Weltmeister Consona

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Korisnikov avatar
k3ra
48 basova
48 basova
Postovi: 58
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:35

Weltmeister Consona

Post od k3ra »

Pozdrav! Dali mi neko moze napisati u vezi ove harmonike. Slusao sam ih par na youtube i lijepo mi zvuce za jeftinije harmonike. Znam da imaju imitaciju kabinskog zvuka, ono sto me konkretno zanima je mehanika ove harmonike, mislim na tvrdocu i dubinu tipke, i dali je po mehanici identicna meteoru i serinu. Posto imam jednog meteora 96 basova ali tipka je nedaj boze nikom, tvrda, duboka i cuje se klaparanje. Tesko sviram trilere na njoj 2,3 i 4 prstom a o trileru sa 3,4, i 5 i ne pomisljam!ako neko ima iskustva sa njom neka pise...
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Weltmeister Consona

Post od šokac »

Za uho je super za te pare ali baš je taka kako pišeš,ko i skoro sve weltmeisterke.
Tvrda i duboka!
Oni što navode kak consone imaju mekane i plitke tipke mažu oči naivnima ili neznaju kak to izgleda..
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Weltmeister Consona

Post od petar3petar »

Weltmeister Consona kao i njihovi modeli Cassotto 414 i još jedan, mislim 374, su u stvari njihov patent koji daje pristojan zvuk, poput kabine.
Što je tipka malo dublja to i nije takav problem jer se da riješiti, no mehanika je dijelom plastična te nije trajna. Da se radilo na poboljšanji izvedbe mehanike ne bi to bilo loše no kabina je kabina. Znatnije je jednostavnija i trajnija izvedba kabinskih harmonika onakvih na kakve smo navikli.
Poslednja izmena od petar3petar u 06 Sep 2012, 22:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
k3ra
48 basova
48 basova
Postovi: 58
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:35

Re: Weltmeister Consona

Post od k3ra »

Hvala na odgovorima. Imam ponudu da mijenjam korga pa-50 za consonu, dali bi se to isplatilo? Ali u svemu tome postoji problem jer mi je tu klavijaturu supruga kupila kad smo se vjencali kao vjencani poklon tako da mislim da necu mijenjati, sacekat cu bolja vremena i kupiti nesto!
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: Weltmeister Consona

Post od petar3petar »

I ja bi tako napravio!
Poslednja izmena od petar3petar u 06 Sep 2012, 22:22, izmenjeno 1 put ukupno.
chemist
120 basova
120 basova
Postovi: 170
Pridružio se: 03 Apr 2012, 16:36

Re: Weltmeister Consona

Post od chemist »

Vezano za Consonu...ja sam je imao....sasvim pristojna harmonika za manje para...ima jako lepe tonove, ali ono sto sam cuo vezano za nju da su pojedine serije bile kvalitetnije sto se tice tonova...navodno one sa pisanim natpisom Weltlmeister su imale nesto kvalitetniji zvuk ( italijanski tonovi druge klase), od stampanih...e sad pitanje je da li su ih stvarno tako radili.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Weltmeister Consona

Post od šokac »

Zvuk je njima dobar s ovim ili onim tonovima,male su to razlike.
Problem je u mehanici i to smeta!!!
Ako joj se olabave tipke slabije dihta,ako je plića tiša je..
Najbolje ju je ne prepravljat.
S druge strane fučkaš harmoniku na kojoj se neda odsvirat sve što se zna i može..
Super izbor za harmonikaše koji nemaju neku brzinu pa im to jako ne smeta.
Šteta za takav zvuk ali nisu si Švabe dali dosta truda.
Mogla je to bit jako dobra harmonika!
Korisnikov avatar
k3ra
48 basova
48 basova
Postovi: 58
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:35

Re: Weltmeister Consona

Post od k3ra »

za mene je ljepota sviranja i u zvuku i u mehanici, nekako to jedno bez drugog ne ide, i ako nisam profi, zelio bih da mi se obadvoje slozi i mehanika i zvuk.
šokac
120 basova
120 basova
Postovi: 189
Pridružio se: 20 Sep 2011, 17:07

Re: Weltmeister Consona

Post od šokac »

Za te pare sa zvukom Consone i tehnički mekanom i plitkom nema je..
Korisnikov avatar
k3ra
48 basova
48 basova
Postovi: 58
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:35

Re: Weltmeister Consona

Post od k3ra »

jasno mi je to, zato mozda je bolje pricekati i kupiti nesto skuplje!
Odgovori