Dallape Super - organtone

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
vedran puzovic
Nema harmoniku
Postovi: 8
Pridružio se: 04 Apr 2012, 12:01

Dallape Super - organtone

Post od vedran puzovic »

Pozdrav!

Naisao sam na momka koji prodaje Dallape Super-Organtone.
Cuo sam za Dallape Super-Maestro i Organtone ali za ovu nisam.
Harmonika izgleda isto kao i SuperMaestro s tim sto umjesto "Super-Maestro" na basovim pise "Super-Organtone"
Da li je iko od vas imao iskustva sa ovim modelom Dallape Super-Organtone ? Znate li nesto vise o ovom modelu i njegovom kvalitetu?
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: Dallape Super - organtone

Post od Tomina »

mislim, ali kažem mislim da sam pročitao na yumidi forumu da to nisu orginali iz Italije nego rađene u Srbiji.

A večina ih je skala.

E sad ako taj koji je to rekao laže, onda lažem i ja.
The Accordeon Player
120 basova
120 basova
Postovi: 200
Pridružio se: 05 Jun 2012, 18:00
Lokacija: Крушевац

Re: Dallape Super - organtone

Post od The Accordeon Player »

možda kasnim sa odgovorom, ali to je 100% prerađena harmonika
zato što postoji Guerrini Super-Organtone, a za Takav model Dallape nikad čuo ni video
petarbg77
48 basova
48 basova
Postovi: 60
Pridružio se: 29 Nov 2011, 23:55

Re: Dallape Super - organtone

Post od petarbg77 »

vedran puzovic napisao:Pozdrav!

Naisao sam na momka koji prodaje Dallape Super-Organtone.
Cuo sam za Dallape Super-Maestro i Organtone ali za ovu nisam.
Harmonika izgleda isto kao i SuperMaestro s tim sto umjesto "Super-Maestro" na basovim pise "Super-Organtone"
Da li je iko od vas imao iskustva sa ovim modelom Dallape Super-Organtone ? Znate li nesto vise o ovom modelu i njegovom kvalitetu?
,

Kad bi imao sliku, moglo bi se nešto preciznije reći, ali ono što je sigurno, Dallape nikad nije postavljao natpis "super-organtone", serijski, na bas automatu.
Ono što je postojalo u originalnim Dallapama, a ima veze sa bas automatom, sa natpisom "super-organtone", kao kod Guerrini Superior 3 i 4, je potpuno isti bas automat kao kod Superior 3 i 4, samo što na tom mestu ( master registar), umesto super-organtone, piše "supermaestro", a automat je potuno isti i ono što je važno reći, radi se o sjajnom, metalnom, niklovanom bas automatu, kakv se ugradjivao do 77 godine, na Superiore 3 i 4, dakle, ne onaj crni , već nikolovani.
Ne mogu reći precizno, ali radi se o Dalapama, Supermestro oko 74, 75 godine i mogu da kažem da mi je takva izvedba najlepša od svih.
Kod nas su takve harfmonike retke, ali vidjao sam ih i sigurno su originali.
Takodjer, za Ameriku i Canadu je bilo nekih netipčnih izvedbi.
Kao rezervu ostavljam mogućnost, da je neko tražio nešto posebno - mada, čisto sumnjam...Slika bi rešila dilemu.
dallape_sd
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 23 Sep 2013, 17:08

Re: Dallape Super - organtone

Post od dallape_sd »

Imam ja takvu jednu, ali to ti je rađeno u srbiji. Moja je jako dobra i ima lijep zvuk, ali sve ovisi od majstora koji je radio
Odgovori