Weltmeister harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
zvoneto
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 23 Nov 2011, 13:01
Lokacija: Mostar

Re: Weltmeister harmonike

Post od zvoneto »

Imam obe harmonike iz ove dvije grupe, cantus 4 i superior 2. Moram reći moj dojam je da weltmeisteri uopće nisu podcijenjeni nego tamo gdje im je i mjesto. Ova dva instrumenta ni po čemu se ne mogu porediti ja gledam iz aspekta radne harmonike znači za tezgu. Ovaj cantus je fina harmonika za kućno sviranje i ništa više bez uvrede, ima malu i veliku kabinu dobru ostalo ništa gluva ko top.. Na mikrofon navečer također gluvo gluvo probao samo jednom ne bih smio više :) Znači svakodnevno sviram obe harmonike pa mogu usporediti na licu mjesta. Supite sam probao dvije i mislim da je realno to što ti je nudio supita+2500E za guerini naravno ako je original. Pozdrav svima, posebno prijatelju čupavcu :) !
Patrik9
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 04 Nov 2015, 12:26

Re: Weltmeister harmonike

Post od Patrik9 »

Ja imam isto Weltmeister meteor harmoniku 120 basova i nije losa iako sam je kupio kad sam bio pocetnik.
Koca
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1511
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Lokacija: Bela Crkva Banat

Re: Weltmeister harmonike

Post od Koca »

Mogao bih se kladiti da su ovde neki tekstovi nestali...
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: Weltmeister harmonike

Post od Webmaestro »

Koca napisao:Mogao bih se kladiti da su ovde neki tekstovi nestali...
U ovoj temi nisu, ali u nekim drugim da. Izgleda da jedan bivši član, koji je još davno udaljen sa foruma zbog lošeg ponašanja, opet se vratio i opet tera po starom, pa sam morao to da brišem a njemu zabranim pristup i sa te IP adrese.
prestovivo
48 basova
48 basova
Postovi: 67
Pridružio se: 31 Jul 2015, 11:42

Re: Weltmeister harmonike

Post od prestovivo »

zvoneto napisao:Imam obe harmonike iz ove dvije grupe, cantus 4 i superior 2. Moram reći moj dojam je da weltmeisteri uopće nisu podcijenjeni nego tamo gdje im je i mjesto. Ova dva instrumenta ni po čemu se ne mogu porediti ja gledam iz aspekta radne harmonike znači za tezgu. Ovaj cantus je fina harmonika za kućno sviranje i ništa više bez uvrede, ima malu i veliku kabinu dobru ostalo ništa gluva ko top.. Na mikrofon navečer također gluvo gluvo probao samo jednom ne bih smio više :) Znači svakodnevno sviram obe harmonike pa mogu usporediti na licu mjesta. Supite sam probao dvije i mislim da je realno to što ti je nudio supita+2500E za guerini naravno ako je original. Pozdrav svima, posebno prijatelju čupavcu :) !

Svaka ti cast za ovaj komentar.
djokcapotrk
Nema harmoniku
Postovi: 2
Pridružio se: 26 Nov 2015, 19:44

Re: Weltmeister harmonike

Post od djokcapotrk »

Pozdrav! Kupujem Weltmeister Diana harmoniku, 120 basova, 11+5, cetveroglasna. Koliko ona vrijedi ako je u potpuno ispravnom stanju, sa koferom? Evo par slika:

http://www.njuskalo.hr/image-w920x690/h ... 827102.jpg

http://www.njuskalo.hr/image-w920x690/h ... 827103.jpg
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: Weltmeister harmonike

Post od dugmetarac78 »

Drugarski, ..... Trazi nesto drugo, imao sam je znam šta je,ako planiras svirat, batali to. :pozdrav:
Odgovori