roland harmonike

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: roland harmonike

Post od sqartist »

srks69 napisao:
sqartist napisao:
sqartist napisao:1.9 JTD M-jet 16V motor iz Alfa romea bolji je od VW ovog 1,9 (2,0) TDI iste generacije. Fiat je usavršio moderni diesel motor, uveo 1999. godine common-rail ubrizgavanje. Ti motori prelaze velike kilometraže bez generalke, dok je na VW 1,9 TDI već 350000 lagani vrh. Nijemci su pokušali sa pumpe-düse ubrizgavanjem ali je propao projekt. Što se tiče završne obrade, elektronike i eventualno "zvjezdica" na Euro NCAP testu, tu su nijemci u maloj prednosti.... Mercedes ne bi ovdje ni uključivao iako su im motori vrhunski (moderni dizelaši)... Pitajte ako imate priliku nekog Alfa servisera kakav je 1,9 M-jet, 16V :) :)

mislim, nije tema ali kad je već pošlo ukrivo, da svoje mišljenje iznesem :ijuju:
Pa kako nije tema ti si se izgleda pronašao u struci, baš ti idu motori od ruke.
"Cantus cijepa mnoge kabinke" :lol:
točno tako, provjereno :D :ijuju:
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: roland harmonike

Post od dugmetarac78 »

Nije poenta samo glasnoća, valda je bitno i kvalitet zvuka koji izlazi iz instrumenta, može i weltmaester diana biti možda glasnija od guerrini superior 2 al to je teror za uši u odnosu na S2 ili slično.
Korisnikov avatar
srks69
120 basova
120 basova
Postovi: 288
Pridružio se: 07 Jan 2013, 13:31

Re: roland harmonike

Post od srks69 »

Meni je to interesantan instrument, ali bi ga gledao kao sintisajzer u vidu harmonike.
Pre neko veče sam bio na jednoj svadbi i dečko svira na sintisajzeru narodnjake, zvuk dosta dobro imitira zvuk neke od kvalitetnijih harmonika.
Ustaje jedan mladić, plaća pesmu i kaže ovu ćeš mi odsvirati na Dallape.
Tako bi ja i ove harmonike gledao, bez nekih tenzija. ;)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6Y0yt0Oq3jU[/youtube]
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: roland harmonike

Post od dugmetarac78 »

srks69 napisao:Meni je to interesantan instrument, ali bi ga gledao kao sintisajzer u vidu harmonike.
Pre neko veče sam bio na jednoj svadbi i dečko svira na sintisajzeru narodnjake, zvuk dosta dobro imitira zvuk neke od kvalitetnijih harmonika.
Ustaje jedan mladić, plaća pesmu i kaže ovu ćeš mi odsvirati na Dallape.
Tako bi ja i ove harmonike gledao, bez nekih tenzija. ;)
Svaka čast, upravo isto mislimo, to je interesantan instrument, al ja samo hoću reći pored svih njegovih mogućnosti i vrlina, to nije harmonika, al nikako ne zelim reći da to ne valja, ili da je loša stvar.
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: roland harmonike

Post od petar3petar »

Slažem se sa bilo čijim mišljenjem iznesenim o tom instrumentu.
Koristan je, praktičan je i ima niz prednosti a i nedostataka u usporedbi s klasičnom harmonikom, ali za mene je to sintisajzer uobličen u formu harmonike.
Mislim da je to naj korektnija definicija tog instrumenta.
tvrtko28
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 15 Okt 2012, 10:10

Re: roland harmonike

Post od tvrtko28 »

petar3petar napisao:Slažem se sa bilo čijim mišljenjem iznesenim o tom instrumentu.
Koristan je, praktičan je i ima niz prednosti a i nedostataka u usporedbi s klasičnom harmonikom, ali za mene je to sintisajzer uobličen u formu harmonike.
Mislim da je to naj korektnija definicija tog instrumenta.
Mislim da je vaša definicija ubiti najveća istina koju je itko izrekao na ovom forumu za ovaj instrument.
Korisnikov avatar
alibaba40
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 873
Pridružio se: 15 Mar 2011, 13:42

Re: roland harmonike

Post od alibaba40 »

Po meni ovaj Instrument je katastrofa.Prvo kad dodje do bilo kojeg kvara kuda je odnijeti?I ovako ima puno problema sa akusticnom a kamoli sa elktricnom harmonikom.Ajmo sad ali realno? Za sta ovaj Instrument sluzi?Dusu nema sigurno kao ove harmonike.Jedino moze da posluzi nekom egoisticnom sviracu koji ne zeli da dijeli zaradu sa drugima.Zbog Toga su i klavijature dosle na nasa podrucja.Pa i sami ste vidjeli kako izgleda neki koncert sa pjevacem gdje sama klavijatura svira a kako izgleda sa punim orkestrom.I jos nesto moram da dodam sto me strasno boli kao harmonikasa i ako nisam muzicki obrazovan jako sam puno,puno truda ulozio uceci svirajuci i mukotrpne vjezbe a da ne govorim o onima sviracima koji su zavrsili skole i koji su se jos vise napatili,sad u moderna vremena ubace fajlove u klavijature i pice, a oni koji nemju pojma vicu jebote kako ovaj svira original.I onda ti nista ne preostaje nego da ga zveknes da mu zvone usi do Bola pa nek mu sviraju takvi na grobu.Eto zbog Toga sam ja skeptik prema ovakvim instrumentima.Jer takvi instrumenti razbijaju tim ako se neko bavi profesinalnim sviranjem.Da je taj Roland to jest za meine smece tako dobar onda bi ga imao i Borko,i Kemis ,I Kodic da ne nabrajam. :|
brunoMARGETA
48 basova
48 basova
Postovi: 78
Pridružio se: 26 Maj 2013, 16:38

