SCANDALLI

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
qwert
120 basova
120 basova
Postovi: 126
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SCANDALLI

Post od qwert »

S obzirom da su Scandalli Super 6 i Settimio Soprani Artist 6 radjeni po istom sablonu, to navodi da obe harmonike imaju isti bas sistem.
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SCANDALLI

Post od Bata Kanda 73 »

Da. Oba modela ove dve harm imaju preklopnik.Vec je sto puta receno (ali treba da se malo forum proceslja),da su to skoro identicen harmonike.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: SCANDALLI

Post od petar3petar »

Pozdrav svima!
I Scandalli super VI i Settimio Soprani Artist VI je radila ista firma odnosno isti ljudi, firma Farfisa.
stoga su to identične harmonike koje imaju različit naziva. Proizveden je i određeni manji broj harmonika pod nazivom Scandalli Super VI a imale su masku kao Settimio Soprani Artist VI. Jednu takovu harmoniku je imao i Časla Ljubenović, no ne znam da li je i danas posjeduje.
Proizvodili su se i Super VI T i Artist VII no u nižoj klasi, sa drugaćijom prim, bas i registar mehanikom i te harmonike nemaju tako bogat ton kao legendarne sa 11+11 registara.
Dans se proizvode po uzoru na te legendarne harmonike i Scandalli Super VI i Artist VI no za sada nije postignuta kvaliteta tona kao što su imale legendarke.

Prošle sam sedmice prodao jedan Super VI iz početka 60-tih godina i moram reći da cijena nije bila mala, no tko hoće takav instrument mora ga i platiti. Harmonika je bila izuzetno bogatog i snažnog tona.
Do nedavno sam imao i novi Artist VI. Harmonika je bila tehnički odlična, boja i snaga tona je bila solidna, no treba još dosta da stigne legendarku. Uspoređivana je s jednim starim Presidentom iz 1980 godine i nije u nićemu bila lošija, ni u snaz ni u boji tona.
Mislim da će se s vremenom "usvirati" te da će biti vrlo blizu onome što se od nje očekuje.
Poslednja izmena od petar3petar u 08 Sep 2012, 18:14, izmenjeno 1 put ukupno.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: SCANDALLI

Post od Dallape 1960 »

Pomenuo sam vec ranije da sam servisirao harmoniku u Nisu kod Gadzihanca, i on mi kroz razgovor pomenu da u Nisu ima covek Super6 za prodaju.. a cena 15000 eurica :asdfnjo: I dan danas se pitam kakva je to harmonika da takvu cenu opravda.. :shock: Pa to treba da bude cudo!!! Mozda Bata kanda zna ko bi to mogao da bude, posto je on Nislija? :)
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SCANDALLI

Post od Bata Kanda 73 »

Za tu cenu necu ic ni da razmisljam! :roll: Pa koliko ja znam takvu Scandalli ima Srdjan Savic iz Nisa.Ko zna ,mozda ima jos neko.Ma,ko god da je ima neka mu je sa srecom-ima nesto prelepo i plemenito ali 15000evra.... :lol: ni u ludilu!pozdrav! :svirac:
Korisnikov avatar
micha56
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 770
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Cuprija

Re: SCANDALLI

Post od micha56 »

Citam ove prethodne postove i ne mogu da verujem.
Pa da li ljudi imaju meru kad su u pitanju cene harmonika. Ej, breeee! 15.000 evra. Pa da li ta harmonika pisa kolonjsku vodu dok svirate na njoj, da prostite?
Da li je mozda od zlata sa dijamantima i brilijantima na faseni ili sta ...????
Pa on moze da trazi i 150.000 evra, ali ko ce to da kupi i koliko stvarno moze da dobije za nju - to je pitanje.
A ako je samo kvalitet izrade u pitanju ja i kad bih imao para za takvu harmoniku ne bih dao ni evro vise nego sto kosta nakvalitetnija Dallape ili Guerinni.
Po meni - naprosto je i u najmanju ruku BEZOBRAZNO traziti tolike pare za takvu harmoniku.

