roland harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: roland harmonike

Post od alibaba40 »

tvrtko28 napisao:
alibaba40 napisao:Bio sam i ostao nepovjerljiv i ne mijenjam svoje misljenje o toj harmonici.Ne govorom o estradi to je sasvim nesto drugo, govorim o dusi svirke to jest akusticne harmonike.Moj osobni osjecaji o opcenito elektronskim harmonikama je isto kao kad jedes hranu bez ikakvog ukusa i mirisa znaci onako bljutavo,s tim ne blatim te instrumente nekome se ocigledno svidjaju i dopadaju bez daljnjeg a nekome je to zbog zarade u danasnje vrijeme sto manje clanova u orkestru to vise para u moj dzep jer to je momentalni moto danasnji "Tezgarosa".Pa sama cinjenaca o kvaliteti kolika je potraznja tih harmonika a kolika je za Originalom Dellapom ili Guerinijem je derasticna.Drugo imam dosta prijatelja profesionalaca koji se bave muzikom i od toga zive i sa njima sam razgovarao i niko mi do sada nije dao pozitivno misljenje o toj harmonici.Dakle sve je stvar ukusa :jdishddf:
Svirao sam ja i uz bok sa Dallapom jubilarkom i sa Bugari pa nisam baš prepoznao tu "dušu". Po tebi nijedan klavijaturista nebi imao dušu? Ako ništa drago mi je da si od prvih postova malo splasnuo! Vjeruj mi da to nisu samo tako ubačeni jednolični tonovi jer im je ovo već 4. generacija harmonike (Roland Dallape). Opet naglašavam da nije isto ali mislim da će kad tad preplavit isto kako su
klavijature istisnule orgulje... A čisto da znaš da ako se svira na razglasu nema toga tko će prepoznati razliku sa najboljim harmonikama!
Jedina razlika u sviranju same harmonike i to priznajem je malo drugačiji osjećaj u mijehu ,doduše sve se može prilagođavati pa i mijeh ali nisam našao onaj isti ko u klasične (možda jednostavno neznam namjestiti). Sjetio sam se da ima još jedna razlika a to je, pošto su u Rolanda zvučnici, čini mi se da se zvuk širi više usmjereno tako da ako svirate eventualno kontrabas na basu doslovno imate stereo. (Prednost je što možete balansirat jačinu zvuka basa i klavijature)

Ne kazem da ti nisi u pravu ali zbog tih klvijaturista i orijentalne muzike koju je na Balkan donio Muharem Serbrzovski i i klavijatura koju je prvi donio Mica Nikolic narodna muzika je otisla u K.....c,. :asdfnjo: :asdfnjo:
Inače za tvoju informaciju četvorica smo u bendu (dvije harmonike kontrabas i gitara)!
restaurator
48 basova
48 basova
Postovi: 81
Pridružio se: 04 Mar 2012, 18:06

Re: roland harmonike

Post od restaurator »

Moje srkomno misljenje:
Probao sam tu nazovi harmoniku, i mogu da kazem da se meni to ne svidja ni najmanje. I to ne moze da zamijeni pravu harmoniku. Niti ce "preplaviti isto kako su klavijature istisnule orgulje" , kako Tvrtko to lijepo navede u gornjem postu.Nema od tog nista! I mislim da vise od 90% harmonikasa dijeli moje misljenje. Znate kad ce Pavkovic i pravi umjetnici tog ranga staviti na sebe tako nesto? NIKAD!!! To sto ne stvara mikrofoniju na bini je zaista super. Ali ako je to argument za tvrdnju i ubjedjenje da elektronska sprava po imenu Roland moze biti rame uz rame sa pravom kvalitetnom harmonikom, ili jos gore tvrditi da je Roland bolji od prave kvalitetne harmonike, onda je svaki komentar suvisan. To jedanostavno nema duse. Kako rekoh to misljenje se zasniva na osnovu testiranja.
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Worgosiwa »

