roland harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Bokic »

lalex,
vezano za violine, svirao sam sa pola violinista VNO i Nar. Ansambla RTS-a.
Razne svirke, tezge i sl.
I većina svira upravo te električne violine.
Možda si doduše mislio na neke druge majstore...
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: roland harmonike

Post od dugmetarac78 »

Poštujem da se treba držati u koraku sa vremenom, ali isto tako nesmemo dozvoliti da nas pregaze robotika i sintetika, znači naći nekakav kompromis između tradicije i savremene tehnologije. Ne biti rob robotima, jer ćemo ako ovako nastavimo to zaista i postati. Zato se i kaže - Zlatna sredina.
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Worgosiwa »

Nećemo o tome sa kim je ko svirao ili nije,već o funkcionalnosti sprava.Kao što je violinistima lakše kada je elektronski instrument u pitanju,isto tako je lakše i svima koji su barem malo ušli u "tematiku" sa virtualnim harmonikama.Problemi su naročito aktuelni kada je prejako ozvučenje u odnosu na prostoriju...prvo kreće brum,pa onda pištanje itd.Ni jedan mikrofon(ma koliko kvalitetan bio)ne može da podnese preveliku blizinu prejakih zvučnika i pojačala.Tu je jedino rešenje da harmonikaš ne bude MOKAR već u prvom bloku od TEGLJENJA,upravo Roland harmonika.Kome god nije jasno kako ovo zvuči u praksi,stojimo mu na raspolaganju moj kolega Dejan i ja.
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Worgosiwa »

Worgosiwa napisao:
zvoneto napisao:Kolega Worga imam par pitanja u vezi rolanda, prvo je ima li opciju transpoze a drugo mogu li se srediti neke terce konkretno mislim na ovaj model fr3x. Nisam baš tehnički potkovan pretpostavljam da terce moze ali mora vući sa nekog drugog uređaja? I koja je cijena ove trojke? Imam superior 2 ali čini mi se za svadbe navečer na struju da je ovaj roland prava stvar..
Lijep pozdrav!


Izvini za kašnjejnje sa odgovorom...iz nekog razloga mi nije stiglo obaveštenje za tvoju poruku.
Dakle,Roland FR-3x je jedna od tri najbolje stvari koje su mi se desile otkada se (estradno) bavim muzikom a to je celih 27 godina.Inače sviram već punih 35.
Dakle transpose ima ali ga ja ne koristim jer imam "problem" sa apsolutnim sluhom.Za one koji to nemaju SJAJNA OPCIJA! :-)
Što se terci tiče ako ih imaš isprogramirane u Performance na nekoj drugoj spravi,ona će ih vući preko MIDI-ja
Postoje i opcije Wireless MIDI- uređaja koje nisu jako skupe.
tvrtko28
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 15 Okt 2012, 10:10

Re: roland harmonike

Post od tvrtko28 »

Worgosiwa imao sam siwa e figli cobra grande (odlična harmonika) i prodao je za nešto više para! Jbga kolega navalio ko mutav! Sada imam Roland fr-8x već pola godine mislim i zanima me ako ima Wireless MIDI kao što si spomenuo! Konkretno me zanima za ritam mašinu? Znam da ima od rolanda ritam mašina ali da li se mogu ikako bežično povezati?
Već sam kupio AKG ov dual pro za daljinca(harmonika i mikrofon AKG C520L)?
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: roland harmonike

Post od alibaba40 »

tvrtko28 napisao:Reci ti meni alibaba da li se ti bojiš tih fajlaša? Uostalom bar se na harmonici uzivo vidi s prve tko svira a tko ne jer će netko zaželit pjesmu a tko nezna svirat neće ga pratit! I to što jedna takva harmonika može zamjenit tri instrumenta nebi joj trebala biti mana!!! Uostalom to je malo šira tema vezana za ritam mašine pa sve do DJ-eva?
Jesu li oni muzičari? (po meni nisu)
A što se tiče servisa gdje nosiš klavijature tu ćeš i Rolandicu!!!
Ne bojim se ja prijatelju fajlasa, ocito nisi razumio o cemu sam komentirao.I sam kazes moze zamijeniti tri instrumenta: neka zamjeni deset ali to nije to nema duse afiniteta .
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Worgosiwa »

tvrtko28 napisao:Worgosiwa imao sam siwa e figli cobra grande (odlična harmonika) i prodao je za nešto više para! Jbga kolega navalio ko mutav! Sada imam Roland fr-8x već pola godine mislim i zanima me ako ima Wireless MIDI kao što si spomenuo! Konkretno me zanima za ritam mašinu? Znam da ima od rolanda ritam mašina ali da li se mogu ikako bežično povezati?
Već sam kupio AKG ov dual pro za daljinca(harmonika i mikrofon AKG C520L)?
Ono što trenutno postoji kao Wireless MIDI je sledeće:
http://www.cme-pro.com/proline/product- ... t_id=8.htm

http://www.m-audio.ca/products/en_ca/MidAir.html

http://www.starrlabs.com/index.php?rout ... duct_id=79

http://www.midijet.com/

Ne mogu ti ništa reći o iskustvima osim onog prvog uređaja(WIDI) koji koristi jedan naš kolega iz Rumunije.
Pogledaj sam,i sam odluči.
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Worgosiwa »

