Royal Standard sa kabinom

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
cakas
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Royal Standard sa kabinom

Post od cakas »

Pozdrav svima,
često sam na forumu, prvi put kao učesnik.
Video sam u ponudi Royal Standar sa kabinom, navodno profesional.
Vidim da svi beže od te firme i da je niko ne preporučuje ni u kakvom obliku, pa me zanima ima li neko iskustva sa kabinskom Royal-kom.
Hvala unapred na odgovorima.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Royal Standard sa kabinom

Post od Ukika »

cuo sam par puta, neko pominje, ovako kao ti, ali nikad to nisam video... a kabinske weltm. su dobre harmonike (kolko para tolko muzike :D )
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Royal Standard sa kabinom

Post od Tomina »

ak je royal standard montana ili slično, ona ima onu prigušenu zavjesu ili kako to drugi zovu, polukabina :roll: :D

sumljam da postoji kabinska royalka, iako i obične imaju dosta dobar zvuk, kolega mi ima jednu sličnu, ali je sve na njoj uništeno osim tonova, basson je isto ljep i dubok, ko i organ. Tko bi se nadao...
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: Royal Standard sa kabinom

Post od restaurator »

Royalstandard Montana nema kabinu. To je nesto slicno kao Weltmeistr Consona. Ako se dobro sjecam Montana ima ispod klapni neke resonantne komore koje docaravaju zvuk kabine. Imao sam je i smatram da nije dobra harmonika jer ima lose mehanike, lose tonove itd.
Da se vratim na temu: naravno da Royalstandard ima kabinsku harmoniku. Radi se o modelu "Selecta". Nisam je probao, ali je jedna nedavno bila na ebay-u. Na osnovu slika sam mogao zakljuciti da ima dvije kabine i italijanske tonove po svemu sudeci amano. Znaci nesto slicno supiti. Kako taj model zvuci mozete da cujete ovdje:
http://www.youtube.com/watch?v=g11ppql329Q
A ovdje mozete da vidite veci broj slika, takodje untrasnjost. Izgleda da je instrument uljudno uradjen!
http://www.google.de/imgres?q=royal+sta ... 123&ty=122
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Royal Standard sa kabinom

Post od šokac »

Koliko ja znam Montana nema ništa,nikakve zavjese ni ništa slično.
Svi tipovi Montane,stare i novije koje sam vidio su obične harmonike.
Montafana (a to je zapravo modificirana Montana sa sitnim izmjenama) ima te komore ispod svake klapne.
Bason je time prigušen,ne ide direktno van jer se odbija o taj lim. :svirac:
Poslednja izmena od šokac u 29 Mar 2012, 08:25, izmenjeno 1 put ukupno.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Royal Standard sa kabinom

Post od petar3petar »

Pozdrav svima!

Kabinska Royal Standard harmonika ima ime Selekta.
Harmonika je rađena tehnikom ko i sve Rojalke. Harmonike nisu velike i teške.
Odgovori