restaurator napisao:Moje srkomno misljenje:
Probao sam tu nazovi harmoniku, i mogu da kazem da se meni to ne svidja ni najmanje. I to ne moze da zamijeni pravu harmoniku. Niti ce "preplaviti isto kako su klavijature istisnule orgulje" , kako Tvrtko to lijepo navede u gornjem postu.Nema od tog nista! I mislim da vise od 90% harmonikasa dijeli moje misljenje. Znate kad ce Pavkovic i pravi umjetnici tog ranga staviti na sebe tako nesto? NIKAD!!! To sto ne stvara mikrofoniju na bini je zaista super. Ali ako je to argument za tvrdnju i ubjedjenje da elektronska sprava po imenu Roland moze biti rame uz rame sa pravom kvalitetnom harmonikom, ili jos gore tvrditi da je Roland bolji od prave kvalitetne harmonike, onda je svaki komentar suvisan. To jedanostavno nema duse. Kako rekoh to misljenje se zasniva na osnovu testiranja.
Moraću da te demantujem.Pavković to jeste stavio na sebe i veoma se pohvalno izrazio o "tome" !Postoje i slike i snimci,poslaću ti čisto da vidiš da ne lažem.Nisu mi u ovom računaru ali ću ih pronaći i poslati.(ako je uopšte potrebno da to radim) :svirac:
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Worgosiwa »

Worgosiwa napisao:
restaurator napisao:Moje srkomno misljenje:
Probao sam tu nazovi harmoniku, i mogu da kazem da se meni to ne svidja ni najmanje. I to ne moze da zamijeni pravu harmoniku. Niti ce "preplaviti isto kako su klavijature istisnule orgulje" , kako Tvrtko to lijepo navede u gornjem postu.Nema od tog nista! I mislim da vise od 90% harmonikasa dijeli moje misljenje. Znate kad ce Pavkovic i pravi umjetnici tog ranga staviti na sebe tako nesto? NIKAD!!! To sto ne stvara mikrofoniju na bini je zaista super. Ali ako je to argument za tvrdnju i ubjedjenje da elektronska sprava po imenu Roland moze biti rame uz rame sa pravom kvalitetnom harmonikom, ili jos gore tvrditi da je Roland bolji od prave kvalitetne harmonike, onda je svaki komentar suvisan. To jedanostavno nema duse. Kako rekoh to misljenje se zasniva na osnovu testiranja.
Moraću da te demantujem.Pavković to jeste stavio na sebe i veoma se pohvalno izrazio o "tome" !Postoje i slike i snimci,poslaću ti čisto da vidiš da ne lažem.Nisu mi u ovom računaru ali ću ih pronaći i poslati.(ako je uopšte potrebno da to radim) :svirac:
Da ne zaboriavim...
Niko(pa ni ja) nije rekao da je to bolje od "prave" harmonike.Činjenica je samo da ima veliki broj prednosti ali ima i mana(kao i svaka harmonika). :svirac:
zvoneto
48 basova
48 basova
Postovi: 56
Pridružio se: 23 Nov 2011, 13:01
Lokacija: Mostar

Re: roland harmonike

Post od zvoneto »

Imaću ovih dana priliku da probam jedan Roland pa ću podijeliti utiske. Ovo što čujem od kolega i ovdje na forumu čini mi se da su svirke navečer na ozvučenje baš "teren" za tu spravicu, znači nema mikrofonije možeš pojačati bez straha, ima transpoze što nije nebitno. Kolege na klavijaturama ga dosta koriste a znamo kako je na klavirnoj svirati iz cis npr...
Više je problem što je ovo urađeno kao prava harmonika pa nam je malo dirnulo ego i taštinu nas harmonikaša :) a već znam kad prve pare budem imao uzeću sebi jednu trojku za svirku navečer. Sviranje na klasičnoj harmonici na mikrofon sa stalkom (kako sad sviram) je super za neke intimnije atmosfere ali svadbe gdje je prevelika buka to prelazi pomalo u mučenje, a lijeva ruka otpade od teglenja.
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Worgosiwa »

