E.Soprani

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
E.Soprani
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 07 Mar 2012, 21:47

E.Soprani

Post od E.Soprani »

Unaprijed se zahvaljujem onom tko mi nesto vise moze reci o ovoj harmonici,ja jedino sto znam je da je peteroglasna na klavijaturi i cetveroglasna na basu i mozda ima kabinu :hmmm:
Kupio sam je od jednog Svabe prije 18 ak godina,on ju je dobio na poklon a nikako mu se nije svidjala,a i bila mu pre teska (negdje oko 13 kg)
Bilaje nova,on jedino sto ju je otvorio,probao i ubrzo prodao.
Posto nisam znao sa slikama ja evo uradio ovako:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GXF9q_Ql3EI[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=eEpNyzZ5_Vk[/youtube]

:svirac:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: E.Soprani

Post od Ukika »

ima 2 kabine, to se vidi... inace ovo nisam nikad ni video ni probao, ali lepo mi izgleda... cekamo ostale da vidimo sta ce reci
:D
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: E.Soprani

Post od Bata Kanda 73 »

Harmonika je original,na oko lepo urađena-reč je o italijanskoj harmonici,novijeg datuma.negde krajem 80ih pa na dalje (ime nosi koliko znam po nečijoj ženi ili ćerki-to je ono E :) ) ali nema nikakve veze sa Paolom ili Settimiom.Jeste petoglasna i ima dve kabine i tzv."G" fasen u basu.Ne verujem da je teška 13 kg.bolje je ponovo izmeri-takve harmonike ne idu ispod 14-14,5kg.mogu samo više.I da,čim je petoglasna svi harmonikaši beže od nje ko đavo od krsta!pozdrav!
E.Soprani
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 07 Mar 2012, 21:47

Re: E.Soprani

Post od E.Soprani »

Ukika, Bata zahvaljujem !
Evo danas sam je probao tocno izvagati, i izadje na 13,5 kg, nije to bas malo ali meni ne smeta za u kucnoj djelatnosti ;)
Meni se je tonski od prvog dana dopala, ima stvarno sve sta treba i netreba jedino sto bi se moglo reci da je nesto tisa od ostalih vodecih .
Planiram si kupiti jos jednu,tako da imam u Njemackoj i dolje u Hrvatskoj (neka se nadje)
Da ne otvaram novu temu,ovako , poznajem jednog covjeka ( bio nekad moj ucenik-automehanicar) i sjecam se kada je pricao da je sa starim bio jedno tri dana u italiji, kupovao harmoniku,na nju ugradio midi i sta ja znam jos sta :jdishddf:
Sreo sam se ove godine sa njim, malo smo o harmonici itd. ,on jedino sto zna je neko jedino kolo, znaci kupili harmoniku i ona stoji godinama (propala investicija),nikad nije izasla iz stana, znaci mogo bi se reci kao nova, on bi to mozda cak i prodao ;)
Guerini superior 2 president oro, ima dvije maske valda radi midija :pudc8: ,kada se stisne registar ispod brade onda su tipke mrtve,tisina, takodjer tako i na gornjem registru od basova.
Sjecam se tada da je pricao kako su dali negdje oko 13000 maraka za nju, da im se je isplatilo ici u italiju posto bi u njemackoj bila negdje oko 20000 :pudc8:
Ima jos nki kvalitetni zvucmik i pojacalo uza nju,neznam samo koje marke ali znam da je isto bila prica da je jos i za to dao oko par tisuca :asdfnjo:
Pitanje,
ako bi se on odlucio da je proda koliko bi mu max mogao izbrojati za tako nesto ?
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: E.Soprani

Post od Bata Kanda 73 »

Nema na čemu druže,a pošto ti je za kućnu svirku,onda ti težina i nije bitna kao ni to što je tiša.Koliko za guerrini sup.2 oro? Pa što manje ;) Sve zavisi koliko ti on traži za nju. Ako nije tajna koliko si dao za E.Soprani?
E.Soprani
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 07 Mar 2012, 21:47

Re: E.Soprani

Post od E.Soprani »

Nesto je pricao da mu je jedan prije par godina nudio za to sve 5000 europljana ali ju nije htio prodati,posto je kao tada jos nije ni namjeravao prodavati, ali to meni zvuci kao da odprilike i toliko hoce za nju :pudc8: ,
Sta Vi mislite na to ?????
A sto se tice sopranija, nije tajna,bilo je 4000 DM i jos nesto sitnoga ,neznam tocno :pudc8:
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: E.Soprani

Post od šokac »

Nisam baš sto posto siguran,istu takvu harmoniku al 4 glasnu s duplom kabinom sam vidio s natpisom Moreschi ili tako nekako..
Nije to ni važno,harmonika je talijanka a zvala se ovako ili onako nije uopće bitno jer je kvalitetna i to se vidi iz aviona.

Evo da ne pišem ponovo stvarno ne razumijem,sad sam gledao jer imam sliku,šteta da ju neznam staviti ovamo da se vidi,potpuno je ista u dlaku kao ta samo s 13 registara.
Kako može biti s dvojim slovima?
I prije sam vidio taj izgled ali opet sa natpisom Moreschi.
Nema veze.harmonika je sigurno prava al mi nije jasno jesu stavljana slova prema tržištu?
Poslednja izmena od šokac u 10 Mar 2012, 08:20, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: E.Soprani

Post od Ukika »

ako je za kuci odlicna je, ali ako tezgaris trebace ti nesto lakse :D
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: E.Soprani

Post od mamula »

E.soprani, nije to neka tezina. Vecina dvojki je otprilike toliko teska. Vazno je i kako lezi na grudima.
Sto se tice tog prezidenta, probaj ga, ako ti se svidi pazari.
Sjecam se anegdote koju mi je ispricao jedan prijatelj, kad je nakon Hohner 5-glasne kupio novu dvojku u Italiji davnih 70'. Njegov komentar je bio: "Kao da imam igracku u rukama." Tolika je razlika bila tonski između te dvije harmonike, ali je Hohnerica bila teža 3-4kg.
Ko svira dugo na nogama, sigurno da će pored korpusa i težina igrati odlučujuću ulogu u izboru harmonike, ali ima ljudi koji sviraju kuci za svoj gust, po meni njima te dvije stvari nece mnogo znaciti.
Pozdrav i sve najbolje.
E.Soprani
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 07 Mar 2012, 21:47

Re: E.Soprani

Post od E.Soprani »

Znaci da bi 5000 europljana bila neka realna cijena za taj Guerini i to jos sve sta uz njega ide ?!

Jos jednom zahvaljujem svima na pomoci ,
Pozdrav
Odgovori