fratelli crosio

Sve o različitim markama i modelima harmonika, o proizvodjačima i fabrikama, opšte karakteristike instrumenata.
Pravila foruma
Molimo držite se teme. Prilikom odgovaranja na temu pišite o harmonici (modelu) koja je predmet teme. Sve ostale poruke biće obrisane ili premeštene.
Odgovori
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

fratelli crosio

Post od Dobrica »

pozdrav,zanima me ova harmonika-dugmetara- kažu da je po zvuku malo mekša od dallape i da ima kompresione opruge i da je zato malo teža i da je tehnički bolja od dallape,proizvodnja je u it.-stradella- da li možete da mi objasnite sve u vezi te harmonike. :depkvk:
Dobrica
48 basova
48 basova
Postovi: 50
Pridružio se: 22 Dec 2012, 17:44

Re: fratelli crosio

Post od Dobrica »

niko ništa ne piše,kažite ako je prevara, da ja ne ispadam lažov,jer sam jednom drugaru pričao o toj harmoniki onako kako mi je rečeno,ako je laž da se izvinem čoveku. :hmmm: :depkvk:
Korisnikov avatar
DzoksySp
120 basova
120 basova
Postovi: 164
Pridružio se: 03 Apr 2012, 18:30
Lokacija: Stara Pazova

Re: fratelli crosio

Post od DzoksySp »

Video sam oglas za tu harmoniku,prodavac je rekao da je odlična,svi tonovi rade i imala je onu sivu dallape-ovu deklu.Cena je bila oko 1500€.Nisam vam nešto pomogao,ali eto izneo sam što sam znao. :-D
MishelKg
Nema harmoniku
Postovi: 6
Pridružio se: 31 Mar 2011, 23:38

Re: fratelli crosio

Post od MishelKg »

Postovani ...ja sam imao priliku da probam harmoniku Frateli Croso ....i utisak je sledeci ...Ta harmonika je malo bolja od skalinih harmonika ...koliko sam uspeo da zapazim ...harmonika je mnogo losija od Dallape harmonika i mehanicki i tonski .....cetvoroglasna harmonika 3 plus1 je veoma teska ima oko 14,5kg .....mutava tonski ....neskladno napravljena ....ton verovatno druga ili treca klasa .....Jeste fabrika fila u Stradeli ....i to je bleda kopija Dallape harmonika ...ne preporucujem profesionalcima ......jedino kolegama ....koji sviraju u sobi za svoju dusu ....i maksimalno se moze platiti po meni do 500eu !
petar3petar
Šef orkestra
Šef orkestra
Postovi: 536
Pridružio se: 02 Jul 2011, 23:23

Re: fratelli crosio

Post od petar3petar »

Poštovanje
Fratelli Crossio(Braća Krosio) su radili u Stradelli ili blizu nje, ne znam točno.
Nedavno mi je došla na pregled jedna harmonika na kojoj je pisalo Dallape i bila je kao izuzetno vjerna kopija no nisam mogao izvana ništa ustanoviti dok je nisam otvorio.
Kada sam je otvorio ustanovio sam da je rijeć o talijanskoj harmonici odlične izrade.
Bila je točno koncipirana kao stara Dallpe Organtone sa 3 fasena vani i 1,5 u kabini.
Tako, na taj način, nitko nije plagirao niti je itko drugi tako radio osim Dallape i firme iz njegovog okruženja Fratelli Crosio a mislim da sam vidio tako urađenu i dugmetaru Luccini.
Da li je dobro ispala, odnosno kakva je tonski i mehanički, treba provjeriti u živo.
Odgovori