Re: roland harmonike

Post od brunoMARGETA »

Probao sam roland hamronike,(klavirne)
Moju utisci su pozitivni,
jer su veoma lagane harmonike,prkaticne,..
Ostalo (sto se tice kvlateta izrade,mehanizma i ostalih sitnica ) je katastrofa,
nije to,to..kad je razvuces i pritisnes dirku,a ono se cuje truba,ili nekaj drugo,nije to to..
Ko se bavi zabavnjacima,nije lose,ali staces ti s tim,digitalnim sranjem,niti je mozes ono razvuci kako treba,niti se unijeti u svirku,nista..
Po meni,kao sto je rekao dugmetarac,za prave hamronikase to se nemoze svrstati u harmonike!
ziveli
tvrtko28
Nema harmoniku
Postovi: 13
Pridružio se: 15 Okt 2012, 10:10

Re: roland harmonike

Post od tvrtko28 »

Reci ti meni alibaba da li se ti bojiš tih fajlaša? Uostalom bar se na harmonici uzivo vidi s prve tko svira a tko ne jer će netko zaželit pjesmu a tko nezna svirat neće ga pratit! I to što jedna takva harmonika može zamjenit tri instrumenta nebi joj trebala biti mana!!! Uostalom to je malo šira tema vezana za ritam mašine pa sve do DJ-eva?
Jesu li oni muzičari? (po meni nisu)
A što se tiče servisa gdje nosiš klavijature tu ćeš i Rolandicu!!!
Bokic
96 basova
96 basova
Postovi: 108
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: roland harmonike

Post od Bokic »

alibaba40 napisao:Po meni ovaj Instrument je katastrofa.Prvo kad dodje do bilo kojeg kvara kuda je odnijeti?I ovako ima puno problema sa akusticnom a kamoli sa elktricnom harmonikom.Ajmo sad ali realno? Za sta ovaj Instrument sluzi?Dusu nema sigurno kao ove harmonike.Jedino moze da posluzi nekom egoisticnom sviracu koji ne zeli da dijeli zaradu sa drugima.Zbog Toga su i klavijature dosle na nasa podrucja.Pa i sami ste vidjeli kako izgleda neki koncert sa pjevacem gdje sama klavijatura svira a kako izgleda sa punim orkestrom.I jos nesto moram da dodam sto me strasno boli kao harmonikasa i ako nisam muzicki obrazovan jako sam puno,puno truda ulozio uceci svirajuci i mukotrpne vjezbe a da ne govorim o onima sviracima koji su zavrsili skole i koji su se jos vise napatili,sad u moderna vremena ubace fajlove u klavijature i pice, a oni koji nemju pojma vicu jebote kako ovaj svira original.I onda ti nista ne preostaje nego da ga zveknes da mu zvone usi do Bola pa nek mu sviraju takvi na grobu.Eto zbog Toga sam ja skeptik prema ovakvim instrumentima.Jer takvi instrumenti razbijaju tim ako se neko bavi profesinalnim sviranjem.Da je taj Roland to jest za meine smece tako dobar onda bi ga imao i Borko,i Kemis ,I Kodic da ne nabrajam. :|
Postovanje svima.
I za mene je bio katastrofa kad sam ga prvi put probao. Drugaciji je instrument i nije isti osecaj u pocetku kao na pravoj.
I odustao sam od kupovine.
Onda sam cuo drugara na svirci (sa Rolandom) i video da moze da zvuci ITEKAKO dobro.
Veruj mi, ukratko, ko zna-zna. Covek inace ima i stari Artist VI.
I onda sam je narucio. Prvih par dana sam vec razmisljao da je vratim, ali sam se stalno vracao na drugara koji je zvucao odlicno.
I vremenom sam se, naravno, navikao.
Pitanje je za sta kome treba. Ko svira samo tezge, na npr. Guerrini, Dallape, sto bi menjao ? Eventualno zbog kilaze, mikrofonije...
Ja sam je uzeo i zbog boja kao sto su bandoneon i razne francuske harmonike. Odsvirao sam puno koncerata i ostalih svirki - tezgi,
i niko nije rekao da ne valja ili da lose zvuci. Mozda u pocetku, dok sam ga jos upoznavao i radio na njemu.
Kazes nema dusu ?
Prijatelju, dusu treba da ima svirac, pre svega. I naravno, da ne svira na pokvarenoj kanti, a Roland to sigurno nije.
Eto, ja je imam, a nisam egoisticni svirac, Ima nas uvek min. petoro, u kojoj god sam postavi svirao. Par puta ja i gitara, a i to je opet vise nego kad neko sam ode na suvo. A na mnogo mesta imas prilike da vidis gde neko svira sam ili ev. duet.
Klavijature su dosle na sva podrucja. Odavno. Koji sve majstori sviraju na koncertima klavijature umesto pravih klavira ?
I neko im je rekao da nemaju dusu ?
Da me ne shvatite pogresno, NARAVNO, drvo je drvo. Ali kao sto rekoh, dusu treba da ima svirac, pre svega.
Ne znam o kakvim fajlovima pricas, mozda ova nova serija. Moj stari Fr-7 ne pusta nikakve fajlove osim DEMO-a.
A vezano za skolu i vezbanje, prijatelju, ja i dan danas vezbam, posle toliko godina sviranja i skolovanja.
Ne zato sto volim da vezbam, :D , vec zato sto ne znam vise ni sta, ni sa kim sta sviram, pa moram. Non-stop se nesto novo svira, a samim tim i uci.
Da me ne shvatite pogresno, niti se ljutim niti nekoga napadam .
Jednostavno razmenjujemo misljenja i cinjenice kao normalni ljudi i harmonikasi. :)
Svako dobro svim harmonikasima.
Odgovori