U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
Racya
16 basova
16 basova
Postovi: 19
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Racya »

:) ne volim da mnogo citam (pogotovo dugacke tekstove) pa tako nisam ni ove dugacke tekstove citao, samo zelim da kazem ono sto ja znam vezano za ovu temu

Guerrini superior 2 za razliku od presidenta ima registar vise u desnoj ruci, a to je Sax (saksofon), teza je (oko 2.5 kg), ranije se proizvodila, jeftinija je i (bar u mom iskustvu sa Guerrinijem, iako ga nema mnogo) izdrzljivija je
Korisnikov avatar
celicni
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 19 Maj 2011, 13:57
Lokacija: Smederevo

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od celicni »

Da se ukljucim u temu... Posedujem Guerrini superior 2 iz 69 god. i uporedjivao sam je sa nekim Prezident-ima. Tvrdim da je moja harmonika puno bolja u svakom pogledu (kazem u odnosu na ove koje sam ja probao). Jedini problem sa mojom harmonikom je bio sto je suvise zatvoren dekl, pa ne prima mikrofon, ali i to se da ispraviti otvaranjem proreza ili izradom drugog dekla. Inace ovaj model je tezak 10,2 kg, neki gram vise. Ne znam koliko je Prezident, ali je nemoguce da je laksi od 10 kg. Uzgred, ne verujem da bi se usudio da kupim Prezident jer je na trzistu mnogo laznjaka.
P.S. tema je u cemu je razlika, takodje sam misljenja da je stvar estetske prirode, tvrdim da kvalitetna dvojka ni po cemu ne zaostaje za Prezidentom
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Dallape 1960 »

Ma to sve zavisi od primerka do primerka.. ili bolje da kazem mozda od serije do serije harmonike..mada kod starih modela harmonika ovog kalibra kao sto su ove dve pomenute legende reeeetko moze da zaluta neka "kilava" harmonila, uglavnom su to vrhunski instrunenti..uglavnom nemoze da se generalizuje..
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od mamula »

Pozdrav svima,
interesantna tema. Mislim da je bpodnar dao najbolji odgovor. Svaka harmonika je priča za sebe, tako da čak iz iste serije mogu biti razlike. Mnogo zavisi i ko je svirao harmoniku i u kakvim uslovima.
Dobra dvojka je zakon, nevjerovatno mi zvuci da dvojka ima samo 10kg. Moja je imala sigurno 13.5 ako ne i vise. Celicni svaka cast na instrumentu!
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Ukika »

tako je, svaka harmonika je posebna... a razlika izmedju modela, pa cena ;) puste pricu i mlate pare :D
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od mamula »

Mene i tebe moj ukika muce isti problemi, samo sto je kod tebe jos i nedostatak novca problem. Momci su te dobro savjetovali, skupi jos kinte i onda uzmi nesto. :svirac:
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Ukika »

samo polako i bez zurbe, nacice se nesto :D
Korisnikov avatar
ri-guerrini18
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:34
Lokacija: Rijeka

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od ri-guerrini18 »

pozdrav svima evo ukljucio bih se u ovu temu jer sam ja nedavno kupio Guerrini superior II superorgantone sa 140 basova pa ako mi netko moze reci malo o toj harmonici jer ja sam cuo dobre kritike na nju. Moja je harmonika u orginalnom stanju znaci nikad nista nije dirano niti mijenjano samo ju trebam odnjeti na čišćenje. unaprijed hvala na odgovoru
mamula
120 basova
120 basova
Postovi: 173
Pridružio se: 16 Jun 2011, 07:57

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od mamula »

Ne bi da te ubijam unaprijed u pojam ali mislim da je ta harmonika laznjak, dvojka svaka ima 120b. Jedino ako to nije neka specijalna narudzba ili serija.
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Ukika »

i meni tu nesto smrdi... superior 2 superorgantone ... pa jos 140 basova :?

dugmetara ili kalvirska?
Odgovori