U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Korisnikov avatar
ri-guerrini18
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:34
Lokacija: Rijeka

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od ri-guerrini18 »

pa kazem da ne znam bas puno o njoj a u covjeka koji mi ju je prodao imam povjerenja i znam da harmonika vrijedi . jest da je teska 17,5 kg cini mi se..i jako je dobra sta se tice tonski. klaviran je harmonika i podhitno joj treba ciscenje
Korisnikov avatar
ri-guerrini18
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:34
Lokacija: Rijeka

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od ri-guerrini18 »

Korisnikov avatar
ri-guerrini18
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:34
Lokacija: Rijeka

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od ri-guerrini18 »

http://imageshack.us/f/17/jaudrustvu.jpg/

EDIT:
Pa zasto malko ne citas ove postavke na forumu. Vec sam ti postavio link gde da se informises u vezi postavljanja slika (ovde: viewtopic.php?f=32&t=174&start=30), ali ti i dalje ne znas da postavljas slike da se one stvarno i vide, a ne da stoji samo link. Ja mislim da nije tesko da kad se vec postavi slika na nekom sajtu za to - samo treba iskopirati odgovarajuci link i PASTE ovde na forumu. E sad ako je slika isuvise velika, onda se kopira link od "Embed thumbnails of this image" - pa sve sto pise u okviru "Foruma". Ovako ispadne mala slikica, na koju kad se klikne postane velika, naravno ako neko zeli da je vidi veliku. Evo ovako:

Slika

A ako je slika oko velicine 500 x 500 onda je mozes u celosti postaviti ovde i onda se kopira link kod "Embed this image" pa sve sto pise u okviru Foruma. E onda je slika ovakva:

Slika

Nije tesko veruj mi.

Pozdrav micha56.
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Dallape 1960 »

17, 5 kg? :asdfnjo: druze ni jedna itaijanska harmonika (cak ni dallape maxima) nije teska toliko..imam osecaj da ces da padnes u nesvest na ovoj slici dok je drzis na ramenima..moze da se desi da fabrika uradi na zahtev kupca 140 basova..ali opet ne sme da bude toliko teska..(odakle ti ovo "superorgantone"? jesi li to sam zakljucio na osnovu neceg, ili ti je prodavac rekao)..jos nesto..Ili si ti previse mrsav, ili je ova harmonika i u celini najveci superior 2 koji posoji..Opet ovako sa ovih slika ne moze sa sigurnoscu da se tvrdi nesto..sacekaj da se javi Bata Kanda..covek je teoretski maksimalno potkovan..moci ce nesto vise verovatno da kaze, mada mislim da ce ti i on ponoviti deo moje price.. :pudc8: aj reci molim te koliko si je platio..sve u svemu i da je original ne gleda se tu samo to..imas na forumu savete za kupovinu harmonike..stvarno treba to procitati, ne razumem zasto je tesko..ne znam koliko se bavis svirkom, koliko dobro poznajes harmoniku, ali uuuveeek je dobro povesti strucniju osobu prilikom kupovine..
Korisnikov avatar
ri-guerrini18
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:34
Lokacija: Rijeka

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od ri-guerrini18 »

prvo hvala na odgovoru al ja sam saznao za ovaj forum sasvim slucajno nakon sta sam kupio harmoniku. Ja sam se na harmoniku sta se tice tezine vec navikao tako da to nije neki problem. problem je u tome sta ona na sebi ima taj natpis superior 2 super-organtone. Covjek koji ju je svirao svira cijeli zivot tako da ne vjerujem da je laznjak. vidio sam jos ovakvih harmonika kao sto je moja al ne sa natpisom superior 2 al super-organtone sam vidio sad ad li je to po spec narudzbi radjena ne znam. evo stavit cu i sliku gdje sam slikao harmoniku i taj dio gdje to pise pa ako netko zna o cemu se radi
Korisnikov avatar
ri-guerrini18
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:34
Lokacija: Rijeka

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od ri-guerrini18 »

:svirac:
Korisnikov avatar
Shop
120 basova
120 basova
Postovi: 197
Pridružio se: 08 Avg 2011, 09:39
Lokacija: Petrovac na Mlavi

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Shop »

17,5 kg!? Posle jedne svirke,10-12 sati ja mislim da ja ne bih mogao da ustanem iz kreveta dosta dugo!Da ne pricam sta bi mi se deslilo posle par godina!Svaka cast kako mozes da se naviknes na toliku tezinu!


pozz
Korisnikov avatar
ri-guerrini18
16 basova
16 basova
Postovi: 18
Pridružio se: 14 Sep 2011, 19:34
Lokacija: Rijeka

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od ri-guerrini18 »

Shop napisao:17,5 kg!? Posle jedne svirke,10-12 sati ja mislim da ja ne bih mogao da ustanem iz kreveta dosta dugo!Da ne pricam sta bi mi se deslilo posle par godina!Svaka cast kako mozes da se naviknes na toliku tezinu!


pozz
pa iskreno prvih 10-ak puta nisam poslije sviranja mogao lijevu ruku dignuti al sad bez problema
Korisnikov avatar
Ukika
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 400
Pridružio se: 20 Mar 2011, 19:38

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Ukika »

17.5kg?! dzaba ti bilo.... jos ti i kaisevi uzani...
ja sviram harmoniku od 10 kg i vec sam sa 17 god kod fizijatra na struju.. drugari nikad ludji najmladji 60 godina -.-
Dallape 1960
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 709
Pridružio se: 27 Maj 2011, 21:25
Lokacija: Kosovo i Metohija

Re: U cemu je razlika izmedju Superior 2 i President-a?

Post od Dallape 1960 »

Ma ne radi se o tome..ali stvarno mi nije jasno koji je to model harmonike..17,5kg cetvoroglasna, superior..a to super organtone..(da ne tvrdis to po natpisu na bas registrima?) :pudc8:
Odgovori