roland harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Bokic »

Zaboravih da dodam, i dalje imam Pigini B58 i Guerrini Professional IV. ;)
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: roland harmonike

Post od alibaba40 »

Eto Gospodine Bokicu ja se ne bi slozio svama .Zasto.? Harmonikas mora da ima dusu to je jasno, ali ako Harmonika nema one svoje afinese Koje treba da ima koji svaki profesionalac ima u uhu dzabe od bilo cega jer ja osobno ne mogu da sviram na takvom instrumentu, u stvari mogu ali preko ku...ca. Ne racunam ljude koji sviraju za lovu da prezive pa sviraju sve sto stignu,jer pojedini moraju,ali one koji svu svoju dusu emocije,ljubav unesu u taj Instrument to je sasvim nesto drugo.Sad dali ti mene razumio ili ne sta ja hocu reci to je tvoja stvar, ali vjerujem vecina ih zna o cemu govorim.Dakle svak ima pravo na svoje misljenje i to je za mene u redu.Moje osobno misljenje ta Harmonika Roland za mene je smece i ostace. Pozdrav :svirac:
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Bokic »

Gospodine alibaba,
to je vase pravo.
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: roland harmonike

Post od brunoMARGETA »

ma sve potpsiujem od abibabe..
nije to to,kad ti ovu dalapacu ili guerrinku razvuces,pa kabina,joooj,a ovako razvuces cuje se truba ili nesto drugo
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: roland harmonike

Post od brunoMARGETA »

i jeste smece,i za mene.samo eto sto je lagana.ali dzaba je lagana kad nevalja hhah
tvrtko28
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 15 Okt 2012, 10:10

Re: roland harmonike

Post od tvrtko28 »

brunoMARGETA napisao:i jeste smece,i za mene.samo eto sto je lagana.ali dzaba je lagana kad nevalja hhah
FR8x nije ništa laganija jer ima 12 kg samo mi se čini da ju je lakše nositi ( dobro raspoređena kila)!
Inače od prije 20 dana sam postao ponosni vlasnik navedenog modela i fascinira me svojim mogućnostima!
A to što vi govorite je strah od nove tehnologile odnosno svog biznisa!
Čak sam prodao kabinku jer više nemam potrebe za njom!
U njoj imate tonove harmonika od svakog područja ( talijanska, francuska, španjolska.... dijatonske harmonike, c-štim, b-štim... ).
A da nepričam dalje od orkestralnih tonova!
Netko je rekao da mu je smiješno kad truba svira na harmonici, ali kad zasvirate klarinet to je tek paranje duše!
E sada znam da je puno dati cca 5000 eura, ali zar nije upitno dati 3000-5000 za nešto što je staro 30-40 godina i
neznate u kakvom je stanju i tko je sve svirao na njoj i kako!
Isto tako vam donose harmonike iz nordijskih zemalja jer su tamo džabe ali pripazite malo na boju tonova i štim!
(slažem se da se mogu prešelovati)
FR-3X model ima nešto slabije zvučnike pa je za malo intimniju atmosferu (praktički je za razglasa)!
To je meni isto kao usporedba starih crkvenih orgulja i klavijature!

PS.-Ne kažem da klasične harmonike ne vrijede i nemaju svojih aduta! :svirac:
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Worgosiwa »

izvinjavam se što malo kasnim sa odgovorom na "stručna mišljenja"
jedan sam od prvih ljudi na Balkanu koji je u rukama držao prototip prve virtualne harmonike Roland FR-7 još pre skoro 10godina.
Neću komentarisati ništa samo ću dati neke snimke pa ko voli neka gleda.
Nekulturno je bilo šta nazvati smećem ako pre toga nisi okačio bilo kakav svoj snimak na svom instrumentu.
Dakle evo mojih snimaka.
http://www.youtube.com/watch?v=Jxim-Qs-c5U

http://www.youtube.com/watch?v=VJbNjgf9kpA

http://www.youtube.com/watch?v=atJlmFkeH9Y

Čekam vaše snimke... :svirac:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: roland harmonike

Post od Webmaestro »

Ovu harmoniku sam imao prilike da probam kod maestra Vorgića i mogu reći da je to odličan instrument. U doba sintisajzera i elektronike ovo je korisna stvar za nas harmonikaše. Nezahvalno je porediti je sa harmonikama poput Guerini, Skandali i slično, jer ova harmonika ima i drugačiju svrhu. Ako hoćete moderne elektronske sintetičke zvuke onda je to to. A Boga mi ni virtualne harmonike koje ima u sebi joj nisu za bacanje ;) To može lepo da se čuje na snimcima koje je Vorgić gore postavio.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: roland harmonike

Post od dugmetarac78 »

Webmaestro napisao:Nezahvalno je porediti je sa harmonikama poput Guerini, Skandali i slično, jer ova harmonika ima i drugačiju svrhu. Ako hoćete moderne elektronske sintetičke zvuke onda je to to. A Boga mi ni virtualne harmonike koje ima u sebi joj nisu za bacanje ;) To može lepo da se čuje na snimcima koje je Vorgić gore postavio.
Lepo rečeno, sa naglaskom na: Nezahvalno je porediti sa harmonikama poput Guerrini..... Smatram da dolazi do nesuglasica i razilaženja mišljenja baš zbog toga što te virtualne harmonike, ljudi upoređuju sa pravim harmonikama, a to su po mom mišljenju dva različita instrumenta. Tj. Roland je klavijatura upakovana u oblik harmonike. Kao i elektronske cigarete. Ima dima, al nije to to. :svirac:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: roland harmonike

Post od Webmaestro »

Za elektronsku harmoniku treba i nešto drugačija tehnika sviranja kako bi došle do izražaja sve te njene mogućnosti. Ako sviraš neko frulaško kolo onda sviraj trilere koje bi frulaš odsvirao na fruli a ne harmonikaš na harmonici :D Isto je i sa trubačima... I to je onda prava stvar!
Takodje postoje lepe mogućnosti i na bas strani - tu recimo može da se odglumi bubnjar + bas gitara + ritam gitara i to može lepo da zvuči ako se zna kako. Mnogo prirodnije nego što ritam mašina kuca dosadno i jednolično. To Vorgić zna lepo da demonstrira.

Ali ne treba je uporedjivati sa Skandali Super 6. Na kraju krajeva, ni cena ove harmonike nije kao cena one Skandalke :D
Odgovori