roland harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: roland harmonike

Post od sqartist »

1.9 JTD M-jet 16V motor iz Alfa romea bolji je od VW ovog 1,9 (2,0) TDI iste generacije. Fiat je usavršio moderni diesel motor, uveo 1999. godine common-rail ubrizgavanje. Ti motori prelaze velike kilometraže bez generalke, dok je na VW 1,9 TDI već 350000 lagani vrh. Nijemci su pokušali sa pumpe-düse ubrizgavanjem ali je propao projekt. Što se tiče završne obrade, elektronike i eventualno "zvjezdica" na Euro NCAP testu, tu su nijemci u maloj prednosti.... Mercedes ne bi ovdje ni uključivao iako su im motori vrhunski (moderni dizelaši)... Pitajte ako imate priliku nekog Alfa servisera kakav je 1,9 M-jet, 16V :) :)
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: roland harmonike

Post od sqartist »

sqartist napisao:1.9 JTD M-jet 16V motor iz Alfa romea bolji je od VW ovog 1,9 (2,0) TDI iste generacije. Fiat je usavršio moderni diesel motor, uveo 1999. godine common-rail ubrizgavanje. Ti motori prelaze velike kilometraže bez generalke, dok je na VW 1,9 TDI već 350000 lagani vrh. Nijemci su pokušali sa pumpe-düse ubrizgavanjem ali je propao projekt. Što se tiče završne obrade, elektronike i eventualno "zvjezdica" na Euro NCAP testu, tu su nijemci u maloj prednosti.... Mercedes ne bi ovdje ni uključivao iako su im motori vrhunski (moderni dizelaši)... Pitajte ako imate priliku nekog Alfa servisera kakav je 1,9 M-jet, 16V :) :)

mislim, nije tema ali kad je već pošlo ukrivo, da svoje mišljenje iznesem :ijuju:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: roland harmonike

Post od dugmetarac78 »

Usopređivati Fiata sa Bmw-om ili Mercedesom, ni u snu, isto tako velika prednost talijanima kad su harmonuke u pitanju, Weltmeister VS Dallape ili Guerrini - nema šanse. :depkvk:
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: roland harmonike

Post od srks69 »

sqartist napisao:
sqartist napisao:1.9 JTD M-jet 16V motor iz Alfa romea bolji je od VW ovog 1,9 (2,0) TDI iste generacije. Fiat je usavršio moderni diesel motor, uveo 1999. godine common-rail ubrizgavanje. Ti motori prelaze velike kilometraže bez generalke, dok je na VW 1,9 TDI već 350000 lagani vrh. Nijemci su pokušali sa pumpe-düse ubrizgavanjem ali je propao projekt. Što se tiče završne obrade, elektronike i eventualno "zvjezdica" na Euro NCAP testu, tu su nijemci u maloj prednosti.... Mercedes ne bi ovdje ni uključivao iako su im motori vrhunski (moderni dizelaši)... Pitajte ako imate priliku nekog Alfa servisera kakav je 1,9 M-jet, 16V :) :)

mislim, nije tema ali kad je već pošlo ukrivo, da svoje mišljenje iznesem :ijuju:
Pa kako nije tema ti si se izgleda pronašao u struci, baš ti idu motori od ruke.
"Cantus cijepa mnoge kabinke" :lol:
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: roland harmonike

Post od Webmaestro »

Vratimo se na harmonike i to Roland u ovom slučaju ;)
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: roland harmonike

Post od dugmetarac78 »

Webmaestro napisao:Vratimo se na harmonike i to Roland u ovom slučaju ;)


Webmaestro, slažem se da smo promašili temu, ali bez obzira na to ko voli ili ne, Roland realno nisu harmonike, upravo i da su 1000 puta bolje od pravih, ali nisu harmonike kao što ni Korg PA800 nije klavir nego aranžer, i ako ima mnogo više mogućnosti od klavira, on to ipak nije. :depkvk:
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: roland harmonike

Post od petar3petar »

dugmetarac78 napisao: Webmaestro, slažem se da smo promašili temu, ali bez obzira na to ko voli ili ne, Roland realno nisu harmonike, upravo i da su 1000 puta bolje od pravih, ali nisu harmonike kao što ni Korg PA800 nije klavir nego aranžer, i ako ima mnogo više mogućnosti od klavira, on to ipak nije.
U potpunosti se slažem sa ovim međutim kada sam jednom iznio svoje mišljenje bio sam napadnut od neistomišljenika da vam to ne mogu opisati.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: roland harmonike

Post od dugmetarac78 »

Gospodine Petroviću, ja sam spreman uvek da prihvatim i tuđi savet i kritiku ukoliko to ima nekog smisla, i vas sam konkretno x puta pitao za neki savet u vezi harmonike, i zahvalan sam vam. Ali ako neko tvrdi, i kako ste i sami rekli, napada i nameće svoje mišljenje koje nema veze sa vezom, onda to jednostavno nečujem. Stariji ste od mene i iskusniji, i glupo bi bilo da vam ja delim savete, al ti koji vas napadaju i kontriraju u vezi takvih stvari su samim tim pokazali koliko nemaju pojma, i smatram da je rasprava sa takvim ljudima čisto gubljenje vremema. :depkvk:
dominko kapular
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 09 Mar 2013, 21:14

Re: roland harmonike

Post od dominko kapular »

zašto ne roland.. ako sviraš odlično i imaš pevača, neko manje veselje tose odradi lako bez puno znoja .ritam je u levoj ruci to puno značii imao samju pola sata superje ali skupo,,5000eu ,,privlačno je---pozdrav---
dominko kapular
Nema harmoniku
Postovi: 9
Pridružio se: 09 Mar 2013, 21:14

Re: roland harmonike

Post od dominko kapular »

,, ja imam harmoniku,dallapa organtone 140bas.
Odgovori