ROYAL STANDARD 12 registara

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
DrFox000
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Jul 2012, 07:52

ROYAL STANDARD 12 registara

Post od DrFox000 »

Novi sam na forumu pa se izvinjavam ako je ova tem mozda vec bili ili ako sam je postavio gde joj nije mesto.
Koja su vasa misljenja za ovu harmoniku ROYAL STANDARD 12 registara ispod pise SPRINT. Sve sto znam,znam da je stara mozda koliko i ja :) Stigla je iz Turske.Ja nikad nisam bio muzica ali oduvek sam to imao u sebi, i zelim poceti svirati harmoniku.Spreman sam da ulozim trud i vreme. Moj star ce iti na ovom instrumentu.Da li je moguce savladati, jer... apsolutni sam pocetnik. Da li sam mator da bih startovao sa svirkom... :D ? Mozda i jesam ...ali to je moja zivotna zelja,a do sada nisam imao prilike da se bavim muzikom. :svirac: :svirac: :svirac:
DrFox000
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Jul 2012, 07:52

Re: ROYAL STANDARD 12 registara

Post od DrFox000 »

Kupljena je ...kod mene je.Harmonika savrseno zvuci.Dajte ljudi ukljucite se malo :) Dajte mi malo vasih misljenja i predloga.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: ROYAL STANDARD 12 registara

Post od šokac »

Razumijem da si novi ali ako očekuješ konkretne odgovore pitaj s podacima a ne s poluinformacijama jer se nezna ni kolko ima basova..?
Ne postoji nikakav model SPRINT,to su gluposti i natpis koji je neko metio jer mu se sviđa!
Ja nikad nisam čuo za taj model a prošlo mi je kroz ruke najmanje 50 raznih Royalstandard harmonika.
Najćešće su 96 basna Silvana i 120 basna Montana,vjerojatno imaš jednu od njih.
Imaju još neki modeli ali kako pišeš kolko je stara ne vjerujem da je neka između.
Napiši šta imaš da se zna i metni sliku gore!
Znam ih odlično i mogu ih opisati do zadnjeg šarafa sa svim manama i dobrim stvarima.
Nikad nije kasno za učenje. :svirac:
Poslednja izmena od šokac u 07 Jul 2012, 12:37, izmenjeno 1 put ukupno.
DrFox000
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Jul 2012, 07:52

Re: ROYAL STANDARD 12 registara

Post od DrFox000 »

Klavirka je, ima 12 registara sa leve strane,odnosno iznad belih dirki a sa desne strane ima jos 4 registra,iznad bas dirki. Ima 120 basova. Na njoj pise ROYAL STANDARD a ispod onako providnim velikim slovima pise sprint. Jako je teska * moja neka procena mozda vise od 10 kg * a i sto se meni najvise dopada je to sto se cuje ko` grom. Glasna je pravo dobro. Tek sam je dobio i stvarno trenutno nista vise o njoj ne znam. Znacilo bi mi ako znate jos par informacija o njoj... ;) poz
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: ROYAL STANDARD 12 registara

Post od šokac »

To je Montana a nikakav SPRINT!
Vjerojatno je čoškast dekli a ne okruglast s aluminijskim trakama na njemu.
Ima 8 fasena-drvani su,u pravilu dobro dihta i zna štekat ponekad na registrima.
Teška je oko 11 kila.
Basovi su joj mukli,jeftina je harmonika ali za kućnu upotrebu i učenje dobra.
Za početnika možda prevelika,dosta loše leži i stalno bježi i izmiće se pa se mora ravnat dok se svira.
Ima dupli klarinet pa je 11 raznih registara što je i uobičajeno.
DrFox000
Nema harmoniku
Postovi: 4
Pridružio se: 06 Jul 2012, 07:52

Re: ROYAL STANDARD 12 registara

Post od DrFox000 »

Hvala puno ;) Sad bar znam o njoj bar neke informacije. Kad sam je prvi put cuo bio sam odusevljen.Harmonika zvuci pravo dobro.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: ROYAL STANDARD 12 registara

Post od šokac »

Zvuči kako zvuči..
Daleko je ona od pravog zvuka al za početnika je dobra.
Nije ona ni jako glasna jer nisi probo glasniju al dobra će ti bit dok malo ne ispećeš zanat.
Pozz.
Odgovori