Delicia

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Delicia

Post od DzoksySp »

Zdravo ljudi,
Čuo sam da su delicia harmonike dosta tonski loše i glomazne.Jeli to stvarno istina?Ja imam Deliciu Carmen XIV dosta je glasna i ima jako meku klavijaturu,inače koristim je za vežbanje jer sam početnik :svirac:
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Delicia

Post od šokac »

Ne vjerujem da je baš jako glasna,prije će biti da nisi probao neku glasniju,na primjer Melodiju.. :hmmm:
Za kod kuće je svaka glasna i previše al u bendu vani osjeti se razlika na harmonikama,kad sam sebe jedva čuješ.. :svirac:
Probaj neku talijanku pa vidi kolko su one mekše i usporedi. :pudc8:

Al ako tebe zadovoljava briga te za takvo mišljenje o Delicijama kako su loše,tvrde,tihe.. :jdishddf:
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: Delicia

Post od DzoksySp »

Pozdrav!
Potpuno se slažem sa vama,da su delicije tihe i malo lošije.Nije ni moja baš toliko glasna baš prejako,probao sam Melodiju ona ima stavno zadovoljavajć zvuk,probao sam i Paolo Soprani isto dobra harmonika,klavijatura je barem za mene savršena mislim na Paolo Soprani.S obzirom da je na Deliciji baš jako meka.Inače harmonika je za vežbu sasvim ok. :svirac:
markoni958
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 19 Apr 2014, 20:08

Re: Delicia

Post od markoni958 »

Novi sam na ovom forumu.Volim harmoniku,ali nisam imao prilike da naucim.Sada sam malo ugodinama 56g.Imam jednu Delicia har. kupljenu pre 20ak godina ali na zalost klavirna.Manja je,mislim da ima oko 6do 7registra na primu.Inace obozavam dugmetare zbog toga i nisam pok. da vezbam.Jednostavno mrzim klavirke.Amoguce je da to volim i kao tehnicku stvar,jer me je to impresioniralo jos kao dete,kada sam ih pravio od kartona i onda kao sviram.Zanima me koliko ona vredi,mada mora na stelovanje.Pokusao bih da nesto vezbam,pa ako imam smisla da je zamenim ili prodam i nabavim recimo Skalu,dugm.Cisto radi zezanja,za svoju dusu.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: Delicia

Post od alibaba40 »

Ima brate skala kod nas koliko hoces ,recimo za 300 eurica ja sam sinu kupio skalu boli glava govorim o dugmetari,skoro nova.Malo prelistas oglase i nace se.Pozdrav :ijuju:
Odgovori