HOHNICA PARROT ???

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
solomaher
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 13 Jan 2013, 01:19

HOHNICA PARROT ???

Post od solomaher »

Zdravo svima,

Odlucio sam da ozbiljno ucim svirati harmoniku nazalost sam jer nemogu nikakvog ucitelja da nadjem u blizini, dawnlodao sam litereaturu malo sam poceo citati mada harmonike nemam.
Juce me sestra i zet iznenadili sa harmonikom za 150eura (polovna ali ocuvana) , nije bas neka haos harmonika ali valjda valja za mene pocetnika.
Kao sto naslov kaze Hohnica Parrot ista ova na linku ispod

http://jacksmusicstore.com/catalog/acco ... no-a~t5005

Pomozite mi vi iskusniji, jev ovo ok harmonika za pocetnika i jel valja za narodnjake i koje kolce?
I BASOVI kakva je tu sema, citao sam o basovima ali ovdje ima samo 48

hvala
Korisnikov avatar
sqartist
96 basova
96 basova
Postovi: 107
Pridružio se: 28 Mar 2011, 11:31
Lokacija: HR
Kontakt:

Re: HOHNICA PARROT ???

Post od sqartist »

Pozdrav.

Za savladavanje osnova na klavijaturi ti bude dostatna neko vrijeme. Naravno da možeš neko kolo naučiti. To možeš na svakoj. Ova je dakle troglasna, ima basson i tremolo - dvoglasje u srednjim glasovima. Kabinu nema a i za učenje sviranja ti ne treba. Ona je bitna za zvuk. Što se basova tiče imaš sve glavne tonove (12) te njihove pratnje - akord-mol-sedmica. No bilo bi bolje kad bi imao minimalno 72 basa odnosno 12x6 kombinaciju gdje imaš svih 6 redova gdje su onda i kontrabasovi koji sluše za prelaze te "manje bitni" zadnji red - sekste. No kažem, za osnove će poslužiti. Ja sam svirao na početku na 32 basa....
Odgovori