Pozdrav.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: SCANDALLI

Post od Dallape 1960 »

Sve je pocelo tako sto me Dragi poceo ubedjivati da NEUPOREDIVO bolja harmonika Guerini prezident oro (koju je on prodavao i cenio 5500 e) od moje Dallape iz 60 godine, koja kaze ne vredi ni 2000e (te na mojoj losija klavijatuuta, te staaraa, a to sto se ona oro ne cuje kad ja moju dallape razvucem to nema veze :asdfnjo: ) a ja poznat po kratkom fitilju kad neko "mlatne" nesto tako pa makar to bio i on Glavom i Bradom pa rasprava ode u nedogled..i on pomenu tu SCANDALLI od 15000 e a ja potpisujem zivotom da nije ni za duplo, a ne 8 puta bolja od moje dallape pa da bude 8 puta skuplja :asdfnjo:
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: SCANDALLI

Post od mamula »

Kako interesantna tema, moram odma da vam kazem da muzicari i majstori ne gledaju jednako na harmonike. Majstorima je najvaznije da je harmonika sto mladja, dobro ocuvana i mehanicki takva da nije nezgodna za opravku, te da nije svirala mnogo. Recimo oni uopste ne vole Dallapu. A mi opet gledamo kakva je tonski i kakva je tastatura! U to sam se uvjerio 100%.
Jedna informacija iz prve ruke, Borko Radivojevic je uzeo Artst VI od Panovica za 12000€.
Mislim da je trziste najvaznije za formiranje cijene, kao i u svemu drugome.
Ili ona stara: "Sto lud plati, sud ne krati!"
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: SCANDALLI

Post od Bata Kanda 73 »

ma i to sto kazes mamula ;a ovo za Borka R.sto je uzeo Settimio S.od Panovica je samo potez da se dokaze kako je pun para-nista drugo.Nit ta harm.vredi toliko nit je nesto drugo u pitanju.Borko je u dusi jedan najobicniji iskompleksirani selac kome je dupe zinulo za pare (kojih ima) pa se sad "dokazuje",a V.Panovic (takodje svojevrsni kompleksas) je stavio toliku cenu bas zbog takvih ko sto je Borko.Dal ste culi da je Lj.Pavkovic prodao jednu od svojih Settimio S.?.A to sto cika Dragi prica to sto prica;mora da ga razumete.prvo godine ;) a drugo sigurno ima racunicu da tako govori o pojedinim harm.(ima deo "tala").Tako je govorio o mojoj Weltm.(tad jos nisam imao pojima da ce biti moja),kako ce on da mi nadje i da ce je nesto malo da je "dotera" i da ce biti bolja od Guerrinke,kako ce ovo ,pa ono i to za 1500 evrica.Bas me je iznenadio jer,prvo,to je Weltm.,a drugo,zna mi oca preko 30god.I onda se namestilo da sam 2god.nakon tog razgovora kupio bas tu Weltm. od prve vlasnice za 650 evra.Jeste je fenomenalna tonski i malte-ne je nova al,uporedite njegovu "uslugu" od 1500 i 650 evra! ;) :pudc8: PozdraV! :svirac:
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: SCANDALLI

Post od mamula »

Ako se ne varam ti si Kanda iz Nisa? Kad sam trgovao moju dvojku upoznao sam majstor bata, sta da kazem...
Svaki majstor gleda da izvuce sto vise od musterije, bez ako nije neko prijateljstvo u pitanju ili da je u pitanju izuzetno posten covjek! :jdishddf:
A taj Gadzihanac ima 80 i nesto godina, vjerujem da je nekad covjek bio dobar majstor, ali danas u tim godinama :?
Danas kupiti dobru harmoniku je pravo cudo, pored novca treba se naoruzati srecom i dobrim poznavaocima :svirac:
Odgovori