U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
dr.guerrini
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 07 Jul 2013, 22:52

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od dr.guerrini »

alek napisao:Zdravo svima.
Trenutno posedujem Guerrini superior 2 President Oro. Svirao sam i Dallape, ali eto da iznesem svoje mišljenje o razlici između superior 2 i presidenta, a i Dallape pošto vidim da se pominje.
Što se tiče suve svirke, sviranja u svatovima i slično, gde je potrebno da se harmonika jako čuje, tu je Dallape neprikosnovena. Znači sila je. Dok, kada je studijska svirka u pitanju, preko ozvučenja, tu je guerrini znatno pitomija i po meni ima lepše boje zvuka.
Razlika između superior 2 i moje president oro je prvenstveno u izgledu. Dekla je malo drugačijeg izgleda, zatim registri u primu. A što se tiče tehničkih detalja izbačen je master registar iz skupa registara koji su na dekli tako da ima svega 11 registara, dok je master ostavljen da bude samo onaj iza klavijature koj se dlanom pritiska. Zatim bradni registar koj na superior2 je master, kod mene je basson ili ti velika kabina. Znači ima basson na osnovnim rergistrima a i bradni je bason, dok je master postavljen samo sa strane. Sledeća razlika koju sam ja primetio je ta da je moja harmonika teška svega 11,8 kg dok superior2 koje sam probao bile su teške 12,5 kg. Znači što se težine tiče President Oro je u prednosti, e sad neznam da li je i sam President težak toliko pošto Presidenta nikad nisam svirao.
pozzz
novi sam na forumu i pocetnik pa da pitam
guerrini superior 2 president oro jesu to dvi ili jedna harmonika ne razumijem
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od dugmetarac78 »

Ovako prijatelju Guerrini superior 2 je osnovni model, pa je onda taj sup.2 "modifikovan" i dobio se president, pa je naknadno i president malo dorađen pa je nastao president oro itd, Tako da je to u stvari jedna harmonika koja je dorađivana, i u konačnici imamo GUERRINI SUPERIOR2 PRESIDENT ORO ELEGANT CRYSTAL, To je jedna harmonika sa natpisima kao reklamni pano. Inače ORO je na talijanskom koliko sam upućen zlato, tako da je to kao neka zlatna serija recimo. A kad su dugmetare u pitanju, tu je Guerrini champion president, znači kod nas popularna Šampionka dorađena u presidenta, i tako istim nadogradnjama kao i klavirka, imamo Guerrini champion president oro elegant crystal. Nadam se da nijedan natpis nisam izostavio, pošto ih je stvarno mnogo. :pudc8:
dr.guerrini
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 07 Jul 2013, 22:52

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od dr.guerrini »

dugmetarac78 napisao:Ovako prijatelju Guerrini superior 2 je osnovni model, pa je onda taj sup.2 "modifikovan" i dobio se president, pa je naknadno i president malo dorađen pa je nastao president oro itd, Tako da je to u stvari jedna harmonika koja je dorađivana, i u konačnici imamo GUERRINI SUPERIOR2 PRESIDENT ORO ELEGANT CRYSTAL, To je jedna harmonika sa natpisima kao reklamni pano. Inače ORO je na talijanskom koliko sam upućen zlato, tako da je to kao neka zlatna serija recimo. A kad su dugmetare u pitanju, tu je Guerrini champion president, znači kod nas popularna Šampionka dorađena u presidenta, i tako istim nadogradnjama kao i klavirka, imamo Guerrini champion president oro elegant crystal. Nadam se da nijedan natpis nisam izostavio, pošto ih je stvarno mnogo. :pudc8:
hvala puno na odgovoru i usput dje mogu nac dobru dallapu supermaestro iv do 6000 KM,a da nije r.r.
ako naidjes na kakav oglas javi mi i fala puno
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od dugmetarac78 »

6000km je oko 3000eura ako se nevaram ??? Pogledaj malo na Kupujem prodajem, moglo bi se naći, a ja ću ako nešto naiđe da ti prijavim, nemaš brige. :depkvk:
dr.guerrini
Nema harmoniku
Postovi: 12
Pridružio se: 07 Jul 2013, 22:52

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od dr.guerrini »

dugmetarac78 napisao:6000km je oko 3000eura ako se nevaram ??? Pogledaj malo na Kupujem prodajem, moglo bi se naći, a ja ću ako nešto naiđe da ti prijavim, nemaš brige. :depkvk:
fala burazeru puno mi znaci sto mi objasnik i jeste dodje oko 3000 eura majke mi moje
MIXA
Nema harmoniku
Postovi: 5
Pridružio se: 05 Mar 2013, 20:52

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od MIXA »

Evo da se javim ja i dam svoj komentar imam identičnu dvojku ko Boki 80 i extra je i tonski i tehnički međutim smatram da je prezident kao Pavketov vrh a probao sam i dalapu ima snagu ali tehnički zaostaje za Guerinijem lošija klavijatura i mehanika mehanizam registara itd moja dvojka se ne guši a tonski kad je razvučem ljudi ne mogu da pričaju međusobno dok sviram znači sila tako da je ne bih menjao nizašta,bio sam kod Gadzinhanca i on je gledao kaže da je orginal i ima Salpa glasove u desnoj ruci u levoj Taboro Vićenca a razlika je između nje i prezidenta u dekli i slovima.
Korisnikov avatar
dugmetarac78
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 1239
Pridružio se: 31 Maj 2012, 20:31

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od dugmetarac78 »

Dobra Dallapa ni po čemu ni tonski ni tehnički ne zaostaje za Guerrinijem, sve je stvar ukusa, a samo što je plus za Dallapu, je to što su za razliku od Guerrini harmonika tehnički izdržljivije definitivno. :depkvk:
Korisnikov avatar
lalex
16 basova
16 basova
Postovi: 32
Pridružio se: 18 Maj 2011, 13:01

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od lalex »

Ja retko gostujemo po forumima. Razlika je samo u ceni. Sve ostalo su reklamni trikovi. Trgovci imaju svoju priču, šareni faseni, ordinarna glupost, tonovi kovani kišobranska glava, nema veze, jedini kvalitet kod kovanja tonova je dvostruko kovani tonovi. Imao sam dvojku, 72. godište. Nije svirano nikad na njoj, nije nošena van stana, tako, ljudi kupili. Bila je kod mene 3 meseca i zbogom. Nije bila rasvirana a teška do bola. Takvi su i prezidenti. Jednostavno, moralo se napraviti novi brend radi prodaje pa je napravljen prezident. Ustvari, to je čista superior dvojka samo se zove prezident. Toliko od mene. Ko ne veruje neka proveri kod majstora.
Odgovori