Weltmeister Diana

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
tarik
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 09 Mar 2012, 12:21

Weltmeister Diana

Post od tarik »

Nedavno sam kupio harmoniku Weltmeister Diana, 120 basova, 11 registara + 3 registra za basove. Postavicu i slike poslije. Uglavnom, kakvo je vase misljenje o ovoj harmonici ? :svirac:
tarik
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 09 Mar 2012, 12:21

Re: Weltmeister Diana

Post od tarik »

Iko ? :?
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Weltmeister Diana

Post od šokac »

Aj evo ja ću jer vidim da svi šute.
4-glasna harmonika,tupih basova,relativno dobra za sviranje kući,učenje,manje svirke,za razliku od kvalitetnijih harmonika tvrda i tiha.
Ovisi za koju namjeru si ju kupio ali za nešto jače nije a to je i jasno s obzirom na njenu vrijednost.
Koliko si dao za nju i u kakvom je stanju?
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Weltmeister Diana

Post od Ukika »

ja sviram stellu od 96 basova, jedino mi smeta sto je onaj najtisi registar (za rubato svirku, sevdah i to) glasniji nego sto reba da bude odnosno nije dovoljno tih, a ovo resto, za te pare je ok.. isplatila mi se vise od 10 puta :D
tarik
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 09 Mar 2012, 12:21

Re: Weltmeister Diana

Post od tarik »

Platio sam je 300 KM posto je bila malo pokvarena pa sam je sam uspio napraviti i sada je u veoma dobrom stanju. Vidio sam na oglasima da potpuna ista polovna harmonika je 500 KM. A naravno kupio sam je za kucno sviranje i ucenje :svirac:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Weltmeister Diana

Post od Ukika »

za kucno sviranje je to sasvim ok, mislim ako ti lezi naravno klavijatura i tako to... ja ovu moju klimavu klavijaturu ne bih menjao za novu caprice da mi daju, dzaba kad je tvrda i nema sile da je sviram... izvini kolko je odnos KM - euro kolko mu to dodje u evrici?
tarik
Nema harmoniku
Postovi: 10
Pridružio se: 09 Mar 2012, 12:21

Re: Weltmeister Diana

Post od tarik »

Hvala na odgovoru i meni jesu malo tvrdje tipke ali kada se navikens bude normalno...

300 KM = 150 €

500 KM = 250 €

Sto znaci 1 KM je 0.50 €. :)
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Weltmeister Diana

Post od šokac »

Ma kakva caprice,to nije za ništa,sama plastika.
Plastike ima i na steli al ne tolko.
Na onoj pukne kakva plastična poluga na basovima i kanta za smeće joj se smješi,ili ode u dijelove skoro za ništa...
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Weltmeister Diana

Post od Ukika »

pa da.... Tarik lepo si prosao ;)
Odgovori