E.Soprani

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: E.Soprani

Post od Bata Kanda 73 »

Slazem se sa gsn.Petrovicem.Jedino sto neki majstori i a mano i tipo a mano vode kao I klasu,s tim sto su ovi prvi nesto kvalitetniji,A o vrhunskim tonovima je vec bilo reci. I ovo poslednje sto je receno o nama nepoznatim harm.je apsolutno tacno! Naravno ipak je gsn.Petrovic ovde jedan od NAJkopententnijih.Pozdrav!
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: E.Soprani

Post od steela »

joj,pusti kraju,ja sam na sajtu KUPUJEM PRODAJEM,usao u covjekov profil..pise,sabatini,prva klasa tonova.bugari,prva klasa tonova,te jos nekih kojim i ime nmg,zapamtiti :D...znaci ima svega,u to se ne rqazumem,kao vi,ali mislim da ivan,zna malo vis,od nas 2.. :depkvk:
E.Soprani
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 07 Mar 2012, 21:47

Re: E.Soprani

Post od E.Soprani »

Decki ,zahvaljujem se jos jednom na vasim odgovorima :jdishddf:
Jedino me jos zanima taj "tremolo" sto je kolega Petrovic spomenuo, sta to uopce je ? :oops:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: E.Soprani

Post od dugmetarac78 »

Tema tremola je već dosta obrađivana na forumu, al ukratko: Tremolo je kad se jedna garnitura tonova malo (laički rečeno) raštimuje u odnosu na osnovni štim, pa se dobije taj vibrato zvuk. Recimo ako je 5-glasna harmonika znači ima bason, tri puta po sopran tj. srednji ton, i pikolo, Znači bason je recimo na 442Hz tako i pikolo i jedan srednji to jest klarinet, a druga dva se švebuju ili (raštimavaju) jedan u plus, a drugi u minus, znači jedan sopran ide na recimo 444Hz, a drugi na 440. tako se dobije ta razlika tj. tremolo.
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: E.Soprani

Post od steela »

dugmetarac,hvala na odgovoru,posto ni ja nisam znao sta je tremolo,sad znam.. :svirac:
E.Soprani
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 07 Mar 2012, 21:47

Re: E.Soprani

Post od E.Soprani »

I ja se zahvaljujem ,
onda po tome koliko ja cujem mislim da ova moja nema izrazen taj tremolo :pudc8:
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: E.Soprani

Post od steela »

cekaj odgovor od,bate kande,ili petrovica,oni ce ti to objesniti :D
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: E.Soprani

Post od sqartist »

Koliki je broj različitih registara kod 5glasne harmonike, bez obzira jesu li neki manje lijepi. Ako je na četveroglasnoj moguće 15 različitih kombinacija što bi odgovaralo formuli iz kombinatorike:

 2exp(n) - 1, (n = broj različitih glasova) -> 2exp(4) - 1 = 16-1 = 15

je li onda kod 5 glasne moguće imati najviše 31 različiti registar ???

2exp(5) - 1 = 32-1 = 31.

Igrajte se malo pa odgovorite :)


...exp. znači "na" odnosno eksponent, pošto se ovdje ne može napisati superskript.
cupavac
120 basova
120 basova
Postovi: 152
Pridružio se: 04 Jan 2012, 18:14
Lokacija: Dalmacija

Re: E.Soprani

Post od cupavac »

sqartist napisao:Koliki je broj različitih registara kod 5glasne harmonike, bez obzira jesu li neki manje lijepi. Ako je na četveroglasnoj moguće 15 različitih kombinacija što bi odgovaralo formuli iz kombinatorike:

2exp(n) - 1, (n = broj različitih glasova) -> 2exp(4) - 1 = 16-1 = 15

je li onda kod 5 glasne moguće imati najviše 31 različiti registar ???

2exp(5) - 1 = 32-1 = 31.

Igrajte se malo pa odgovorite :)


...exp. znači "na" odnosno eksponent, pošto se ovdje ne može napisati superskript.
Nećeš vjerovati..., prije neki dan kontam koliko različitih registara može imati peteroglasna harmonika. E sad..., pošto nisam znao za tu formulu, uzmem papirić i olovku, i crtaj, kao u vrtiću :-) I da..., nabrojim ih 31 :-)
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: E.Soprani

Post od sqartist »

i ja sam crtao isto da vidim je li stvarno to to :)

prvo sva jednoglasja, pa dvoglasja itd. :)
Odgovori