zvoneto napisao:Imaću ovih dana priliku da probam jedan Roland pa ću podijeliti utiske. Ovo što čujem od kolega i ovdje na forumu čini mi se da su svirke navečer na ozvučenje baš "teren" za tu spravicu, znači nema mikrofonije možeš pojačati bez straha, ima transpoze što nije nebitno. Kolege na klavijaturama ga dosta koriste a znamo kako je na klavirnoj svirati iz cis npr...
Više je problem što je ovo urađeno kao prava harmonika pa nam je malo dirnulo ego i taštinu nas harmonikaša :) a već znam kad prve pare budem imao uzeću sebi jednu trojku za svirku navečer. Sviranje na klasičnoj harmonici na mikrofon sa stalkom (kako sad sviram) je super za neke intimnije atmosfere ali svadbe gdje je prevelika buka to prelazi pomalo u mučenje, a lijeva ruka otpade od teglenja.
Upravo tako.Videćeš o čemu se radi kada je "finalni proizvod" u pitanju.
Molim sve one koji su imali prilike da odrade svirku sa digitalnom harmonikom da iznesu svoja iskustva.One koji nisu,molim da ne pljuju jer nisu kompetentni dokle god ne probaju kako to u PRAKSI funkcioniše.
Hvala.
:svirac:
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Worgosiwa »

Worgosiwa napisao:
zvoneto napisao:Imaću ovih dana priliku da probam jedan Roland pa ću podijeliti utiske. Ovo što čujem od kolega i ovdje na forumu čini mi se da su svirke navečer na ozvučenje baš "teren" za tu spravicu, znači nema mikrofonije možeš pojačati bez straha, ima transpoze što nije nebitno. Kolege na klavijaturama ga dosta koriste a znamo kako je na klavirnoj svirati iz cis npr...
Više je problem što je ovo urađeno kao prava harmonika pa nam je malo dirnulo ego i taštinu nas harmonikaša :) a već znam kad prve pare budem imao uzeću sebi jednu trojku za svirku navečer. Sviranje na klasičnoj harmonici na mikrofon sa stalkom (kako sad sviram) je super za neke intimnije atmosfere ali svadbe gdje je prevelika buka to prelazi pomalo u mučenje, a lijeva ruka otpade od teglenja.
Upravo tako.Videćeš o čemu se radi kada je "finalni proizvod" u pitanju.
Molim sve one koji su imali prilike da odrade svirku sa digitalnom harmonikom da iznesu svoja iskustva.One koji nisu,molim da ne pljuju jer nisu kompetentni dokle god ne probaju kako to u PRAKSI funkcioniše.
Hvala.
:svirac:
Da ne zaboravim!
Ukoliko je dobiješ u "fabričkom" stanju,nećeš odmah biti zadovoljan jer onakav zvuk i prilagođene setove za muziku sa naših prostora imamo samo mi koji smo te setove već dugi niz godina pravili,testirali i svirali na njima.
:ijuju:
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: roland harmonike

Post od alibaba40 »

Hajde eto je tebi pa je sviraj kolko hoces.
Worgosiwa
48 basova
48 basova
Postovi: 55
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Worgosiwa »

alibaba40 napisao:Hajde eto je tebi pa je sviraj kolko hoces.
Vaspitanje je ono što bi svaki čovek trebalo da ponese iz kuće...
Neko ga stiče vremenom,a neko ga nikad ne stekne što se iz predhodnog posta da videti.
Treba ljude puštati da sami donose odluke a ne da se u svakoj prilici ponašaš kao policajac i namećeš svoje mišljenje.
Mislim da sam još negde na ovom sjajnom forumu to već rekao,ali nije od zgoreg da ponovim. :jdishddf:
Daj snimke majstore!
SAMO DOKAZI!
Onda možemo ravnopravno da diskutujemo.
Je li tako administratore? :svirac:
Odgovori