PETROMAESTRO harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od dugmetarac78 »

petar3petar napisao:O čemu ti dečko pričaš!?

Pa to se tako ne radi.
Neznam dal se to odnosilo na mene,ili nekog drugog, pošto niste naveli, ja stvarno neznam ako je meni upućeno, šta sam ružno rekao. Ako jesam iskreno se izvinjavam. :?
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od petar3petar »

Pozdrav!

Dugmetarc78, nije bilo vama upućeno, niti je bilo što ružno rečeno.

Vezano na kontekst diskusije, ja uopće nisam niti pokušao da napravim bilo kakvu kromatičnu harmoniku, odnosno dugmetaru.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od dugmetarac78 »

Ja sam se samo nadovezao na temu Petromaestro harmonike sa pitanjem dali postoji dugmetara, jer nikada nisam ni video ni čuo da ima. I tako se razvila tema, pa mi je bilo neugodno ako sam vas ili bilo koga sa nečim uvredio, jer to mi nije bilo ni na kraj pameti, samo sam iskreno rekao da bih voleo ako uspem financijski da imam tako nešto, za moju dušu. Što bi se reklo "Za merak" Pozdrav. :depkvk: :jdishddf:
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od steela »

ne postoji mogucnost,da se napravi? :shock:
Tomina
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 388
Pridružio se: 08 Sep 2011, 11:35

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od Tomina »

eto i mene zanima da li bi gosp. Petrović mogao da napravi dugmetaru b griff, kad bi ga netko tražio?

Hvala!
Korisnikov avatar
mogerpeti
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 11 Jan 2013, 08:44
Lokacija: Mađarska-Balaton-Keszthely
Kontakt:

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od mogerpeti »

Evo da se i ja javim na forum.
Prvo zahvala stvarateljima pa i svima onima koji upisuju i prate i citaju to.
Ovdje o PETROMAESTRO modelima:
Ja neke nebi navodio u srednjo klasnu izvedbu ali kako ko hoce.
Ja radim isto i jeftinije modelle:Clasic modeli:72 bassa,96 bassa,120 bassa i 120 basa sa duplom kabinom.
Ova sa duplom kabinom Clasic ide za 2600-2800-3000 eura.Zavisi cime trazi kupac i s kakvim tonovima.
Moj izgled dekla/poklopac/ je violinski kljuc i ona sa kocka dizajni i te sam ja planirao,nije nicije,a i tipovi imena Clasic i Inteligent a radim neke kao i Petrovic slicne i guerr.i scandalli.i drugima.JA to ne volim i brisem ih polako iz mojih repertoara.Netreba mi jel dolaze i prigovori od identicnih firmi.
Jos neke o tim kao jeftinijim modelima:Ako weltmaester supita II http://www.thomann.de/de/weltmeister_su ... 0iv115.htm moze kostati toliko onda bi ovi modeli Petromaestra trebali najmanje toliko kostati.I Clasic modeli su na 2 zice osovine mehanike dok supita nije.Clasic modeli su sa 5 glasa u basu dok supita nije.Tonski nisu losije od supite a i u staru 20% glasnije.Mehanicki nema sta da se prica narocito nakon 2-3-4 godine svirke.
Dalje o skupljim modelima.Znaci jeftiniji moji modeli su Clasic modeli a skuplji pod imenom Inteligent modeli.
Od tih modela radim sve s duplom kabinom:Inteligent IV ili Inteligent V.A modeli su sa 96 i 120 basa jedino ako neko trazi onda moze i sa 140 basa ili mozda i konverter ali to su druge dimenzije i izrade a i novcane.Skupli modeli su zato skuplji jer su izrađene jos bolje,sa vise kombinacija drva i sa skuplim tonovima i jos dosta toga.Nema tajne za koliko prodajem jel ste vec vidjeli sigurno na web sajtu.Modeli su sa 37-41-45 i sa 47 tipki.Naravno sa 45 ili 47 ili modeli petoglasni mora biti i skuplja.Od navedenih cjena na internetu se moze nesto i mjenjati.Ako je gore za 4400 onda ne znaci da to nemoze ici i za manje.A stvar je i racuna ko kako i gdje hoce.Sada u Eu ce biti drugacije i u Hr.
Ako je izrada bjelog ceuloida i kutije to je nesto skuplji za oko 200eura.Ne samo kod mene nego kod svih firmi Italije.Za oko 6 prodajem najvece modele sa 47 ili petoglasnu a oko 4 do 4,6 ove sa 41 tipkom cetveroglasne.Naravno amano ili obrađeni tipo amano.
O kvaliteti i materijalu i funkcija mogucnosti mojih modela necu.Otvorite pa vidite ai usporedite sa najjacimai.
Lijepi pozdrav svakome.
Peter Moger
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od steela »

odakle ste vi,imate li neki primjerak od clasic,model?
Guerrini master
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 27 Okt 2011, 03:00

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od Guerrini master »

Meni se cini prilicno solidna harmonika, mozda zavisi i od raznih modela, ali evo da malo cujete kako zvuci jedna od tih harmonika.



http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... yD7Q__uY#!
Korisnikov avatar
steela
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 386
Pridružio se: 15 Avg 2012, 11:48

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od steela »

vrhunske su,ali su poskupe? :pudc8:
Guerrini master
48 basova
48 basova
Postovi: 63
Pridružio se: 27 Okt 2011, 03:00

Re: PETROMAESTRO harmonike

Post od Guerrini master »

A znate onu staru nasu izreku, koliko para toliko muzike :)
Odgovori