PAOLO SOPRANI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: PAOLO SOPRANI

Post od Koca »

Da li si razmisljao o Weltmeister Cantus 4? To je mnogo bolja harmonike od tvoje, i od te P.Soprani koja je troglasna bez kabine. Cetvoroglasna je sa 2 glasa u kabini, bilo je reci vec ovde na forumu o njima, i bolje je dati nesto malo vise od 700e sto si planirao ako je u dobrom stanju, ali neces pogresiti. :svirac:
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: PAOLO SOPRANI

Post od srks69 »

Hvala na preporuci ali weltmaister i hohner da su od zlata, nikad. Rekoh ranije "iz principi" :jdishddf:
Danijel Vučić
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 28 Jan 2014, 18:50

Re: PAOLO SOPRANI

Post od Danijel Vučić »

Jel ovo pristojna harmonika i kolika joj je prava vrijednost s obzirom da je samo 3 god. stara?

[hide]http://www.njuskalo.hr/harmonike/harmon ... as-9634865[/hide]
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: PAOLO SOPRANI

Post od petar3petar »

Možda malo previše za ostali dio Hrvatske no u Istri takove harmonike prolaze bolje pa je ovoj stoga cijena viša.
Za manje novaca ima kod mene poluprofesionalna harmonika Vitorio Soprani 4. glasna, 120 b sa odličnom sordinom koja malte ne "radi" ko kabina.
Danijel Vučić
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 28 Jan 2014, 18:50

Re: PAOLO SOPRANI

Post od Danijel Vučić »

Prolaze bolje u Istri jer nisu "univerzalne" za sve žanrove koje mi kontinentalci sviramo ili?
Molim vas da mi u inbox date fotografiju i više informacija o navedenoj V. Soprani... :depkvk:
Korisnikov avatar
harmonikaš_ivan
96 basova
96 basova
Postovi: 97
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: PAOLO SOPRANI

Post od harmonikaš_ivan »

Imam jedno pitanje vezi Paolo soprani harmonike...
Evo u oglasniku sam naso jednu, to bi kao trebo bit model Professional IV, pa me zanima jel ima tko kakvog iskustva s takvom harmonikom??
Evo i link http://www.njuskalo.hr/harmonike/paolo- ... s-15712622
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: PAOLO SOPRANI

Post od petar3petar »

Harmonika nije kabinsaka a ni cijena, koliko vidim, nije kabinska.
Kod tih harmonika Paolo Soprani treba paziti na vrstu tastature a isto tako i na ton koji iz njih izlazi.
Neke bezkabinske P. Soprani, u pravilu starijih generacija, bile sutonski jako dobre, dok su neke bile tonski "plitke" i znatno ispod očekivanog za talijansku harmoniku.
Harmoniku treba probati i po mogučnosti isprobati s nekom sličnom u klasi pa onda odlučiti.
Daree
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 28 Jun 2015, 19:05

Re: PAOLO SOPRANI

Post od Daree »

Slika

Zdravo drustvo,

interesuje me ova Harmonika od Paolo Soprano --> Paolo Soprani Super Paolo.
E sad pitanje dali je Kabinska ??? i Koliko odprilike vredi ?

2 Reg sa leve strane i 9 sa desne .

Hvala unapred
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: PAOLO SOPRANI

Post od petar3petar »

Paolo soprani je radio kabinske harmonike sa 9+2 registra.
Bile su 4. glasne u primu sa jednim glasom u kabini i duplim tremolom a 5. glasne u basu.
Mislim da je to jedna od njih, no harmoniku Paolo Soprani sa natpisom Super Paolo sam nedavno vidio ali nije bila kabinska.
Ovako na bazi samo jedne, relativno loše fotografije, teško je 100% ustanoviti i tvrditi da je harmonika kabinska.
Odgovori