alibaba40 napisao:
tvrtko28 napisao:Reci ti meni alibaba da li se ti bojiš tih fajlaša? Uostalom bar se na harmonici uzivo vidi s prve tko svira a tko ne jer će netko zaželit pjesmu a tko nezna svirat neće ga pratit! I to što jedna takva harmonika može zamjenit tri instrumenta nebi joj trebala biti mana!!! Uostalom to je malo šira tema vezana za ritam mašine pa sve do DJ-eva?
Jesu li oni muzičari? (po meni nisu)
A što se tiče servisa gdje nosiš klavijature tu ćeš i Rolandicu!!!
Ne bojim se ja prijatelju fajlasa, ocito nisi razumio o cemu sam komentirao.I sam kazes moze zamijeniti tri instrumenta: neka zamjeni deset ali to nije to nema duse afiniteta .
Što se tiče duše,prijatelju dragi kompletna estrada je BEZDUŠNA!
Instant playback zvezde(čak neke i među "najvećima") su muzički ANALFABETI!
Dakle NEPISMENI,NEUKUSNI,DEGUTANTNI!
Za kvalitetnu interpretaciju na Roland harmonici moraš biti i PISMEN i UPUĆEN u pravilnu upotrebu iste a moraš imati osećaj jer se sve reguliše ili mehom ili jačinom udarca u levoj a za mnoge stvari i desnoj ruci.Ukoliko si i dalje nepoverljiv,stojim na raspolaganju za razbijanje tabua i predrasuda.
dakle... :svirac:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: roland harmonike

Post od alibaba40 »

Bio sam i ostao nepovjerljiv i ne mijenjam svoje misljenje o toj harmonici.Ne govorom o estradi to je sasvim nesto drugo, govorim o dusi svirke to jest akusticne harmonike.Moj osobni osjecaji o opcenito elektronskim harmonikama je isto kao kad jedes hranu bez ikakvog ukusa i mirisa znaci onako bljutavo,s tim ne blatim te instrumente nekome se ocigledno svidjaju i dopadaju bez daljnjeg a nekome je to zbog zarade u danasnje vrijeme sto manje clanova u orkestru to vise para u moj dzep jer to je momentalni moto danasnji "Tezgarosa".Pa sama cinjenaca o kvaliteti kolika je potraznja tih harmonika a kolika je za Originalom Dellapom ili Guerinijem je derasticna.Drugo imam dosta prijatelja profesionalaca koji se bave muzikom i od toga zive i sa njima sam razgovarao i niko mi do sada nije dao pozitivno misljenje o toj harmonici.Dakle sve je stvar ukusa :jdishddf:
tvrtko28
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 15 Okt 2012, 10:10

Re: roland harmonike

Post od tvrtko28 »

alibaba40 napisao:Bio sam i ostao nepovjerljiv i ne mijenjam svoje misljenje o toj harmonici.Ne govorom o estradi to je sasvim nesto drugo, govorim o dusi svirke to jest akusticne harmonike.Moj osobni osjecaji o opcenito elektronskim harmonikama je isto kao kad jedes hranu bez ikakvog ukusa i mirisa znaci onako bljutavo,s tim ne blatim te instrumente nekome se ocigledno svidjaju i dopadaju bez daljnjeg a nekome je to zbog zarade u danasnje vrijeme sto manje clanova u orkestru to vise para u moj dzep jer to je momentalni moto danasnji "Tezgarosa".Pa sama cinjenaca o kvaliteti kolika je potraznja tih harmonika a kolika je za Originalom Dellapom ili Guerinijem je derasticna.Drugo imam dosta prijatelja profesionalaca koji se bave muzikom i od toga zive i sa njima sam razgovarao i niko mi do sada nije dao pozitivno misljenje o toj harmonici.Dakle sve je stvar ukusa :jdishddf:
Svirao sam ja i uz bok sa Dallapom jubilarkom i sa Bugari pa nisam baš prepoznao tu "dušu". Po tebi nijedan klavijaturista nebi imao dušu? Ako ništa drago mi je da si od prvih postova malo splasnuo! Vjeruj mi da to nisu samo tako ubačeni jednolični tonovi jer im je ovo već 4. generacija harmonike (Roland Dallape). Opet naglašavam da nije isto ali mislim da će kad tad preplavit isto kako su
klavijature istisnule orgulje... A čisto da znaš da ako se svira na razglasu nema toga tko će prepoznati razliku sa najboljim harmonikama!
Jedina razlika u sviranju same harmonike i to priznajem je malo drugačiji osjećaj u mijehu ,doduše sve se može prilagođavati pa i mijeh ali nisam našao onaj isti ko u klasične (možda jednostavno neznam namjestiti). Sjetio sam se da ima još jedna razlika a to je, pošto su u Rolanda zvučnici, čini mi se da se zvuk širi više usmjereno tako da ako svirate eventualno kontrabas na basu doslovno imate stereo. (Prednost je što možete balansirat jačinu zvuka basa i klavijature)

Inače za tvoju informaciju četvorica smo u bendu (dvije harmonike kontrabas i gitara)!
Odgovori