U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od petar3petar »

E stari moj, vidi se da nemaš "utakmica u nogama". Pa neče ti prodavaoc ništa loše reći o instrumentu koji prodaje. Kada si čuo da neko kudi i loše prića o robi koju prodaje?
Mogao ti je napisati i reći šta je god htio i ti bi povjerovao. Upravo kao i hrpa onih koji su mislili da kupuju novi, orginalni President za orginalnu lovu a kupili su plagijat.
Ako hičeš da nepristrano dobiješ više informacija o svojoj harmonici postavi više slika kako ti je sugerirano.
Poslednja izmena od petar3petar u 08 Sep 2012, 18:10, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Webmaestro
ADMINISTRATOR
ADMINISTRATOR
Postovi: 1368
Pridružio se: 01 Jan 1970, 01:00
Kontakt:

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Webmaestro »

Lepo kaze petar3petar. "Svaki ciga svoga konja hvali" :D
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Dallape 1960 »

I moli boga da mu ne pogledas u zube :D (da ne otvoris harmoniku).. ;) ili se moli da si neki neznalica, pa ti onda dzaba da je gledas 5 dana.. stvarno drugari koji nemaju iskustva toplo preporucujem pitajte ljudi slobodno, sta je to tesko..ima na forumu sve maltene odgovor na svako pitanje.. ima ljudi ovde koji puno znaju..zato i postoji ovaj forum.. ne brzati nikako..ipak nije harmonika jeftina, i niko nema para za bacanje.. pzz
Korisnikov avatar
celicni
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 19 Maj 2011, 13:57
Lokacija: Smederevo

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od celicni »

Ovo sigurno nije dvojka. Prva razlika izmedju dvojke i trojke (cetvorke) je broj basova. Dvojka ima 120. Dalje, razlika je u izgledu korpusa, levi polukorpus ima iste krivine kao i desni (kad pogledas od meha na jednu i drugu stranu) - ako razumes sta pricam. Starije trojke i cetvorke su se pravile iskljucivo sa metalnim (aluminijumskim) deklom (mnogi ga zovu "beli dekl"). Tezina najteze trojke ili cetvorke je do 14,5 kg. Klavijatura je malo duza kod trojke i cetvorke (sama dirka u duzinu - dobija se utisak da su uze dirke). Razlika izmedju trojke i cetvorke je jedino u broju fasena ("glasova") u kabini - trojka ima dva (duplu kabinu) a cetvorka jedan, znaci otvori i vidi. Da li je original - cini mi se da jeste, ali prepravljan dekl sa registrima, jer su registri kod trojke crno beli, a za tezinu ili ti vaga ne valja ili imas bariton bas, sto mi opet cudno zvuci.
p.s. nadam se da vas nisam udavio :D
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od BaneVasic »

boki80 napisao:Eto kao sto sam naslov poruke kaze, voleo bih da znam u cemu je razlika izmedju ova dva modela harmonike? Takodje me interesuje i koliko se krece cena i jedne i druge (mislim na originale naravno i na modele krajem sedamdesetih i pocetkom osamdesetih godina)? Pozdrav!
Prezidenti kao harmonike su loseg kvaliteta 95% sve prezidentice koje sam probao nijednom nisam zadovljan sve se uglavnoog guše,dave se ne mozes ih razvuci kao dallape tako da nemoj ni da razmisljas o kupovini prezidenta moj savet ti je da cuvas tu tvoju dvojku jer je stvarno izuzetna harmonika i bolja je od 90% prezidenta pozzz :svirac: :svirac: :svirac:
Tomi
Nema harmoniku
Postovi: 1
Pridružio se: 07 Feb 2012, 22:58

Superior II 79-god.

Post od Tomi »

Pozdrav svima!
Zamolio bih da mi se kaze nesto vise o Harmonici Guerrini Superior II 79-god. Neki tvrde da su dobri samo od 71. do 77. god?
P.S Kolika se krece cijena?
laki!!!
Nema harmoniku
Postovi: 11
Pridružio se: 31 Mar 2011, 22:37

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od laki!!! »

BaneVasic napisao:
boki80 napisao:Eto kao sto sam naslov poruke kaze, voleo bih da znam u cemu je razlika izmedju ova dva modela harmonike? Takodje me interesuje i koliko se krece cena i jedne i druge (mislim na originale naravno i na modele krajem sedamdesetih i pocetkom osamdesetih godina)? Pozdrav!
Prezidenti kao harmonike su loseg kvaliteta 95% sve prezidentice koje sam probao nijednom nisam zadovljan sve se uglavnoog guše,dave se ne mozes ih razvuci kao dallape tako da nemoj ni da razmisljas o kupovini prezidenta moj savet ti je da cuvas tu tvoju dvojku jer je stvarno izuzetna harmonika i bolja je od 90% prezidenta pozzz :svirac: :svirac: :svirac:
Ne bih se bas slozio oko toga da su presidenti loseg kvaliteta pogotovo ne 95%. President je top model koji je guerrini radio, ocigledno da si probao neke malo losije pa si tako i stekao taj utisak.
Tomi napisao:Pozdrav svima!
Zamolio bih da mi se kaze nesto vise o Harmonici Guerrini Superior II 79-god. Neki tvrde da su dobri samo od 71. do 77. god?
P.S Kolika se krece cijena?
Po meni je tesko reci kakva je harmonika na osnovu godista. Ta superiorka moze biti i te kako dobra...najbolje je da je probas pa vidis kako ce ti leci.
Sto se cene tice malo su naduvana zadnjih godina pogotovo guerrini...od 3000e pa na dalje...
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od BaneVasic »

Prijatelju... ja dosada nisam naleteo na neku ok prezident..sve koje sam probao(a probao sam ih mnogo) se uglavnom guse...svaki prezident koji sam probao je bio cisto s**nje!!! mozda se desu u milion da izadje neki dobar prezident npr kao Pevketov :svirac: :svirac:
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Re: Superior II 79-god.

Post od BaneVasic »

Tomi napisao:Pozdrav svima!
Zamolio bih da mi se kaze nesto vise o Harmonici Guerrini Superior II 79-god. Neki tvrde da su dobri samo od 71. do 77. god?
P.S Kolika se krece cijena?
Ja imam harmoniku 79 godiste guerrini superor 3 i prezadovoljan sa njome :svirac: a probao sam i dvojke 79 godiste i one su stvarno vrhunske harmonike preporucujem ti da kupis dvojku (ako nameravas naravno)...Ko to tvrdi da su samo dobri modeli od 71 do 77 god??? taj je neznalica ko to tvrdi :x
BaneVasic
16 basova
16 basova
Postovi: 46
Pridružio se: 16 Jan 2012, 18:48

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od BaneVasic »

ima puno dobrih modela i posle 77 godine :svirac: :svirac: :svirac:
Odgovori