Italijanske nekabinske harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
08.nono
16 basova
16 basova
Postovi: 17
Pridružio se: 10 Maj 2012, 19:33

Italijanske nekabinske harmonike

Post od 08.nono »

Ljep pozdrav svima na forumu-najbolji ste

Ovom temom htio bih potaknuti sve forumaše, a posebno one iskusne da napišu svoja iskustva, spoznaje, znanje o Italijanskim nekabinskim harmonikama.Npr. Scandalli, Paolo Soprani, Crucianelli, Serenelli, Serenellini, Bugari Armando, ..............Kakvog su zvuka, mehanike i ostalo.
Dobro bi bilo usporediti ih i sa ostalim harmonikama koje se nude na tržištu tipa njemačke: Hohner, Weltmeister pa i Melodija i slično.
Nov sam na forumu, a temu sam stavio iz razloga što me zanimaju takve harmonike jer su cjenovno puno prihvatljivije od italijanskih kabinki (naravno nije to isto), a i o njima nije puno pisano kao o kabinkama iz Italije koje su tako reći Vrh. Nadam se da će i drugima ova tema biti od koristi. Lp :svirac:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Italijanske nekabinske harmonike

Post od Ukika »

Ima li ko iskustva sa Titano Ideal harmonikama?

Snimio sam jednu dvoglasnu od 120 basova, 8 kila teska :D slicnu, samo Melodianu svira Boban Spasojevic i on me savetuje da kupim ovo, ima samo tri registra, ali je grom! zvuci bolje od pola kabinskih harmonika.. iskrsli su mi neki problemi pa sam morao da se odreknem celog steka za harmoniku i moram uzeti ipak nesto bez kabine da sviram posto mi se weltm. raspada, pa dogodine kabinka... u nedelju mi dolazi na probu hamonika :D inace cena je 500 e, znam da je puno, da za tepare mogu uzeti 4oroglasnu, ali ovo je i lepse i lakse.... planiram da je ostavim, da je cuvam, za akustiku, folklor i tako to
Bata Kanda 73
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 701
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: Italijanske nekabinske harmonike

Post od Bata Kanda 73 »

Ukika,koliko znam Titano je harm.nalik gierriniju jer je pravljena od strane americkih italijana koji su u srodstvu sa guerrinijem pa su zajedno odradili mnogo toga-znaci harmonika nije bez (dobrog) pedigrea ALI....za 500 evra je puno,i to jos dvoglasna staces posle s njom? Da je cuvas? Ma ajde,ti izgleda imas pare za bacanje a? Pogledaj,po oglasima imas Settimio Soprani za 500-900 evra,ti dodaj jos 200 (preko tih 500) on nek spusti 200,i njemu kinta a tebi ODLICNA harm.Probao sam dve Settimio S.(jedna crvena a jedna crna) i mogu ti reci da mnooge kabinke nemogu da pridju uz njih!! A ako i zelis kabinsku,kasnije dogradi (investicija od oko 700-1000 evra) i imaces odlicnu masinicu ili ces s njom neku drugu kombinaciju odraditi ALI poenta je u tome sto sa Settimio S.mozes da odradis nesto a sa Titano mozes da....se slikas!Pozdrav i DOOOBRO razmisli!
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Italijanske nekabinske harmonike

Post od šokac »

Ukika budi pametan,2 glasne kupuju dede kojima je kičma znaš već u čemu..
Neke jesu vredne ali za drugu namjenu.
Što kaže Bata Kanda 73 kud ćeš s njom? :hmmm:
Dat je nekom kasnije za 100-200 eura ako ju uopće uspiješ prodat..
Da je to tako dobro onda bi se pravile harmonike samo s basonom u kabini i pikolom jer se organ i bason najviše sviraju pogotovo tu.
Uvjek se mora gledat da se kupuje harmonika u nekim standardima koja se kasnije može prodat.
Mlad se ti još dečkić pa ćeš naučit! :depkvk:
Nedaj da ti srce nadvlada pamet jer to puno put nije dobro.
Korisnikov avatar
zex
120 basova
120 basova
Postovi: 191
Pridružio se: 20 Nov 2011, 14:21
Lokacija: Beograd

Re: Italijanske nekabinske harmonike

Post od zex »

U vezi Bata Kandinog posta, Ukika imas PP od mene! :)
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: Italijanske nekabinske harmonike

Post od Ukika »

Ode mi ovo ispred nosa... vredi ta harmonika, garantujem da jede pola kabinskih harmonika.. ali sta je tu je... to da bih je tesko prodao to stoji, ali nisam ni planirao da je prodajem, to je blago i to se cuva.. al sad je gotovo, prodje voz kroz kupus sto bi rekli... hvala u svakom slucaju
Korisnikov avatar
k3ra
48 basova
48 basova
Postovi: 58
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:35

Re: Italijanske nekabinske harmonike

Post od k3ra »

Puno je to para za 2-glasnu harmoniku,jedino ako imas para za bacanje pa eto da je kupis i da ti stoji, jer nekako je malo to da bi se odsviralo nesto ozbiljnije,pa cak i neki rodjendan i manja festa. Dosadi uvijek ta tri registra koja imaju. Jedino za vjezbanje a da bi se radilo sa njom, malo je!
Odgovori