazi, da dirke nisu tkz "lady", znači malo uže...takve harmmonike su namenjen za žene...kažem to, jer je u pitanju troglasna harmonika...još i bela, ali ovako ne mogu da procenim....uglavnom "lady" dirke su 18 mm, može da bude nezgodno, ako imaš krupnije prste.
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: PAOLO SOPRANI

Post od srks69 »

Evo oglasa:
http://www.pik.ba/artikal/9197086/harmo ... o-soprani/
Nisam računao na lady tipke, to sam skroz isključio. :depkvk:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PAOLO SOPRANI

Post od dugmetarac78 »

Prijatelju tvoje pare, možeš da kupuješ šta ti volja, al 700evritja za tu harmoniku je puno, shvati me kako hoćeš,al ja ti kažem čisto prijateljski, i sam si rekao da nežuriš sa kupovinom, onda bolje još malo prelistaj po oglasima. :depkvk:
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: PAOLO SOPRANI

Post od srks69 »

Hvala prijatelju na dobrim namerama i savetima. :depkvk:
Odgovori